Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Кінець "епохи бідності": Ізраїльтянин Коломойський подав п'ять позовів до НБУ і ПриватБанку

У Господарському суді Києва підтвердили, що український олігарх Ігор Коломойський, який нині проживає в Ізраїлі, подав п’ять нових позовів до НБУ та Приватбанку. Про це йдеться у відповіді суду на запит Радіо Свобода.Зазначається, що Коломойський оскаржує п'ять кредитних договорів і свою поруку за ними.

"Підготовчі засідання у справах призначені на 10 травня, 16 травня, 22 травня (два засідання) і 23 травня", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось, у грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів «Приватбанку», найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.

Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 млрд грн.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши в судовому засіданні справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розгляд цієї справи тривало з червня 2017 року, його розмір перевищував 50 томів.

В Окружному адміністративному суді Києва пояснили своє рішення про визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку тим, що відповідачі у цій справі не довели правомірності віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Водночас у Національному банку наполягають, що рішення щодо неплатоспроможності ПриватБанку приймалося на основі аналізу якості активів, в результаті чого був зафіксований негативний капітал.

У Міністерстві фінансів готуються подати апеляцію на рішення суду про незаконну націоналізацію ПриватБанку. Апеляційну скаргу на це рішення Окружного адміністративного суду міста Києва готують і в Національному банку України.


Tags: ЗЕорда, Коломойский, НацБанк, Приватбанк, иски, олигархи, реванш, суды
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments