Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Порошенко анонсував амбітний саміт Україна-ЄС і запевнив НАТО в незмінності курсу України до Альянсу

Україна збереже послідовність курсу на європейську інтеграцію, зокрема, вже зараз формується «дуже амбітний» порядок денний для майбутнього саміту Україна-ЄС, який відбудеться влітку цього року.

Порошенко анонсував

Про це у понеділок у Брюсселі заявив Президент України Петро Порошенко, який бере участь у заходах з відзначення 10-ї річниці програми ЄС «Східне партнерство», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні-завтра проходить саміт “Східного партнерства”. Чітко задекларовано, що Україна є лідером “Східного партнерства”, на сьогоднішній день ми твердо стоїмо на позиції «більше за більше» - тобто тим, хто більше зробив, має надаватися більше можливостей. При цьому програма “Східного партнерства” аж ніяк не обмежує наше двостороннє співробітництво. Було підтверджено, що влітку цього року відбудеться саміт Україна-ЄС, і зараз вже формується дуже амбітний порядок денний”, - сказав Порошенко.

Він додав, що запропонував ряд речей для того, щоб темпи співробітництва між Україною та Європейським Союзом не знижувалися, “і це вдалося”.

Президент України Петро Порошенко заявив про те, що Україна рішуче й послідовно буде рухатися шляхом європейської та євроатлантичної інтеграції.

Порошенко запевнив НАТО, що Україна не змінить курс до Альянсу

«Сьогодні ми мали зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом та Президентом європейської Ради Дональдом Туском. У НАТО відбулися дуже важливі переговори, ми підбили підсумки минулих п’яти років, чітко намітили ті наступні кроки щодо інструментів, які мають бути надані Україні, включно із Планом дій щодо членства, підтвердження рішеннь Бухарестського саміту та останнього Брюссельського саміту НАТО 18-го року, який проходив за моєю участю, який чітко задекларував, що двері НАТО відкриті для України», - про це керівник України заявив під час підходу до преси після зустрічі з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском

Він висловив переконання, що Україна «твердо і рішуче» продовжить реформи, які забезпечать членство країни в НАТО.

«Я подякував Генеральному Секретарю і всій команді, усьому НАТО, за дуже потужну і важливу підтримку щодо збереження суверенітету та територіальної цілісності і незалежності України, і щодо впровадження реформ в сфері оборони й безпеки, які дуже високо оцінені нашими партнерами по НАТО», - додав Президент.Президент Петро Порошенко обговорив з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом євроатлантичний курс України, співробітництво з Альянсом для посилення безпеки в акваторії Чорного й Азовського морів та тиск на Росію з метою звільнення полонених моряків.

Порошенко обговорив зі Столтенбергом безпеку в Чорному морі та на Азові

Про це йшлося під час зустрічі лідерів у Брюсселі, повідомляє прес-служба Глави Української держави.

“Петро Порошенко підкреслив незмінність законодавчо визначеного курсу євроатлантичної інтеграції України, який має потужну підтримку в українському суспільстві”, - ідеться в повідомленні.

Глава держави також висловив сподівання, що держави-члени Альянсу підтримають євроатлантичні прагнення України, яка готова вже сьогодні розпочати виконання Плану дій щодо членства в НАТО. У цьому контексті було наголошено на важливості наступного Саміту Альянсу в Лондоні для фіксації євроатлантичних амбіцій України.

Крім того, на зустрічі відзначено важливість подальшого розвитку практичного співробітництва України з НАТО, передусім з метою посилення безпеки в акваторії Чорного та Азовського морів, а також підкреслено необхідність посилення тиску на Росію з метою звільнення полонених українських моряків.Лідери також обговорили питання підготовки запланованого на липень цього року візиту в Україну Північноатлантичної Ради НАТО.

“Президент України подякував НАТО і Єнсу Столтенбергу особисто за послідовну консолідовану підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та практичну допомогу у зміцненні обороноздатності країни”, - розповіли в АП.

У свою чергу, Єнс Столтенберг відзначив реформи, здійснені в Україні під керівництвом Порошенка, в тому числі реформи, що наблизили Україну до членства в НАТО.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 13-14 травня перебуватиме з робочим візитом у Брюсселі для участі у заходах з відзначення 10-ї річниці «Східного партнерства».
Tags: Брюссель, Восточное партнерство, Евросоюз, НАТО, Порошенко, Столтенберг, Україна, анонси, визиты, встречи, евроинтеграция, зовнішня політика, международная политика, саммиты
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment