Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Чистий четвер: Верховна Рада ухвалила мовний закон! Вітаю, друзі! Слава Україні!

Сьогодні, 25 квітня, Верховна Рада України ухвалила законопроект т №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Трансляцію засідання Ради вів "Прямий".

українська мова

"За" закон проголосувало 278, проти - 38, 7 утримались.

Цей законопроект про мову – доопрацьований членами комітету і містить альтернативні положення трьох інших "мовних" ініціатив, зареєстрованих раніше, а саме – №5556, №5669, №5670. Більшість авторів цих проектів стали співавторами спільного доопрацьованого документа.

Цей закон змінює мовну політику і умови її реалізації в Україні. Згідно з ним, українською мовою повинні говорити в державному секторі, у публічному просторі, також - у сфері обслуговування. Українською мають маркуватися продукти, товари і надаватися послуги.

Вільно володіти українською мовою мають топ-чиновники, народні депутати України, члени уряду, селищні та міські голови, депутати місцевих рад. Також – офіцери, які підписали контракт із ЗСУ, працівники органів правопорядку, судді, адвокати, нотаріуси, працівники служб, які надають комунальні послуги.

мова

Українською мовою зобов’язані вільно володіти медпрацівники державних і комунальних закладів охорони здоров'я. Українська мова має стати мовою проведення робочих зустрічей, засідань, робочого спілкування в українських органах державної влади, в комунальних підприємствах та установах.

Нагадаю, вранці під Радою зібрався мітинг на підтримку "мовного" закону.

Під Радою зібрався мітинг на підтримку

Перед будівлею Верховної Ради України проходить мітинг. Головна вимога учасників до парламенту - ухвалити Закон "Про функціонування української мови як державної".

Організатором є коаліція громадських організацій на підтримку законопроекту 5670-д, повідомляє Укрінформ.

Будівля українського парламенту перебуває перед посиленою охороною працівників Національної поліції та бійців Нацгвардії. На площі перед ВР продовжують збиратися люди, переважно молодь. Почали підходити і люди старшого віку. Тут стоять громадяни, на одязі яких є написи ,"Національна дружина" , "Національний корпус", а також люди із прапорами ВО "Свободи" - встановлено намет цієї політичної сили.

Поки що на площі перед парламентом зібралося близько тисячі людей, але вони продовжують прибувати до будівлі парламенту.

Мітінг під ВР в підтримку української мови / Фото: Геннадій Мінченко, Павло Багмут. Укрінформ

У рамках акції має відбутися концерт зіркових українських виконавців та виступи представників авторського колективу законопроекту. Загалом ситуація поки що спокійна. У гучномовець люди наводять аргументи того, чому цей закон має бути ухвалений. Зокрема, вже виступив перед присутніми колишній міністр освіти Сергій Квіт, який нагадав, що в Україні вже не вперше робиться спроба ухвалити закон, який дозволить посилити позиції державної мови, а також закликав присутніх прибрати прапори із партійною символікою, натомість залишити тільки прапори України.

Нині на сцені відбувається молебень за Україну.


Tags: Верховна Рада, Україна, голосование, дерусификация, законодательство, митинги, украинизация, українська мова
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 13 comments