Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні #ничегониделаеца: № 334 (огляд)

Епоха «бідності, жадібності і зубожіння»

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

Валовий національний дохід України торік збільшився майже на 20%

Валовий національний дохід України торік збільшився майже на 20% — Держстат

Валовий національний дохід України за минулий рік збільшився на 19,3% у порівнянні з 2017 роком, повідомляє Державна служба статистики України.

Згідно з уточненими даними Держстату, за минулий рік валовий національний дохід України становив 3,64 трлн грн, що на 19,3% більше, ніж за 2017 рік.

Як повідомлялось, за даними Держстату, у 2017 році валовий національний дохід становив 3,05 трлн грн, що на 29,2% більше, ніж у 2016 році.

Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.На Тернопольщине за год построили 28 футбольных площадок

На Тернопольщине за год построили 28 футбольных площадок

На Тернопольщине в течение 2018 года построили 28 объектов спортивной инфраструктуры.

Во внимание берутся футбольные площадки и поля с искусственным покрытием, строительство которых было профинансировано из различных источников. Об этом сообщает пресс-служба Федерации футбола Украины.

В течение 2018 года в Тернопольской области построено 28 объектов (28 площадок), в частности: Тернополь — 1 площадка, Подволочиский район — 2, Козовский район — 4, Шумский район — 2, Теребовлянский район — 2, Гусятинский район — 2, Бучацкий район — 2, Лановецький район — 1, Тернопольский район — 4, Зборовский район — 3, Монастырисский район — 1, Подгаецкий район — 1, Бережанский район — 1, Чертковский район — 1, Збаражский район — 1.

Всего в Тернопольской области с 2015 года построено 44 футбольных площадки.

В Україні запрацювала система електронної ідентифікації для Mobile ID та Bank ID

В Україні запрацювала система електронної ідентифікації для Mobile ID та Bank ID

В Україні в дослідній експлуатації запрацювала інтегрована система електронної ідентифікації. Про це повідомляє Державне агентство з питань електронного урядування України у Facebook.

“Державне агентство з питань електронного врядування створило інтегровану систему електронної ідентифікації https://id.gov.ua/, яка вже працює в дослідній експлуатації і забезпечує ідентифікацію такими засобами, як електронний підпис, Mobile ID, Bank ID”, - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що наразі можна надсилати свої зауваження та пропозиції щодо роботи системи. Пропозиції приймаються до 18 травня 2019 року на адресу е-пошти konoval@e.gov.ua.

Проект постанови Кабінету міністрів України “Про затвердження Положення про інтегровану систему електронної ідентифікації” , який пропонується для обговорення, визначає механізм функціонування системи, її структуру, порядок формування та використання.

Система електронної ідентифікації - це майданчик, який об'єднує всіх надавачів послуг електронної ідентифікації (електронний підпис, Mobile ID, Bank ID, ID-картка). Вона забезпечує доступну та безпечну електронну ідентифікацію та автентифікацію громадян та бізнес-структур у зручний для них спосіб у захищеному кіберсередовищі.

В "Жулянах" почти обновили терминал А

Международный аэропорт "Киев" имени Сикорского завершает строительные и отделочные работы в новопостроенном крыле терминала "А", предназначенном для выполнения международных рейсов. Об этом говорится в сообщении на сайте аэропорта.

"Наверняка вы слышали, что аэропорт «Киев» сейчас расширяет Терминал «А»? Наша цель - вдвое увеличить пропускную способность терминала и сделать аэропорт еще более комфортным для пассажиров. Площадь терминала на данный момент составляет 14 200 кв.м, новая площадь добавит еще 9 500 кв.м", - говорится в сообщении.

Аэропорт "Киев" завершает работы в новопостроенном крыле терминала "А" / Фото: http://iev.aero

Также отмечается, что на первом этаже нового крыла терминала, будет 18 стоек регистрации и 9 пунктов досмотра на авиационную безопасность.

"18 стоек пограничного контроля уже установили на втором этаже. Пассажиры будут проходить его быстрее и попадать в комфортную зону ожидания с ресторанами, барами, магазинами дьюти-фри и зоной развлечений с очками виртуальной реальности", - добавляют в аэропорту.

