Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як #узеленського використали лідерів церков

П’ять копійок: Саме так – брудно використали і не подякували. Робилось це так: релігійному лідеру пропонувалось зробити звернення до віруючих на окупованих землях, а вийшло все в парадигмі Коломойського – «громадянська війна». Бо про який діалог може йти мова з агресором? І до чого в діалозі підневільні люди?Новий відеоролик Володимира Зеленського із зверненням релігійних діячів до мешканців Донбасу і Криму із закликом миру був способом використати лідерів церков на користь новообраного президента. Про це в ефірі "Прямого" заявив політтехнолог Віктор Уколов.

"У Епіфанія непогані інформаційні радники, зокрема Іван Сидір - знаменитий священик, який вдарив у дзвони під час Майдану у Михайлівському соборі. Це звернення було способом використати лідерів церков на користь новообраного президента. Там було два меседжі. Перший - це в тому, що вони нібито всі підтримують Зеленського, адже вони відгукнулися на його заклик. Це той меседж, який не читається по змісту самого звернення, але цілком зрозумілий для всіх, хто його дивиться. І другий меседж - це було те, що всі учасники звернень ніби підводили до ключових слів керівника Православної церкви московського патріархату, який казав, що "давайте сядемо за стіл переговорів", - сказав Уколов.

Він зауважив, що таким чином складалося хибне враження, що нібито в Україні немає російської агресії, а є громадянська війна. І достатньо сісти за стіл переговорів для того, щоб досягти миру.

"Я думаю, що це маніпулятивна подача. І це не зовсім чистоплотна подача інформації навіть в тому моменті, що керівникам церков запропонували текст. Як правило, враховуючи їхній статус, необхідно було записати інтерв'ю з Філаретом, наприклад, з Епіфанієм та іншими. А потім вибрати ті моменти, які можна було би узгодити з ними самими для того, щоб скомбінувати цей ролик. А дати керівникам православних церков, конфесій мусульман, єврейських конфесій готові слова - чесно кажучи я, як рекламіст, не наважився би писати замість Філарета чи Епіфанія, що вони мають сказати", - додав Уколов.

Зазначимо, що переможець президентських виборів Володимир Зеленський опублікував на своїй сторінці у Facebook відеозвернення релігійних діячів до мешканців Донбасу і Криму. У ролику представники різних конфесій та церков говорять про мир та любов до ближнього.

Предстоятель Православної церкви України, митрополит Епіфаній відмовився зніматися в цьому відео і читати заздалегідь підготований текст, який йому запропонували.

Раніше митрополит Епіфаній закликав весь світ протистояти гібридній війні у інформаційному полі, аби разом перемогти ворога.


Tags: Донбас, Крым, гибридные войны, звернення, информационные войны, кремлевские технологии, манипуляции, обращение, оккупация, религия, священники, узеленского
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments