Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Майже половина українців назвала себе вірянами ПЦУ. 14,2% відносять себе до МП (РПЦ)

До Православної церкви України себе відносить 48,8% населення України.

Майже половина українців назвала себе вірянами ПЦУ

Про це свідчать результати проведеного Київським міжнародним інститутом соціології всеукраїнського опитування громадської думки, оприлюднених на прес-конференції у середу, повідомляє Укрінформ.

Згідно з даними дослідження 48,8% респондентів відносить себе до ПЦУ, а 16,3% до православної церкви, але без конкретизації Патріархату. Водночас, 14,2% опитуваних відносять себе до МП (РПЦ). До Української греко-католицької церкви себе відносять 8,8% респондентів, 4,9% обрали інші конфесії, а 2,7% не змогли або відмовилися відповідати. Атеїстами себе назвали 4,3% опитаних.

Опитування засвідчило, що 54,2% респондентів ставляться позитивно до створення ПЦУ і надання їй Томосу, 31,2% - нейтрально ставлення, а у 10,9% негативне ставлення до цього.

При цьому серед респондентів, які позитивно або нейтрально ставляться до створення ПЦУ і надання їй Томосу, 64,5% вважають, що визначених у Томосі умов достатньо для розвитку незалежної української церкви і від нього не можна відмовлятися. Натомість 8,8% вважають, що умови є невигідними для ПЦУ і потрібно відмовитися від Томосу і відновити УПЦ КП. Не змогли або відмовилися відповісти на це запитання 26,7% опитаних.

Водночас 50,6% респондентів вважають, що надання Томосу скоріше об’єднує суспільство, а 30,5%, навпаки, вважають, що це скоріше роз'єднавчий фактор.

Cеред усіх опитаних респондентів 36,5% схвалюють обрання митрополита Епіфанія главою ПЦУ. Натомість 15,5% вважають, що очолити помісну церкву мав би патріарх Філарет. Водночас майже половина респондентів (45,8%) не визначилися зі своєю думкою або відмовилися відповідати на запитання.

Загалом, на запитання щодо ставлення до обрання Епіфанія главою ПЦУ 39,6% респондентів відповіли позитивно, у 43% нейтральне ставлення, у 6,8% - негативне.

Всеукраїнське опитування громадської думки проводилося з 12 по 18 травня методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки номерів (з квотним завданням при відборі респондентів). Всього було опитано 1200 респондентів, що мешкають в усіх регіонах України (крім АР Крим).

У Луганській та Донецькій областях опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються українською владою.

Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,9% для показників близьких до 50%, 2,5% – для показників близьких до 25%, 1,9% – для показників близьких до 10%. 1,3% – для показників близьких до 5%, 0,6% – для показників близьких до 1%.

Tags: ПЦУ, Предстотель ПЦУ Епіфаній, Томос, УГКЦ, московский патриархат, парафии, православные, религия, соцопросы, українці, церковь
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments