Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Мінкульт: Заяви про нібито відновлення УПЦ КП не відповідають дійсності

Міністерство культури України заявляє, що інформація про нібито відновлення діяльності в Україні такого релігійного об'єднання, як Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП), не відповідає дійсності, йдеться у заяві Мінкульту, оприлюдненій на сайті відомства.

На Буковині вже 12 релігійних громад заявили про перехід до ПЦУ

"Міністерство культури України, реагуючи на поширювану низкою засобів масової інформації заяву про нібито подальшу діяльність чи відновлення в Україні релігійного об’єднання "Українська православна церква Київського патріархату", інформує про таке. Постановою помісного Собору колишньої Української православної церкви Київського патріархату, яку було прийнято 15.12.2018 року, напередодні всеукраїнського православного об’єднавчого Собору, діяльність такого релігійного об’єднання, як Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) було припинено шляхом об’єднання та приєднання до утвореної Православної церкви України", - наголошується у заяві.

Зазначається, що наказом Міністерства культури України від 30.01.2019 року № 54 було зареєстровано статут релігійної організації "Київська метрополія Української православної церкви (Православної церкви України)". Також цим наказом на підставі рішень помісного Собору УПЦ КП від 15.12.2018 року було визнано такими, що втратили чинність, накази Міністерства від 12 червня 2017 року № 505 "Про реєстрацію Статуту релігійної організації "Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату" у новій редакції та від 8 липня 2016 року "Про нову редакцію Статуту про управління Української православної церкви Київський патріархат".

"Отже, релігійне об’єднання "Українська православна церква Київського патріархату" та релігійна організація "Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату", яка відповідно до її статуту (п. 1) є релігійним адміністративним центром та центральним виконавчо-розпорядчим органом УПЦ КП, після створення та реєстрації статуту релігійної організації "Київська метрополія Української православної церкви (Православної церкви України)" фактично й юридично припинили свою діяльність", - наголосили у Мінкульті.

У зв’язку з викладеним вище Міністерство культури України зазначає, що заяви про нібито відновлення діяльності в Україні такого релігійного об’єднання, як УПЦ КП, є такими, що не відповідають дійсності.

Митрополит Епіфаній привітав українців зі світлим Воскресінням Христовим

Повернення української православної церкви до структури Київського патріархату означатиме втрату Томосу та всіх здобутків церковної незалежності. Таку думку висловив предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній в інтерв’ю LB.ua.

"...В умовах після об’єднання і отримання Томосу ідея Київського патріархату в тому вигляді, яким він був до Собору (Об'єднавчого - ред.), яка свого часу дала життя, подих, – може це життя і забрати, розколоти помісну церкву. Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

Владика підкреслив, що якби не було рішення Помісного собору Київського патріархату про припинення діяльності релігійного об’єднання УПЦ КП шляхом об’єднання та приєднання до утворюваної Православної церкви України, про припинення чинності Статуту і всіх статутних органів УПЦ КП, – не відбувся б і Собор, який об’єднав три гілки українського православ’я в єдину помісну церкву. "Тому говорити про те, що зараз, усупереч постановам Помісного собору УПЦ КП та Об’єднавчого собору 15 грудня 2018 р., надалі структурно існує Київський патріархат – неправильно. Це неправильно і фактично, і тим більше юридично", - наголосив митрополит.

Водночас він визнав як беззаперечний факт, що Київський патріархат став предтечею отримання Томосу про автокефалію української православної церкви, а святійший патріарх Філарет зробив дуже багато для того, щоби українська церква стала незалежною.

При цьому, за словами митрополита, українська церква за всіма критеріями заслуговує на отримання статусу патріархату у майбутньому. "Але порушувати це питання перед Вселенським Патріархом буде можливим тоді, коли у помісній церкві об’єднається якщо не все українське православ’я, то його переважна більшість", - заявив митрополит Епіфаній, додавши, що про це в своїх інтерв’ю не раз говорив і сам патріарх Філарет.

Предстоятель ПЦУ також підтвердив, що не отримував від патріарха Філарета запрошення на урочисте молитовне спілкування в пам'ять про священномученика Макарія, заплановане на 14 травня.

Філарет запросив митрополита Епіфанія на своє богослужіння, "дізнавшись про його невдоволення зі ЗМІ"

Згодом LB.ua повідомило, що запрошення все ж надійшло після того, як інформацію про це поширили засоби масової інформації. При цьому зазначається, що митрополит Епіфаній отримав запрошення також на бланку УПЦ КП, якої юридично не існує.

"До мене дійшла інформація із засобів масової інформації, що ви висловили невдоволення тим, що я не запросив вас на святкування пам'яті священномученика Макарія, митрополита Київського. Причина полягає в тому, що ви після обрання предстоятелем УПЦ жодного разу зі мною не проводили Божественну літургію - впродовж п'яти місяців... Оскільки своїм невдоволенням ви висловили бажання взяти участь у святкуванні покровителя нашої української православної церкви свщмч. Макарія, митрополита Київського, я з радістю запрошую Ваше Блаженство на свято святителя Макарія в кафедральному патріаршому соборі 14 травня 2019 року", - цитує видання текст запрошення, що надійшло митрополиту Епіфанію від імені патріарха Філарета.
Tags: Минкульт, ПЦУ, Предстотель ПЦУ Епіфаній, УПЦ КП, Українська церква, Філарет, громади, конфессии, ликбез, опровержение утки, религия
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment