Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

В Україні розсекретили документи щодо вбивства Петлюри та ексклюзивні матеріали УНР

Галузевий державний архів Служби зовнішньої розвідки України розсекретив близько 350 ексклюзивних матеріалів про діяльність УНР. Про це повідомив сайт Служби зовнішньої розвідки України.

В Україні розсекретили документи щодо вбивства Петлюри

“Документи іноземного та контррозвідувального відділів державного політичного управління УРСР 1919–1936 рр. взято з архівних справ, що перебувають на зберіганні в Галузевому державному архіві СЗРУ і дотепер були малодоступні для широкого загалу. Ексклюзивні матеріали містять майже 350 документів, що відкривають нові сторінки української національно-визвольної боротьби: оригінали та копії документів УНР, дипломатичні папери, накази, резолюції, відозви, статути, листи, фотографії та багато іншого”, - йдеться у повідомленні.

В СЗРУ зауважують, що у матеріалах можна знайти документи з нормативно-правової діяльності УНР, дипломатичних зусиль Уряду УНР на міжнародній арені та матеріали про тогочасних лідерів українських державних утворень. Також документи висвітлюють діяльність еміграційного Уряду УНР, листування керівництва Республіки та заходи з відновлення козацтва в Україні, стан і діяльність Військової організації та утворених військових формувань, фінансові документи. “Особливо цікавими є матеріали, що стосуються убивства Симона Петлюри”, - підкреслюється у повідомленні.

Барельєф Симону Петлюрі відкриють на місці боїв УНР у Києві

Документи було розсекречено з нагоди відзначення 100-річчя заснування Української Народної Республіки. Галузевий державний архів Служби зовнішньої розвідки України підготував архівні документальні матеріали про діяльність УНР у 20-30 роках ХХ ст. – час, коли відбувалося її становлення і тривала боротьба за суверенітет України.
Tags: Петлюра, УНР, архивы, контрразведка, политические убийства, секретные документы, історична правда
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments