Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Парубій, Гройсман і Порошенко привітали українських морпіхів

Голова Верховної Ради Андрій Парубій та прем’єр-міністр Володимир Гройсман привітали військовослужбовців морської піхоти з професійним святом. Їхні вітання розміщені на сайтах парламенту та уряду.

Парубій, Гройсман і Порошенко привітали морпіхів
Фото: ВМС ЗСУ

“Наша морська піхота веде свою славну бойову історію від 23 травня 1918 року, коли гетьман України Павло Скоропадський видав указ «Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби». Відтоді хоробрі морські піхотинці своїми численними подвигами доводили любов та відданість Україні. Шляхетне гасло піхотинців «Вірний завжди» стало їхнім кредо та життєвим дороговказом”, - відзначив Парубій.

Він підкреслив, що нині, через більш як сто років, українська морська піхота знову стоїть у борні за незалежність України. “Відважні морські піхотинці впевнено та надійно тримають фронт захисту всього вільного світу від російської глобальної загрози. Ви – безстрашні вартові нашої свободи, спокою та безпеки. Україна вдячна вам, лицарі”, - наголосив Голова ВР.

Як заявив Парубій, підрозділи морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України – це високопрофесійні, патріотичні та віддані бійці. “Нехай кулі вас оминають, а поруч завжди буде надійне плече бойового побратима”, - побажав спікер.

У свою чергу Гройсман констатував, що військовослужбовці морської піхоти здобули безсмертну славу з самого початку проведення антитерористичної операції на сході. “Вони одними з перших вступили в бій з агресором на приморському напрямку та відіграли ключову роль у захисті нашого форпосту в регіоні – міста Маріуполь. Внесок морпіхів у наші досягнення і перемогу в антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил неможливо переоцінити”, - підкреслив він.

Гройсман запевнив, що уряд пильно слідкує за потребами підрозділів морської піхоти, “адже пріоритет оборонної сфери є для нас безумовним”.

“Ми продовжуємо реформування Збройних сил та приведення стандартів українського війська у відповідність із стандартами НАТО. При цьому одним з основних завдань є гідне матеріальне забезпечення бійців Збройних сил, сучасне технічне оснащення військовослужбовців та встановлення належного рівня їх захисту. Бійці Збройних сил щодня ризикують власним життям, захищаючи Батьківщину від ворога, тому ми зробимо усе, що в наших силах, щоб служба в українській армії була почесною і гідною”, - пообіцяв прем’єр-міністр.

Він висловив подяку морським піхотинцям за вірну службу народу України, за проявлені мужність і героїзм під час ведення бойових дій.

Також морських піхотинців привітав з професійним святом п'ятий президент України Петро Порошенко.

“Морська піхота завжди там, де найважче, де потрібні відвага та стійкість, швидкість і рішучий, нестримний натиск. Пригадую всі наші зустрічі з піхотинцями, чудово пам'ятаю, як вони мужніли на очах, як з'являлась глибина в погляді хлопців”, - написав Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

Він подякував морським піхотинцям за відвагу та героїзм, за те, що залишаються вірними завжди.

Як повідомлялося, День морської піхоти - професійне свято військовослужбовців морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України, яке відзначається щороку 23 травня.

Свято започатковане 2014 року, і у 2014-2017 роках відзначалося 16 листопада. Чинна дата святкування 23 травня встановлена від 2018 року указом Президента України № 145/2018.
Tags: Гройсман, ЗСУ, Парубій, Порошенко, морпехи, поздравления, професійні свята, українське військо
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments