Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як виглядає логотип до 75-ї річниці депортації кримських татар

Затверджено логотип до 75-ї річниці депортації кримських татар, який буде використовуватися на заходах до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу - 18 травня."Так виглядає різними мовами затверджене лого, котре використовуватиметься на всіх меморіальних заходах, присвячених Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу", - повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Логотип розробила команда Кримського дому. На чорному тлі залізничні рейки червоного кольору утворюють тамгу - родовий знак кримської династії Гіраїв. Над знаком дата 18.05.1944, під зображенням тамги - напис "75-ті роковини геноциду крімськотатарського народу" (розроблені чотири варіанти: кримськотатарською, українською, англійською та турецькою мовами).

18 травня 1944 року з Криму до республік Середньої Азії та регіонів Росії за наказом Сталіна були насильно виселені корінні жителі півострова - кримські татари. За різними джерелами, були депортовані від 180 тис. до 230 тисяч осіб, з яких близько 46% загинули в дорозі і в перші роки життя у вигнанні. Крім кримських татар, з серпня 1941 року по червень 1944 року з Криму були також виселені німці, вірмени, болгари, греки, італійці.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію кримських татар геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Tags: Чубаров, геноцид, депортации, крымские татары, кърымлы, логотипы, символика
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments