Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні #ничегониделаеца: № 335 (огляд)

Епоха «бідності, жадібності і зубожіння»

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

Україна у першому кварталі збільшила експорт м’яса свійської птиці на 38%

Торік свійська птиця була у топі експорту серед українських м'ясопродуктів

«Сегмент м’яса свійської птиці продовжує бути найбільш перспективним у 2019 році. Так, згідно з даними Державної митної служби, впродовж першого кварталу на світові ринки було відвантажено 103,6 тис. тонн на загальну вартість 146,9 млн дол. – це більш ніж третина всього експорту у минулому році. Даний обсяг на 59% перевищує обсяг першого кварталу 2017 року та на 38% показник січня-березня 2018 року», - повідомляє прес-служба Ради з питань експорту продовольства UFEB.

Зазначається, що основними країнами призначення за аналізований період були Саудівська Аравія – 27,2% або 40 млн дол., Нідерланди – 16,5% або 24,3 млн дол. та Словаччина – 9,6% або 14,1 млн дол.

Аналітики UFEB зазначають, що у міру нарощення внутрішнього виробництва (+9,5%), стабільного вітчизняного попиту, задоволення потреб в імпортованому м’ясі та субпродуктах свійської птиці знижується.

«Загальний обсяг імпорту м’яса свійської птиці у січні-березні 2019 року знизився на 21,3% до 30,6 тис. тонн проти 38,9 тис. тонн. Імпорт у березні впав на 12,4% проти березня 2018 року до 9,7 тис. тонн», - зазначається в повідомленні.

Основними країнами постачальниками були Польща – 63% від загального експорту, на суму 7,7 млн дол., Німеччина – 14,7% або 1,8 млн дол. та Угорщина – 10,2% або 1,2 млн дол.

Прибуток агрохолдингу KSG Agro за підсумками 2018 року склав 310 тис. дол. (у 2017 році - 895 тис. дол.).

Як повідомлялося, вітчизняний експорт птиці з 2015 року подвоївся і становив у 2018-му майже 330 тис. т. Україна стабільно, вже третій рік поспіль, утримує сьоме місце в світі за цим показником, про що свідчать дані Міністерства сільського господарства США. А за поставками до Європи вітчизняні виробники курятини взагалі треті: ЄС став для них ключовим ринком. Україна в 2018 р. поставила в Європейський Союз 123 тис. тонн курятини, що на 53,7% більше, ніж в 2017 році.

Госдолг Украины в этом году уменьшился до 59% ВВП

Госдолг Украины в этом году уменьшился до 59% ВВП - НБУ

Государственный и гарантированный государством долг с начала 2019 года уменьшился на 1,0% и по состоянию на конец марта составил 2,147 трлн грн или до 59% ВВП. Об этом говорится в Инфляционном отчете за апрель 2019 года, сообщает пресс-служба НБУ.

"Средства привлекались как на внешнем, так и на внутреннем рынках. Несмотря на такие привлечения государственный и гарантированный государством долг в целом уменьшился на 1,0% с начала года – до 2147 млрд грн по состоянию на конец марта 2019 года. Это обусловлено выплатами по гарантированному долгу, в частности перед МВФ. Дополнительным фактором было незначительное укрепление гривни. В итоге продолжалось снижение соотношения долга и ВВП (по оценкам НБУ – до 59%)", - говорится в документе.

В Нацбанке отмечают, что в начале года правительство активно привлекало долговые ресурсы. Это, во-первых, связано с плотным графиком погашения долга, а во-вторых, с потребностью в финансировании дефицита учитывая незначительные поступления от приватизации.

Относительно заимствований, как на внутреннем так и на внешнем рынках, средства были получены от доразмещения ОВГЗ и займа под гарантии Всемирного банка. Однако ключевым источником финансирования дефицита остались заимствования на внутреннем рынке – как в национальной, так и в иностранной валюте. Львиную их долю составляли краткосрочные бумаги.

В Нацбанке отметили, что хотя объемы погашения обязательств были значительными, привлечения существенно их превысили.

Как сообщалось ранее, согласно данным Минфина, в 2018 году государственный и гарантированный государством долг Украины сократился до 60,9% от ВВП с 71,8% - в 2017 году.

Размер государственного и гарантированного государством долга по состоянию на 31 декабря 2018 года составил 78,32 млрд долларов, или 2,169 трлн грн.

Завершили зйомки фільму “Чорний ворон”

Завершили зйомки фільму “Чорний ворон” за романом Шкляра

Зйомки повнометражного фільму “Чорний ворон” за мотивами бестселера Василя Шкляра завершила “ТЕТ-Продакшн” на замовлення телеканалу “1+1”. Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

“Прем’єра історичної драми про боротьбу козаків Холодноярської республіки з більшовиками відбудеться у кінотеатрах України вже цього року. Кінопроект із робочою назвою “Залишенець. Чорний ворон” став одним із переможців дев’ятого конкурсного відбору Держкіно, отримавши державну фінансову підтримку 5 млн 88 тис. 300 грн”, - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, зйомки картини тривали з жовтня 2018 року. Основними місцями подій були територія Холодного Яру та Мотронинського монастиря на Черкащині, який на екрані відтворювали у Києво-Печерському заповіднику, оскільки сам монастир після реставрації не зберіг історичного вигляду. Творча група також вирушала в експедиції Україною, зокрема до мисливського палацу графа Шувалова (Тальне), історико-етнографічного заповідника “Переяслав”, масові сцени знімали у селі Поташ.

За словами Василя Шкляра, не всі герої його книги з’являться у фільмі.

“Але найголовніше, що у стрічці лишився холодноярський дух, нескореність та прагнення боротися заради ідеї, яка була написана на чорному бойовому прапорі повстанців: “Воля або смерть”, - поділився враженнями автор роману, який в останній знімальний день завітав на майданчик.

Події у стрічці розповідають історію життя та кохання Івана на прізвисько Ворон - учасника повстанського руху часів Холодноярської республіки, який веде запеклу боротьбу за незалежність рідної землі, волю та майбутнє українців.

Головні ролі у фільмі виконали Тарас Цимбалюк, Павло Москаль, Андрій Мостренко, Ксенія Данилова, Азіз Абдурашидов, Зоряна Марченко, Наталя Сумська, Аліна Коваленко, Олексій Тритенко, Данило Мірешкін. Режисер фільму - Тарас Ткаченко, сценарист – Тарас Антипович.

ПриватБанк получил за 2018 год рекордную прибыль

ПриватБанк получил за 2018 год рекордную прибыль

ПриватБанк в 2018 году увеличил чистый комиссионный доход в полтора раза - до 15,2 млрд гривень, что стало основным фактором получения рекордной прибыли. Об этом говорится в подтвержденном аудиторской компанией E&Y Годовом отчете банка, сообщили в пресс-службе ПриватБанка.

"Увеличение количества активных клиентов на 10% и рост объемов транзакций, как в отделениях, так и по онлайн каналам, позволили добиться увеличения чистого комиссионного дохода на 49% по сравнению с 2017 годом", - отмечается в документе.

Согласно годовому отчету ПриватБанка, рост чистых комиссионных доходов при увеличении по сравнению с 2017 годом операционных расходов только на 14,7% обеспечило банку получение рекордной по итогам 2018 г. прибыли в размере 12,8 млрд грн.

"Комиссии формируют значительную часть прибыли банка и выступают важным фактором устойчивости бизнес модели: чистый комиссионный доход банка на 109% покрывает административные расходы", - говорится в отчетности банка.

При этом, по итогам 2018 г. ПриватБанк оказался одним из лучших украинских банков по показателю превышения доходов над расходами, достигшим 45%.

В пресс-службе напоминают, что, по данным НБУ, ПриватБанк доминирует на рынке розничных безналичных операций в Украине и обеспечивает поступление 42% чистого комиссионного дохода всего банковского сектора.

У Харківській обласній лікарні встановили новий ангіограф

У Харківській обласній лікарні встановили новий ангіограф

Завдяки новому апарату харківські медики ​тепер зможуть проводити операції, від яких раніше були змушені відмовлятися. Про це розповіла у Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Це дуже цінне обладнання. Новий ангіограф дозволяє проводити втручання на коронарних артеріях, судинах мозку, периферійних судинах. Тобто весь діапазон ендоваскулярної допомоги, що надається у світі, тепер можуть отримати пацієнти у Харкові", - наголосила Супрун.

За її словами, тепер у лікарні кажуть, що завдяки новому обладнанню зможуть проводити операції, від яких раніше відмовлялися. Адже на цьому апараті є система візуалізації, що дозволяє розширити діапазон діагностики та втручань.

“Спільно з урядом продовжуємо зміни системи надання допомоги пацієнтам з серцево-судинними хворобами. Тепер у всеукраїнській мережі вже 41 кардіоцентр, планується відкриття ще 25. Центри працюють у режимі 24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік. Їх відкрито у співпраці уряду та місцевої влади”, - повідомила Супрун.

Вона наголосила, що всю необхідну допомогу українці з інфарктом у критичному стані отримують абсолютно безоплатно - держава повністю покриває потребу в стент-системах для пацієнтів, які потребують негайного стентування.

В.о. міністра зауважила, що ефективне функціонування мережі кардіоцентрів залежить не лише від наявності ангіографів, а й від налагодженої та чіткої роботи всіх ланок - екстреної медичної допомоги, реперфузійних центрів і кардіологічних відділень, які забезпечуватимуть післяопераційну реабілітацію пацієнтів.

Останні дані від Асоціації інтервенційних кардіологів України вказують, що у нових кардіоцентрах лікарі рятують вже втричі більше життів. Показник летальності в реперфузійних центрах нижчий, ніж середній по Україні - 4,7% проти 12,3%. Це втричі більше людей, які раніше б не отримали належної допомоги через застарілу систему.

“З продовженням трансформації розширюватиметься доступ до лікування мільйонів людей. Працюємо далі, щоби більше пацієнтів з хворобами серця та судин могли отримати доступну, якісну та вчасну допомогу”, - резюмувала Супрун.

В этом году в местные бюджеты поступило почти на 23% больше

В этом году в местные бюджеты поступило почти на 23% больше - ГФС

"В январе-апреле 2019 года, по оперативным данным, в местные бюджеты поступило 81,3 млрд грн платежей, которые контролируются ГФС. Это на 22,6%, или почти на 15 млрд грн превышает поступления соответствующего периода прошлого года", - сообщает пресс-служба Государственной фискальной службы.

В апреле в местные бюджеты налогоплательщиками направлено 21,4 млрд грн. По сравнению с апрелем прошлого года поступления выросли на 28,5%, или на 4,7 млрд грн.

С начала года в сводный бюджет поступило 75,7 млрд грн налога на доходы физических лиц. Это на 23,3%, или на 14,3 млрд грн больше, чем в соответствующем периоде в прошлом году.

В ГФС также проинформировали, что поступления налога на доходы физических лиц в апреле составили 20,7 млрд грн. По сравнению с апрелем прошлого года эти поступления возросли на 25,5%, или на 4,2 млрд грн.

Как сообщал Укринформ, по данным ГФС, в сводный бюджет Украины за четыре месяца 2019 года собрано 390 млрд грн, что на 13,7% больше, чем за соответствующий период 2018 года.

“Завод імені Малишева” відновив чергову партію танків “Булат”


Фото: Военное обозрение

Держпідприємством “Завод імені В.О. Малишева”, що входить до складу ДК “Укроборонпром” відремонтовано чергову партію танків “Булат”. Ці бойові машини захищають українську землю у найгарячіших точках Сходу України та під час реальних боїв зарекомендували себе як надійна та якісна техніка, інформує прес-служба ДК “Укроборонпром”.

Фахівцями заводу були відремонтовані двигуни та корпуси бойових машин, а також низку інших комплектуючих.

Нещодавно частина відновлених “Булатів” успішно пройшла приймально-здавальні випробування за участі представників Міноборони. І чергова партія танків передається замовнику.

Танк “Булат” – модернізація основного бойового танку Т-64, під час якої “Булати” отримали новий захист, систему управління вогнем, ракетний комплекс “Комбат” та потужніший двигун. Завдяки цим рішенням вдалось досягнути комплексне підвищення характеристик танка.Наприклад, модульний комплекс динамічного захисту “Ніж”, який встановлено на “Булатах” відмінно зарекомендував себе під час боїв та штатно встановлюються і на модернізовані танки Т-64 зразка 2017 року та Т-80БВ.

У свою чергу, завдяки системі управління вогнем 1А43У з нічним прицільним комплексом, “Булат” може використовувати ракетний комплекс “Комбат”, який дозволяє знищувати бронетехніку противника на відстані до 5 км. Водночас відремонтовані “Булати” отримали систему управління вогнем 1А43У з підвищеними характеристиками та доопрацюваннями, які були продиктовані бойовим досвідом.

За маневреність танка відповідає форсований двигун 5ТДФМ потужністю 850 к.с., який також за досвідом бойових дій отримав підвищенні характеристики, направлені на підвищення його ресурсу та надійності роботи.

За п’ять років експорт зерна до Китаю зріс у 20 разівПротягом 2013-2018 років експорт українських зернових до Китаю зріс з 26 до 533 мільйонів доларів США, повідомляє Національний Промисловий Портал.

У 2018 році Українські аграрії намолотили рекордні 70,1 млн тонн зернових. Цей показник перевищує попередній на 4 млн тонн.

Так, в Україні 2018 року зібрали рекордний урожай кукурудзи – 35,5 млн тонн, соняшнику – 13,7 млн тонн і сої – 4,4 млн тонн.

При цьому найбільше зерна зібрали в Полтавській (6,4 млн тонн), Черкаській (4,8 млн тонн) і Вінницькій (6,1 млн тонн) областях. А найвищу врожайність 2018 року показали Черкаська (72,8 центнера з гектара), Вінницька (71,3 ц/га) і Хмельницька (71,6 ц/га) області.

Аэропорт "Харьков" увеличил в апреле международный пассажиропоток на 57%

Аэропорт

"Международный пассажиропоток аэропорта «Харьков» в апреле составил 75,5 тысячи человек. Это на 57% больше, чем в апреле прошлого года, когда показатель был на уровне 48,1 тысячи. Учитывая также внутренние перелеты, услугами аэропорта в апреле воспользовались 92,9 тысячи пассажиров - на 43% больше, чем в прошлом году", - сообщили в пресс-службе аэропорта.

Отмечается, что в апреле количество рейсов выросло на 27% - с 327 до 414. Международных вылетов было выполнено 282, внутренних - 132.

Топ-направлениями стали Шарм-Эль-Шейх, Киев, Стамбул, Вена и Варшава. Также популярность набирают перелеты в Рим и Милан, открытые в марте.

В пресс-службе аэропорта также сообщили, что в апреле также произошло несколько знаковых событий. Авиакомпания SkyUp Airlines открыла продажи на новое направление Харьков-Париж, доступный с июня. Кроме того, аэропорт возобновил принятие широкофюзеляжных самолетов после зимнего перерыва. Одним из праздничных событий стало прибытие в аэропорт брендированного самолета ФК «Шахтер».

На Полтавщині створили мобільну сортувальну лінію сміттяПідприємство, розташоване в селі Щербані Полтавського району виготовляє спеціалізоване обладнання та створило унікальну мобільну лінію сортування сміття, що за словами спеціалістів не має аналогів в Україні, передає Gazeta.ua.

Cортувальна лінія розміщена в автомобільному причепі, тож таку мобільну станцію можуть швидко розгорнути в місці накопичення відходів. Лінія сортовуватиме сміття за фракціями, тож її власники отримуватимуть прибутки від здачі його на вторинну переробку.

Орієнтовна вартість лінії – 1,4 млн грн, що як мінімум удвічі дешевше, ніж будівництво стаціонарної. Для транспортування причепа може використовуватися трактор, який можна використовувати у якості завантажувача сміття до бункера.

Довжина лінії 13,6 м. В причепі розташовано завантажувальний контейнер з бункером, який автоматично за допомогою лебідок виїжджає з причепа. З бункера сміття рухається конвеєрною стрічкою, після чого тверді відходи потрапляють до сепаратору. Окремий конвеєр відводить органічні відходи в спеціальні ємності. Далі працівники вручну розбирають папір, пластик і плівку, а магнітний сепаратор відділяє метал.
Потужність мобільної сортувальної лінії становить 10 тис. т сміття на рік, або до 5 т за годину. На станції можуть одночасно працювати від двох до шести операторів кінцевого перебору та один оператор установки.

Сортувальні лінії ми виготовляємо не перший рік. А мобільна — інновація. У перші дні травня відправимо її до замовника. Попередньо випробували на території нашого підприємства. На демонстрацію запросили представників ОТГ із різних областей. Тема дуже актуальна — громади масово об’єднуються, але деякі питання їм вирішувати важко. Наприклад — куди возити сміття. Наша лінія дозволяє переміщувати її до звалища відходів, — пояснила виконавчий директор компанії “Системи модернізації складів” Алла Костенко.

Першу мобільну лінію вже придбала Веселівська селищна об’єднана територіальна громада Запорізької області. Наступна мобільна сортувальна станція може поїхати в Лубенський район Полтавщини, де на даний момент тривають тендерні процедури для Засульської ОТГ, що об’єднує 28 сіл.Украина увеличила добычу газа почти на 3%"По оперативным данным, добыча АО "Укргаздобыча" за январь-апрель 2019 года составляет 5,14 млрд кубометров природного газа, что на 2,7% превышает показатель аналогичного периода прошлого года", - сообщает пресс-служба компании.

Для наращивания добычи украинского газа компания увеличивает количество работ по интенсификации имеющихся на истощенных месторождениях: по состоянию на конец апреля выполнено 60 операций по ГРП, что в 4 раза превышает показатели аналогичного периода прошлого года.

"Но из-за постоянного падения давления в месторождениях труднее перекрыть естественное падение и достичь значительного роста добычи от операций по интенсификации. Поэтому для оперативного решения вопроса увеличения объемов украинского газа необходимо пополнить ресурсный портфель месторождениями, которые находятся на начальной и средней стадиях разработки с начальными давлениями", - добавили в компании.

Как сообщалось, Укргаздобыча 2 мая на электронных онлайн-аукционах приобрел 5 лицензий на углеводородные участки. С момента получения спецразрешения на новый участок до начала добычи компания тратит 3-4 года для исследования залежей и поискового бурения.

Українські продукти тваринництва опановують ринок Боснії і ГерцеговиниДержпродспоживслужба підписала ветеринарний сертифікат з Боснією і Герцеговиною, тож українські виробники відтепер зможуть здійснювати експорт продукції тваринництва до цієї країни, інформує прес-служба Держпродспоживслужби.

Зокрема було погоджено форми міжнародних ветеринарних сертифікатів на експорт колагену для споживання людиною, добового молодняку птиці та інкубаційних яєць птиці.

Нагадаємо, що у квітні Україна також підписала ветеринарний сертифікат на експорт яловичини до Саудівської Аравії.

Украинская армия получит новый комплекс управления огнем "Оболонь-А"

Украинская армия получит новый комплекс управления огнем
Фото: Минобороны Украины

После успешного завершения государственных испытаний уникального комплекса управления огнем артиллерии "Оболонь-А" комплекс будет принят на вооружение ВСУ, и начнется его серийное производство.

Об этом заявил министр обороны Украины Степан Полторак во время пребывания на государственном предприятии "Львовский государственный завод "ЛОРТА", сообщает пресс-служба Минобороны."Сегодня мы приступаем к государственному испытанию уникального комплекса управления огнем артиллерии "Оболонь-А". Это очень нужный комплекс для ВС Украины, который на 30-40 процентов повысит возможности наших артиллерийских подразделений. Он будет более мобильным и эффективным, повысит возможности огневого поражения противника, а также живучесть экипажей", - цитирует министра пресс-служба.

По словам Полторака, указанный комплекс является современной и уникальной техникой, в которой нет ни одной запчасти страны-агрессора.

После успешного завершения испытаний комплекс будет принят на вооружение, и начнется его серийное производство.“Укренерго” збільшила прибуток на 46,4%За результатами 2018-го року національна енергетична компанія “Укренерго” збільшила чистий прибуток на 46,4% до 2,558 млрд грн, передають Українські Новини.

Згідно з фінансовою звітністю, у 2018-му році “Укренерго” скоротила чистий дохід на 27,5%, або на 2,271 млрд грн до 5,992 млрд грн.

Валовий прибуток компанії у 2018-му році скоротився на 44,4% або на 2,592 млрд грн до 3,246 млрд грн.

Инкерман Украина увеличит производство вин

Инкерман Украина увеличит производство вин

Компания «Инкерман Украина» в 2019 году планирует произвести 7-8 млн бутылок вина, из которых долю до 10% займут вина из новой линейки вин Prima Maria Inkerman, сообщила генеральный директор ТМ INKERMAN Анна Горкун во время презентации новой линейки, передает АgroРortal.

«В этом году планируем увеличение производства за счет обновления дизайна вин из классической коллекции, ориентации на экспорт и планирования дистрибуции на внутреннем рынке, а именно — интеграции в регионы. Для компании это непростое время. Мы обновили дизайны всех коллекций вин и выходим на экспортные рынки, емкость которых большая», — уточняет Анна Горкун.

По ее словам, с марта 2019 года «Инкерман Украина» начали использовать для разлива вин еще одну производственную площадку в Одесской области. На предприятии «Винтрест» производится практически вся классическая коллекция вин ТМ INKERMAN, вина новой линейки Prima Maria Inkerman, а также «Розе Инкерман».

До Бердянського порту доставлено 26 гондол і лопаті для Приморської ВЕС

До Бердянського порту доставлено 26 гондол і лопаті для Приморської ВЕС

ДП “Бердянський морський торговельний порт” прийняло судно, яке доставило з іспанського порту Ферроль 26 хабів, 26 гондол і 21 лопать для другої черги Приморської вітроелектростанції, передає ЦТС.

За кількістю вітрогенераторів Приморська ВЕС-2 буде аналогічною попередньому проектові та налічуватиме 26 одиниць вітряків, тому хаби й гондоли, які доставлені судном Fredensborg, отримані в повному обсязі. Надалі, в рамках даного проекту, державний портовий оператор буде обробляти лопаті та вежі.

До Бердянського порту доставлено 26 гондол і лопаті для Приморської ВЕСДо Бердянського порту доставлено 26 гондол і лопаті для Приморської ВЕСДо Бердянського порту доставлено 26 гондол і лопаті для Приморської ВЕС
До Бердянського порту доставлено 26 гондол і лопаті для Приморської ВЕС

Раніше повідомлялося, що у квітні в китайському порту Тяньцзінь завантажили перше судно з компонентами для майбутньої Орловської вітроелектростанції, яка будується холдингом ДТЕК в Запорізькій області. В Україні перевантаження вітрогенераторів буде здійснюватися в порту Бердянськ.

Нагадаємо, що у 2019 році через Бердянський порт буде поставлено всього 63 комплекти вітрогенераторів різних виробників.

Украина создает воздушную платформу для крылатой ракеты "Нептун"

Украина создает воздушную платформу для крылатой ракеты
Фото: СНБО

Одесский авиационный завод работает над перспективной программой - созданием воздушной платформы для использования корабельной крылатой ракеты "Нептун".

Об этом заявил министр обороны Степан Полторак во время рабочего визита на Одесский авиационной завод ГК "Укроборонпром", сообщает сайт Минобороны.

Полторак отметил, что одной из перспективных программ, "над которой мы сегодня работаем, является создание воздушной платформы для использования корабельной крылатой ракеты "Нептун".

Среди других приоритетов предприятия, по словам министра, "модернизация, ремонт самолетов Л-39, что дает возможность более качественно готовить наших будущих летчиков и тех военнослужащих, которые приходят на переподготовку, а также значительно минимизировать расходы на подготовку летного состава Вооруженных Сил".

А также модернизация разведывательного самолета Су-24МР, что позволит четко осуществлять управление Воздушных сил в ходе ведения боевых действий, повысит их эффективность, и позволит получать информацию для принятия решения руководителем ведения боевых действий в онлайн-режиме.

Степан Полторак ознакомился с ходом модернизации вооружения и военной техники на одесском авиазаводе/ Фото Нины Ляшонок

Полторак также сообщил, что на этот год в рамках государственного оборонного заказа Министерством обороны предусмотрен финансовый ресурс для Одесского авиазавода около 300 млн грн. "После того, что я увидел, думаю, что финансирование и заказы будут увеличены, потому что я вижу реальную работу и реальный результат", - отметил министр.

Продовження: Як в Україні #ничегониделаеца: № 336 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Суспільне Око, Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, #Україназмінюється, #ничегониделаеца, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments