Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

"Російський бізнес": активісти обклеїли книгарню "Буква" у центрі Києва

У центрі Києва активісти обклеїли фасад фірмового магазину книжкової мережі “Буква” наліпками "Російський бізнес" і "Чому буква? Коли літера...", закликаючи припинити її діяльність.


На сходах біля входу до книгарні учасники акції виклали частину імпровізованої стіни з білої цегли, до якої приклеєні аркуші паперу з гаслами "Не закриєте ви — закладемо ми" та "Ярослава Мариновича — за грати".

Магазин знаходиться на вулиці Богдана Хмельницького, 3б.

"Ми зібралися тут, щоб розповісти людям, що книжкову мережу “Буква” очолює Маринович, який є колишнім співвласником російської фірми "Ексмо", що видає на сьогодні сотні книг антиукраїнського спрямування. Проти нього були відкриті справи в СБУ, але згодом вони були закриті. Тому ми хочемо привернути увагу до цієї проблеми і робимо це саме напередодні інавгурації новообраного Президента", - розповів кореспонденту Укрінформу один із організаторів акції Богдан Дружко.

Загалом, участь в акції беруть близько десятка чоловіків, які тримають у руках державні прапори.

Книгарню “Буква” активісти обклеїли наліпками “Російський бізнес”/ Фото Олександра Трохимчука

Як повідомлялося, Ярослав Маринович є одним із засновників української національної мережі "Буква" та видавничої групи "КМ-БУКС", які нині вважаються найбільші підприємства книжкової галузі України. За ними — майже третина всієї видавничої продукції, яка продається в країні. Як повідомляють ЗМІ, упродовж останніх чотирьох років "Буква" та "КМ-БУКС" займають чітку проукраїнську позицію, виступаючи за обмеження ввезення книг із країни-агресора.

Разом з тим наприкінці 2000-х сам Маринович працював топ-менеджером російського видавництва "Ексмо" в Москві, яке потрапило до санкційного списку Держкомтелерадіо.
Tags: Київ, акции, дерусификация, книги, крамниці, магазины, рука Москвы
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments

Recent Posts from This Journal