Также сообщается, что сумма привлеченных в проект средств оценивается в 630 млн грн.

На Одещині триває будівництво військової бази морської піхоти за стандартами НАТОНа Одещині для українських морських піхотинців будують військову базу за стандартами НАТО, передає Ukraine Now.

Зокрема, зводяться об’єкти інфраструктури у військовому містечку Дачне-2.

“Зараз у містечку вже повністю готові одна казарма на 280 військовослужбовців строкової служби, гуртожиток на 120 місць для офіцерського складу, медичний пункт, а також завершено реконструкцію котельні з новим газовим обладнанням, підведено зовнішні інженерні мережі та проведено ремонт артезіанської свердловини”, ‒ відзначив заступник начальника — головний інженер Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління полковник Юрій Підгаєцький.
Будівельні підприємства-підрядники продовжують роботи зі зведення будівлі казарми на 280 чоловік, будівництво двох казарм покращеного типу для військовослужбовців-контрактників та їдальні на 500 місць, яка буде обладнана відповідно до вимог нової системи харчування. Продовжується робота щодо зведення сучасного фізкультурно-оздоровчого комплексу. Проектом передбачено будівництво власного відкритого футбольного міні-стадіону зі штучним покриттям та системою освітлення, баскетбольного й волейбольного майданчиків та бігові доріжки.

“У поточному році на будівництво та відновлення фондів військового містечка виділено фінансовий ресурс у розмірі понад 75 млн. гривень. Тому триватиме робота з будівництва казарм для особового складу, реконструкція окремих будівель під навчальні класи, проводитиметься капітальний ремонт штабу”, — забезпечення благоустрою території та роботи на інших об’єктах тощо, підкреслив полковник Юрій Підгаєцький.

SkyUp запустила регулярные полеты из Киева в Испанию и Италию

SkyUp запускает регулярные полеты из Киева в Испанию и Италию

Украинская авиакомпания SkyUp Airlines 26 апреля начала регулярную программу полетов из Киева в Испанию и Италию. Об этом говорится в сообщении пресс-службы авиакомпании.

В частности, рейсы сообщением Киев - Аликанте (Испания) будут выполняться 4 раза в неделю. Стоимость билета в один конец составляет от 2 000 грн (без багажа). Полеты Киев - Тенерифе (Испания) - Киев будут выполняться дважды в неделю. Стоимость билета в один конец составляет от 4 661 грн (без багажа).

Кроме того, открывается рейс сообщением Киев - Неаполь - Киев. Авиарейсы будут выполняться дважды в неделю. Стоимость билета в один конец составляет от 1 869 грн (без багажа).

На Миколаївщині стартувало будівництво бетонної трасиНа Миколаївщині тривають роботи з капітального ремонту автомобільної дороги Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв між селами Возсіятське та Водяно-Лорине, передає ШоТам.

Наразі дорожники виконують комплекс підготовчих робіт та спорудження тимчасових бетонних заводів необхідних для проведення зосереджених робіт на автомобільній дорозі. Представники Служби автомобільних доріг у Миколаївській області здійснюють постійний контроль якості робіт та матеріалів”, – йдеться у повідомленні.Цього року на відновлення автомобільної дороги Н-14 Олександрівка — Кропивницький — Миколаїв за маршрутом Кропивницький — Миколаїв буде виділена величезна сума − 500 млн грн., дорога запроектована в бетоні. На ремонтно-будівельні роботи по Н-11 Дніпро — Миколаїв (через м. Кривий Ріг) видатки складуть 180 млн грн. Окрім цього, субвенція на ремонт доріг місцевого значення та комунальної власності сягне 370 млн грн, що на 109 млн грн більше, ніж було минулого року.

Загальна сума виділених коштів на автошляхи Миколаївщини по плану на 2019 рік, у в тому числі коштом субвенції, складає рекордні 1 млрд 328 млн грн. Це на 337 млн грн більше у порівнянні з 2018 роком.

Укрзалізниця за прошлый год почти на 80% увеличила чистую прибыль

Укрзализныця за прошлый год почти на 80% увеличила чистую прибыль - Кравцов

"Укрзалізниця увеличила чистую прибыль на 80%. Финансовый результат с показателем в 203,9 млн грн за 2018-й компании подтвердил лидер международного аудита - Ernst & Young", - сообщил на своей странице в Facebook председатель правления АО "Укрзалізниця" Евгений Кравцов.

Он также подчеркнул, что, кроме этого важного показателя, есть еще несколько показательных маркеров стабилизации и роста эффективности компании. Впервые за много лет, отметил Кравцов, сумма реализованных капитальных инвестиций не только покрыла амортизацию, но и превысила ее. Капинвестиции "Укрзалізниці" в 2018-м достигли максимума за 5 лет, отметил он.

Еще одним достижением "Укрзалізниці" за прошлый год Кравцов назвал тот факт, что постепенно удалось приблизить стоимость перевозки грузов железнодорожным транспортом к рыночной цене. "И это один из тех внутренних ресурсов, который смогли из серой зоны направить на нужды компании", - сказал он.

И наконец, важным показателем развитие "Укрзалізниці", по словам Кравцова, есть также постепенный уход от так называемой «ремонтной иглы» - когда много лет занимались текущими ремонтами подвижного состава и не вкладывали средства в его обновление. Сейчас ситуация в корне меняется, отметил он.

Китай виділить 340 мільйонів доларів на будівництво мосту через Дніпро в Кременчуці


Фото: Кременчуцьке Громадське Телебачення

Китайська народна республіка надасть Україні кредит на суму $340 млн для фінансування будівництва мосту через Дніпро в районі Кременчука, повідомляють у Мінекономрозвитку за підсумками участі у Другому форумі “Один пояс, один шлях” в Китаї, передає ШоТам.

У ході форуму Україна також підписала Меморандум, який розпочинає підготовку детальної дорожньої карти Україна-Китай спільного будівництва Економічного поясу “Шовкового шляху” і морського “Шовкового шляху” XXI століття.

Україна пропонує створити на своїй території логістичний коридор Китай-Україна-ЄС.

Ми пропонуємо китайським колегам загальний проектний портфель: розвиток портової інфраструктури, об’єктів альтернативної енергетики, будівництво автомобільних доріг і мостів, розбудову об’єктів залізниці та аеропортів, високі технології, співпрацю в аерокосмічній сфері, переробку агропродукції”, — цитує віце-прем’єра прес-служба Мінекономрозвитку.

Китайські фахівці провели консультації з українськими колегами щодо участі України та КНР у розвитку Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту, який забезпечить доставлення вантажів з Китаю в країни ЄС.

Зазначимо, що в Кременчуку 28 років ведуться лише розмови про будівництво нового моста. Міст побудований на опорах 1871 року знаходиться в аварійному стані. Технічна документація розроблена декілька років тому застаріла. І вже ведуться розмови, аби зводити міст через Дніпро не в Кременчуці, а за 30 км від міста.

Инфляция в Украине замедлилась до 8,6%

Инфляция в Украине замедлилась до 8,6%

Потребительская инфляция в годовом измерении в марте 2019 года замедлилась до 8,6%, об этом сказал председатель Национального банка Яков Смолий.

Он отметил, что базовая инфляция снизилась даже стремительнее, чем ожидалось ранее - до 7,6%. Это свидетельствует о том, что фундаментальное инфляционное давление в начале года продолжило ослабляться. Этому способствовала жесткая монетарная политика Нацбанка. В частности, она стала одной из причин укрепления курса гривни. Это сказалось на ценах импортируемых товаров и товаров со значительной импортной составляющей. Несмотря на электоральные события, сегодня сохраняется благоприятная ситуация на финансовом рынке Украины и инфляционные ожидания населения, бизнеса, банков и финансовых аналитиков продолжают улучшаться.

"В дополнение к монетарным факторам ослаблению инфляционного давления способствовали расширение внутреннего предложения отдельных продуктов питания и падение мировых цен на продовольствие", - отметил Смолий.

«Укрспецекспорт» поставив в Казахстан 16 ракет РК -2В для комплексів «Бар’єр-ВК»У листопаді 2018 року державна компанія з експорту та імпорту продукції та послуг військового та спеціального призначення «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», поставила в Казахстан партію з 16 керованих ракет РК -2В, передає Defense Express.

Згідно зі звітом ресурсу ImportGenius, що відстежує світові експортно-імпортні операції, українські керовані ракети з тандемно-кумулятивною бойовою частиною РК -2В, виробництва ДККБ «Луч», були поставлені авіатранспортом Республіканському державному підприємству «Қазарнаулиекспорт (Казспецекспорт)» Міністерства оборонної й аерокосмічної промисловості Республіки Казахстан. Загальна вартість партії склала 0,828 млн доларів.

Нагадаємо, ракета Р-2В використовується в комплексі морського ракетного керованого озброєння «Бар’єр-ВК», що розроблений та виготовляється ДККБ «Луч», кожен з яких оснащений чотирма такими ракетами. Він призначений для ураження кораблів, а також розташованих на березі рухомих та нерухомих сучасних броньованих цілей, легкоброньованих об’єктів, берегових вогневих укріплених точок та вертольотів на відстані до 7 км.


Комплекс морського ракетного керованого озброєння «Бар’єр-ВК» та ТТХ ракети Р-2В / Фото: ДККБ «Луч»

Даний комплекс (прийнятий Казахстаном на озброєння у 2013 році) встановлюється на ракетно-артилерійські катери проекту 0250 «Барс-МО» ВМС. Цей проект був перероблений миколаївським ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДПЦК) з проекту 0300.

Крім ракетного комплексу «Бар’єр-ВК», патрульних катери проекту 0250 отримали українську турельну пускову установку «Арбалет-К» з чотирма ракетами ПЗРК «Ігла». Також на них було встановлено систему управління озброєнням «Каскад-250» і двокоординатну РЛС «Дельта-250» розробки та виробництва київського ДП «НДІ «Квант-Радіолокація», і оптико-електронна система управління вогнем артилерії Sens-2 розробки й виробництва київського ДП« НДІ «Квант».На цей час для ВМС Казахстану виготовлено три серійні катери «Барс-МО» які озброєні комплексами «Бар’єр-ВК». Катер №251 «Орал» введений в склад флоту у грудні 2012 року, катер №252 «Сарыарқа» у січні 2015 року, а №253 «Манғыстау» у грудні 2017 року.

На Донетчине продолжается ремонт большого моста через Северский Донец

На Донетчине продолжается ремонт большого моста через Северский Донец

В Донецкой области в направлении Святогорска идет ремонт большого моста через реку Северский Донец, работы стоимостью 30,4 млн грн финансируются из государственного и областного бюджетов. Об этом сообщил председатель Донецкой областной военно-гражданской администрации Александр Куць на своей странице Facebook.

По его словам, уже демонтировано старое мостовое полотно, идет восстановление защитного слоя железобетонных элементов моста и обустройство новых слоев дорожной одежды (сточный треугольник, температурные швы, гидроизоляция и асфальтобетонное покрытие).Кроме того, в процессе ремонта будут восстановлены пешеходные тротуары, опоры освещения и системы водоотведения. А новое металлическое барьерное ограждение проезжей части будет иметь обязательные компенсаторы, которые позволят усилить удерживающую способность ограждения и повысят уровень безопасности дорожного движения.

«Поскольку мост является частью автомобильной дороги общего пользования государственного значения Т-05-21/М-03/, поэтому остается открытым для проезда автомобилей и движения пешеходов по одной полосе и одной пешеходной зоне соответственно», - добавил Куць.

Дніпровагонмаш збільшив продажі вагонів майже у три разиАТ “Дніпровагонмаш” (ДВМ) у 2018 році реалізувало 2,317 тисяч вантажних вагонів, що майже 2,7 раза більше, ніж роком раніше (865 одиниць), передає ЦТС.

Згідно з оприлюдненою фінансовою звітністю підприємства, виробництво вагонів за минулий рік також зросло у 2,7 раза — до 2,312 тис. одиниць на суму у 2,74 млрд гривень.

Середньореалізаційна ціна вагона склала 1,183 млн гривень (у 2017 році – 931,4 тис. гривень).

Всі вагони поставлялися вітчизняному споживачеві. Основні клієнти — київські ТОВ “Глобал Індастрі” і “Зерно Агротрейд”, “Метінвест Шиппінг” (Маріуполь). Частка вагонів ДВМ в загальному обсязі виробництва вантажних вагонів в Україні склала 20%.

В Белогородке открыли современную амбулаторию на 11 тысяч пациентовВ селе Белогородка Киево-Святошинского района Киевской области открыли новую современную амбулаторию общей практики семейной медицины, готовую обслуживать 11 тысяч жителей этого и близлежащих сел.

Сообщается, что это первая амбулатория такого типа, построенная на средства местного бюджета с нуля вместо сгоревшей во время пожара в 2015 году. Для функционирования Белогородской амбулатории уже закупили необходимое новейшее медицинское оборудование и инвентарь на 9 млн гривень. Жители села получили современное учреждение с услугами рентгена, УЗИ и стоматологии. Также в новой амбулатории есть несколько современных палат стационара. Адрес учреждения - село Белогородка, улица Владимирская, 17.

По данным пресс-службы, амбулаторию построили менее чем за 2 года, стоимость работ составила 58 млн гривень. Строительство полностью профинансировали из районного бюджета Киево-Святошинского района, поскольку развитие современных учреждений медицины - один из приоритетов работы районной власти. Еще 5 млн гривень выделил Белогородский сельский совет - на реконструкцию сетей для нужд амбулатории.

В то время как местные популисты и псевдополитики пытаются в Facebook критиковать руководство района, искать недостатки в их работе, местные власти демонстрирует высокую эффективность работы и конкретные достижения.

Согласно сообщению, строительство современного медицинского учреждения в Белогородке - масштабный проект, реализованный по инициативе председателя Киево-Святошинской райгосадминистрации Мирославы Смирновой при поддержке депутатского корпуса во главе с председателем райсовета Вадимом Гедульяноввм. Непосредственно выполнял проект Белогородский сельский совет.

Вінниця закупить катери та відновить інфраструктуру Південного БугуВінниця придбає два нові катери для прогулянок Південним Бугом. Також у міськраді планують налагодити й річкову транспортну інфраструктуру, інформують на сторінці Вінницької міської ради.

На даний момент в міській раді опрацьовують юридичні та організаційні питання. Пропонується придбати для міста два сучасних катери. Оскільки ті, що сьогодні працюють у місті вже є застарілими.

Одне діло купити катери, а інше побудувати транспортну інфраструктуру, як це було раніше. Тоді були відповідні зупинки і люди користувалися річковим транспортом не тільки в туристичних цілях, а й як транспортною мережею. Катери курсували із Стрижавки до Сабарова. Це достатньо складний процес, – кажуть у раді.В Мыколаивской области производят уникальную муку

В Николаевской области производят уникальную муку

Компания Golta Farm в Первомайске на Мыколаивщине выпускает уникальное для Украины муку из черемухи, стоимость которой составляет 150 грн/кг. Об этом сообщил руководитель компании Golta Farm Сергей Белинский, передает agronews.ua.

«В Украине заказчиков много. Есть уже постоянные покупатели. Черемуховую муку добавляют не только в выпечку, а также в хлеб. В Украине такая мука понемногу приобретает популярность. Есть уже даже кафе и рестораны, которые у нас постоянно эту муку закупают», — сказал он.

По словам Белинского, недавно к ним обращались трейдеры — искали большую партию для поставок в Европу. «Нужно делать свои насаждения черемухи, чтобы были большие объемы и возможность наладить экспорт в Европу», — отметил он.

По его словам, компания производят 1-2 тонны муки в месяц, чтобы не залежывалась.

«Цена примерно 150 гривен за килограмм. Если сравнивать с той же Россией, у нас мука стоит гораздо дешевле. Там она на наши деньги где-то гривен 200 за килограмм стоит. Удивительно, что такая большая цена. Там очень много черемухи растет», — сказал Сергей Белинский.

Львівщина збільшила поголів'я свиней на 25%

Львівщина збільшила поголів'я свиней на 25%

Обсяг сільськогосподарського виробництва у Львівській області протягом січня-березня 2019 року зріс на 12,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Сільськогосподарські підприємства наростили обсяги виробленої продукції на 29,5%, говориться у повідомленні Львівської облдержадміністрації, передає АgroРortal.

«Збільшення обсягів валового виробництва відбулось за рахунок збільшення обсягів вирощування сільськогосподарських тварин, зокрема, свиней на 44,6%, птиці свійської на 14,3%. Збільшено обсяги виробництва молока на 0,4 тис.т, виробництва м'яса в живій вазі на 6,2 тис.т», — говориться у повідомленні.

Відтак, поголів«я свиней станом на 1 квітня 2019 року становить 283,6тис.голів, що більше до відповідної дати попереднього року на 57,7 тис.гол, або 25,5%.

«Загалом за темпами зростання валового виробництва сільськогосподарської продукції у січні-березні 2019року Львівщина посідає 2 місце серед регіонів України, за обсягами виробництва — 7 місце», — уточнили в ОДА.

На Житомирщине строят еще одну солнечную электростанцию

На Житомирщине строят еще одну солнечную электростанцию

В Коростенском районе Житомирской области строят солнечную электростанцию (СЭС) 25-30 МВт, в которую инвестирует компания Upgrade Energy из Бельгии. Об этом сообщает Житомирская ОГА.

«В феврале начали строительство первой очереди ООО «Иршанска СЭС» Коростенского района, мощностью 5,9 МВт. Компания уже установила около 18 тыс. отдельных фотоэлектрических модулей и около 6,5 тыс. свай, сейчас идет монтаж столов и ФЭМ. Кроме этого, в марте состоялись общественные слушания по установлению «зеленого» тарифа на производство электрической энергии. Общая мощность проекта станции составит 25-30 МВт», - рассказал директор департамента агропромышленного развития и экономической политики ОГА Виктор Градивский.

Отмечается, что в настоящее время активно продолжается строительство СЭС в пгт Чоповичи Малинского района. Проект реализуется по результатам меморандума, который председатель ОГА Игорь Гундич подписал с компанией GESS.

Кроме того, завершаются работы по проектированию строительства фотоэлектрической станции ирландской компанией Altostrata Energy Limited в Лугинском районе.

А в Хорошевской ОТГ провели общественные слушания по установлению «зеленого» тарифа на электрическую энергию, которая будет производиться на солнечной электростанции ООО «К СЭС» мощностью 20 МВт, в которую инвестирует Better Energy Energo P / S из Дании.

Укрнафта цьогоріч збільшила видобуток нафти й конденсату на 6,4%

Укрнафта цьогоріч збільшила видобуток нафти й конденсату на 6,4%

ПАТ "Укрнафта" у період із січня по березень 2019 року збільшило видобуток нафти та конденсату на 6,4%, а природного газу - на 10,6%. Про це йдеться у звіті компанії за перший квартал 2019 року.

Зокрема, у першому кварталі 2019 року Укрнафта збільшила видобуток нафти з конденсатом на 6,4% порівняно з показниками першого кварталу 2018 року - до 376 тис. тонн. Видобуток газу, у свою чергу, зріс до 290 млн кубометрів - це на 10,6% більше порівняно з січнем-березнем 2018 року.

За даними компанії, у звітний період дистанційним моніторингом було охоплено 171 свердловину, причому обсяги моніторингу зростатимуть у другому кварталі. Також проведено 41 капітальний ремонт та операцію з інтенсифікації нафтових та газових свердловин, відновлено діяльність на 65 нафтових свердловинах.

"Позитивній динаміці сприяють операції з інтенсифікації видобутку, оптимізація капітальних та поточних ремонтів, виведення свердловин з бездії, використання новітніх технологій та заміна критично зношеного обладнання", - зазначили у компанії.

Позитивна динаміка видобутку дає підстави Укрнафті збільшити прогнозні показники на 2019 рік.

Продовження, можливо, буде

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Суспільне Око, Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, #Україназмінюється, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments