Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Епіфаній про Філарета: Немає конфлікту між особистостями, є конфлікт з одним із ієрархів

Предстоятель Православної церкви України Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив про відсутність конфлікту між особистостями в церкві та вірить у порозуміння.

Епіфаній про Філарета: Немає конфлікту між особистостями, є конфлікт з одним із ієрархів

Про це він сказав під час брифінгу після засідання Синоду Православної церкви України, повідомляє Укрінформ.

"Як ми бачимо, ці заяви є заявами одного із ієрархів уже Єдиної Помісної Православної церкви, які не мають абсолютної підтримки ні з боку архієреїв, ні з боку духовенства, ні з боку українського народу. І останні соціологічні опитування засвідчили те, що Українська Помісна Православна церква має досить високу підтримку українського суспільства. Я вірю, що надалі ми знайдемо порозуміння, бо зараз немає певного конфлікту між особистостями, зараз є конфлікт між одним із ієрархів, який має свою чітку точку зору, загалом з усією церквою, яка має іншу протилежну точку зору щодо розвитку майбутнього нашої церкви", - сказав Епіфаній, коментуючи ситуацію щодо заяв Філарета.

Також він висловився з приводу заяв Філарета про порушення домовленостей, досягнутих під час Собору в грудні.

"Загалом я вже неодноразово говорив про те, що я особисто не обіцяв жодному із ієрархів. Давайте подумаємо логічно: як я міг одноосібно обіцяти те, що після Об’єднавчого собору буде відновлено Київський Патріархат? І ніхто не міг обіцяти нікому відновити в майбутньому вже неіснуючу стару структуру. Якщо б така була мова, то недоцільно було б узагалі проводити об’єднавчий Собор і об’єднувати українське православ’я. Бо тепер і інші можуть заявити про те, що ми відновимо інші структури, які зараз об'єдналися і створили єдину помісну православну церкву", - сказав Епіфаній.
Tags: ПЦУ, Предстотель ПЦУ Епіфаній, Українська церква, Філарет, конфликты, священники
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments