Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні #ничегониделаеца: № 332 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

Експорт українських товарів цьогоріч виріс на 8%

В Україні за рік стрімко зменшилась кількість публічних акціонерних товариств

"У січні-лютому 2019 року експорт товарів склав $7,96 млрд, що на 7,9% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. За два місяці цього року зовнішньоторговельні операції проводилися із партнерами з 202 країн", - повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі на своїй сторінці у Facebook.

За вказаний період українські експортери продали продуктів рослинного походження на 1,99 млрд доларів, недорогоцінних металів та виробів з них — на 1,9 млрд доларів, машин, електротехнічного обладнання та механізмів — на 669 млн доларів.

Зокрема, до країн Євросоюзу за перші два місяці 2019 року було експортовано товарів на 3,5 млрд доларів, на 4% більше порівняно з січнем-лютим 2018 року.

Європейський Союз залишається основним торговельним та стратегічним партнером України з часткою у 44% від загального обсягу експорту товарів.

Як повідомлялось, український експорт товарів і послуг у 2018 році становив 57,1 млрд доларів і у порівнянні з 2017 роком зріс на 8,6% або на 4,5 млрд доларів. У тому числі товарів за 2018 рік з України було експортовано на 47,3 млрд доларів (приріст у 9,4% проти 2017 року).

В Украине после длительного падения увеличилось поголовье свиней

В Украине после длительного падения увеличилось поголовье свиней — Госстат

По состоянию на 1 апреля 2019 года в Украине насчитывалось 6,17 млн свиней (на 0,8% больше, чем на 1 апреля 2018 года), в том числе в сельскохозяйственных предприятиях — 3,53 млн голов (на 5% больше), в хозяйствах населения — 2,64 млн голов (на 4,3% меньше). На 1 апреля 2018 года количество свиней в Украине составила 6,14 млн голов, что на 8,1% меньше, чем на такую же дату 2017 года, - сообщает Государственная служба статистики Украины.

Также на начало текущего месяца (по сравнению с 1 апреля 2018 года) в Украине увеличилось поголовье домашней птицы: на 3,7%, до 204,8 млн голов. Из этого количества в сельхозпредприятиях содержалось 123,8 млн голов (на 6% больше, чем годом ранее), в хозяйствах населения — 81 млн голов (на 0,3% больше). На 1 апреля 2018 года в Украине содержалось 197,6 млн голов домашней птицы (на 1,2% больше, чем на 1 апреля 2017 года).

Бізнес поліпшив прогнози щодо темпів зростання економіки

Бізнес поліпшив прогнози щодо темпів зростання економіки - НБУ

"Українські компанії в I кварталі 2019 року поліпшили свої прогнози як щодо темпів зростання економіки, так і щодо розвитку власного бізнесу протягом наступних 12 місяців. Підприємства очікують уповільнення інфляції та помірне послаблення курсу", - повідомляє прес-служба НБУ, за результатами опитування керівників компаній, яке Національний банк провів у I кварталі 2019 року.

У першому кварталі очікування бізнесу щодо ділової активності покращилися. Підприємці очікують поліпшення фінансово-економічного стану своїх підприємств, в т. ч. за рахунок зростання виробництва і продажу продукції, зокрема на експорт. При цьому пожвавлення ділової активності очікує бізнес усіх видів економічної діяльності. У зв’язку з цим компанії планують збільшити інвестиції в основні засоби, активніше залучати кредитні ресурси та нових працівників.

Позитивні очікування бізнесу щодо зростання обсягів виробництва в Україні в наступні 12 місяців суттєво поліпшилися. Більше третини – 38% - компаній очікують, що обсяги виробництва зростуть, а 12,7% прогнозують, що знизяться. Баланс відповідей щодо зростання виробництва становить 25,3% (у попередньому опитуванні – 18,2%). При цьому позитивні очікування спостерігаються серед підприємств усіх видів економічної діяльності. Найоптимістичніше налаштовані підприємства торгівлі (баланс відповідей у торгівлі 31,9%). Поліпшились очікування бізнесу щодо інфляції. Підприємці очікують, що протягом наступних 12 місяців інфляція становитиме 9%. Також суттєво зросла частка компаній, які очікують інфляцію близьку до цілі Національного банку, – 5% у першому кварталі 2020 року.

Поліпшення інфляційних очікувань пов’язане, зокрема оптимістичнішими прогнозами бізнесу курсу гривні. Протягом наступних 12 місяців бізнес очікує курс на рівні 29,32 гривень за долар США. У попередньому кварталі цей показник становив – 29,99 гривень за долар США.

На відміну від попереднього опитування, коли майже половина респондентів прогнозувала, що курс протягом наступних 12 місяців коливатиметься на рівні 29-30 гривень за долар США, у I кварталі 2019 року майже половина опитаних вважає, що курс протягом наступних 12 місяців не перевищить позначки 29 гривень за долар США.

У Нацбанку зазначають, що опитування проводилося з 4 лютого по 6 березня 2019 року. В опитуванні взяли участь 703 підприємства із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей). Серед опитаних підприємств 17,6% – компанії переробної промисловості, 16,6% – сільського господарства, 15,8% – оптової торгівлі, 12,7% – транспорту та зв’язку, 6,7% – добувної промисловості, 5% – сфери електроенергії та водопостачання, 4,7% – роздрібної торгівлі, 2,7% – будівництва, решта 18,2% – підприємства інших галузей.В одеському аеропорту ремонтують лівійський урядовий літак Ан-74ТК-300ДРідкісний літак Ан-74ТК-300Д, на якому літав лівійський диктатор Муммар Каддафі, ось уже кілька місяців перебуває в міжнародному аеропорту «Одеса», передає Думська.

Як стало відомо журналістам, машина, яка належить Державі Лівія, проходить поточний ремонт в приватних авіаремонтних майстернях, розташованих на території повітряної гавані.

Літак Ан-74ТК-300Д побудований всього в трьох екземплярах, і всі вони використовувалися для перельотів перших осіб. Перший такий борт (реєстраційний номер UR-AWB) випустило у 2003 році Харківське державне авіаційне виробниче підприємство для українського президентського авіазагону. Другий (5A-CAA) був переданий уряду Лівії, яка тоді ще називалася Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамахірією. Третій борт (RDPL-34020) поставили в Лаос, де він розбився 17 травня 2014 року.

Таким чином, зараз літаючих Ан-74ТК-300Д залишилося всього два (UR-AWB і 5A-CAA). Ще три машини перебувають на харківському заводі в законсервованому стані та очікують на свого покупця.
В Одесі знаходиться другий літак 5A-CAA. Його замовляв в Україні особисто полковник Каддафі, який літав на ньому до самого початку громадянської війни 2011 року.

Ця VIP-модифікація добре відомого літака Ан-72/74. Літак навіть зовні сильно відрізняється від своїх старших побратимів. Він не потребує скороченого зльоту та малої дистанції пробігу, тому двигуни, які на Ан-72/74 перебували на центроплані (за це він був прозваний «чебурашкою), опустили під крило, розмістивши на пілонах. Завдяки цьому машина стала менш гучною і більш економічною. Для зручності «віпів» розробили спеціальний салон — шикарні шкіряні крісла інкрустація, елементи з цінних порід деревини та дворівневе освітлення стелі, що дозволяє створювати ефект нічного зоряного неба.

За десять років експлуатації лівійський літак змінив кілька ліврей (забарвлень) і обслуговувався на харківському заводі. Зараз лівієць на ремонті в Одесі.В Сумах открыли уникальные научные лаборатории

В Сумах открыли уникальные научные лаборатории

На базе Сумского национального аграрного университета открыты инновационные лаборатории диагностики полимеразно-цепной реакции и экологического земледелия и природопользования, сообщает Укринформ.

«Эти лаборатории на самом деле уникальны не только для Сумщины, но и для всей Украины, ведь аграрный сектор является одним из главных двигателей экономики», - отметил во время посещения вуза председатель Сумской ОГА Николай Клочко.

По его словам, очень важно, что на Сумщине такой есть вуз аграрного направления, что соответствует требованиям. Подтверждением этого, говорит он, являются студенты из многих регионов Украины, и почти 500 студентов из 27 стран мира, которые учатся здесь.

Участие в открытии лабораторий приняли также представители немецкой компании Nord Areal Energy GmbH, которая намерена сотрудничать с аграрным университетом.

«Наши новые контакты с Сумским национальным аграрным университетом помогут совместно развивать направления сотрудничества, которое касается пищевых технологий. Мы настроены очень тесно взаимодействовать с Сумским национальным аграрным университетом для того, чтобы в будущем вместе производить высококачественные продукты», - отметил представитель немецкой делегации Олаф Кнаппе.

В Херсоні відкрили першу в країні “медову біржу”Інвестори з Німеччини, Гаррі Ремферт і Олександр Кандлен заснували в Херсоні торговий майданчик для українських бджолярів — «Медова біржа», передає АгроЮг.

Наразі бджолярі вимушені продавати свою продукцію посередникам за заниженою ціною, саме томі німецькі інвестори Гаррі Ремферт та Олександр Кандла, вирішили заснувати інтернет-ресурс, який дозволяє встановити прямий зв’язок між бджолярами й експортерами, та великими гуртовими покупцями.

Років 3-4 тому вже були спроби її створення, коли бджолярі своїми зусиллями намагалися створити якісь сайти, на яких можна було розміщувати оголошення про продаж меду. Але вони були не дуже успішні й не дуже популярні, тому що для того, щоб створити такого роду сайт потрібні значні капіталовкладення, а після маркетингова підтримка: розкрутка сайту, певна команда, яка його б підтримувала, обслуговувала — модератори, адміністратори, менеджери по роботі з клієнтами і т.і. Ми захотіли цю ідею розвинути та запропонувати її всім українським бджолярам, — говорить директор компанії Олександр Фабро.

На сайті «Медова біржа» пасічники можуть розміщувати оголошення про продаж меду, інвентарю та інших продуктів бджільництва. У свою чергу, оголошення бачать всі, хто зареєстрований на цій платформі: інші бджолярі та заготівельники. Ресурс є інтернет-аукціоном, де можуть відбуватися торги. Також сайт допомагає пасічникам формувати гідну і чесну ціну для своєї продукції.

Система відправляє повідомлення про будь-які дії щодо лота. У майбутньому компанія також хоче розвинути освітню платформу — відео-блоги, презентації по тому, як правильно вирощувати бджіл, качати мед і т.й.

Розробники також хочуть щоб українські користувачі платформи бачили оптових заготівельників або оптовиків з Європи. А також, щоб експортер, розміщуючи заявку в системі, міг би комбінувати її з маленьких партій.

Ми віримо, що за цією платформою майбутнє медової індустрії. Якщо цього не зробити, то як би ми не нарощували обсяги виробництва або якості, якщо немає ефективного ланки між виробництвом і продажем, то не зможе Україна продавати мед. Бо для того, щоб його нарощувати, потрібно його продавати, а щоб продавати, потрібно щоб цей механізм швидко працював, — підсумовує Фабро.Столичный зоопарк можно будет посетить и покинуть двумя путями

Снимок экрана 2017-03-14 в 13.09.47
Коммунальное предприятие «Житдлоинвестбуд –УКБ» объявило тендер на проектирование третьей очереди реконструкции зоосада, указав среди прочих требований строительство новой входной группы, пишет ubr.ua.

На работы по созданию проектной документации из бюджета Киева выделяют 6,2 млн грн. За эти средства подрядчик должен будет подготовить детальный план реконструкции участка зоопарка площадью 3,35 Га. Непременно предусмотрев следующие опции:

Снимок экрана 2017-03-14 в 13.22.26
Строительство «северного входа» в зоопарк, с туалетами, кассовой зоной, камерами хранения и стоянкой для прогулочного трамвайчика.
Трехуровневый паркинг для 300 легковых авто.
Стоянку для экскурсионных автобусов.
Площадку для аттракционов и зону фастфуда.
Построить 2 вольера (Мадагаскар и Новая Гвинея), а также крытый павильон для их обитателей.

Снимок экрана 2017-03-14 в 13.19.34

Кроме прочего, проектировщик обязан будет предусмотреть установку системы автоматического полива, а также пожарной и охранной сигнализации. Все указанные работы необходимо выполнить до конца 2019 года. Аукцион по выбору подрядчика состоится 24 апреля.

Молоді фермери можуть один раз на рік отримати 40 тисяч субсидії

Молоді фермери можуть один раз на рік отримати 40 тисяч субсидії - Мінагро

Голова фермерського господарства віком до 35 років за програмою державної підтримки аграрної галузі один раз на рік може отримати субсидію до 40 тис. грн.

Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета в інтерв'ю одному з українських радіоканалів, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

“Державна підтримка сільськогосподарської галузі передбачає спеціальну бюджетну дотацію для молодих фермерів. Так, голова фермерського господарства віком до 35 років 1 раз на рік може отримати бюджетну субсидію до 40 тис. грн на розвиток свого господарства”, - сказав Шеремета.

За його словами, уряд також надає бюджетну субсидію новоствореним фермерським господарствам у розмірі 3 тис. грн на 1 гектар (до 60 тис. грн). Дотація надається для провадження сільськогосподарської діяльності у перші три роки після створення господарства.

Також заступник міністра підкреслив, що до програми здешевлення кредитів для тваринників було додано бджільництво. За цією програмою держава компенсує відсотки за банківськими кредитами, які залучено для здійснення діяльності у вівчарстві, козівництві, бджільництві, звірівництві, кролівництві, шовківництві та вирощуванні аквакультури.

Уряд розширив напрямки підтримки фермерських господарств

Крім того, посадовець наголосив, що Мінагрополітики планує відшкодовувати кооперативам частину вартості обладнання іноземного виробництва для шокової заморозки ягід та виробництва продукції бджільництва.

Як повідомлялось, законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" передбачені видатки за програмами підтримки розвитку агропромислового комплексу (АПК) у розмірі 5 909 млн грн. Зокрема, на фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів передбачено 127,2 млн грн; на фінансову підтримку розвитку фермерських господарств — 800 млн грн; на державну підтримку розвитку, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними — 400 млн грн; на надання кредитів фермерським господарствам — 200,0 млн грн; на державну підтримку галузі тваринництва — 3 500 млн грн; на фінансову підтримку сільгоспвиробників — 881,8 млн грн.

Детально з програмами підтримки АПК на 2019 рік можна ознайомитись за посиланням.

В Україні запускають проект “розумних” дорог на базі 5G


Фото: ТвояМашина

В Україні запустили пілотний проект “Інтернет речей на дорогах”. Проект на базі технології зв’язку 5G призначений для безпеки дорожнього руху. На даний момент проект реалізований на 21-му кілометрі траси Н-01, передає УНІАН.

Мінінфраструктури спільно з Vodafone і Nokia запустили пілотний проект “Інтернет речей на дорогах на базі технології зв’язку п’ятого покоління 5G” на 21-му кілометрі траси Н-01, – йдеться у повідомленні міністерства.

Мета проекту — створити “розумні” дороги, тобто віртуальну мережу для розв’язання проблем безпеки дорожнього руху й аналізу транспортних потоків.

Протягом 2 місяців на ділянці будуть тестувати технологію інтернету речей на дорозі й збирати статистичні дані за допомогою мережі LTE, а вже з другого півріччя 2019 року – за допомогою зв’язку 5G.

Тестовий сегмент, розгорнутий на ділянці трасі Київ-Дніпро складається з трьох відеокамер та метеостанції, яка фіксуватиме погоду. Вся інформація передаватиметься за допомогою відеостримів до стаціонарного відеоаналітичного Data-центру компанії Vodafone, де буде формуватися аналітика.

На третій фазі буде реалізований повномасштабний проект, що передбачатиме покриття сучасними технологіями всіх автомобільних доріг міжнародного значення.

Финансирование "оборонки" за три года увеличилось более чем в 100 раз

Украинская

Благодаря работе Минэкономразвития увеличено финансирование оборонно-промышленного комплекса более чем в 100 раз - с 30 млн грн в 2016 году до 3,2 млрд грн в 2018 году. Об этом сообщает пресс-служба Минэкономразвития.

С 2014 года армия и силовые структуры получили около 26 тыс. единиц вооружения, оружия и военной техники и 7000 из них – абсолютно новые и модернизированные образцы. Благодаря работе Минэкономразвития мы увеличили финансирование оборонно-промышленного комплекса более чем в 100 раз - с 30 млн грн в 2016 году до 3,2 млрд грн в 2018 году. Благодаря этим средствам предприятия ОПК ввели более 200 разработок новейшего вооружения и военной техники”, - сказал первый вице-премьер-министр Украины - министр экономического развития и торговли Степан Кубив.

Он отметил, что запуск нового производства в среднем длится от 2 до 4 лет, однако уже можно говорить о конкретных результатах.

Мы завершили создание серийного производства по проекту “Ольха” и комплексов “Нептун”, создали производственные мощности для серийного изготовления патронов для стрелкового оружия, что позволит обеспечить патронами соответствующего калибра весь силовой блок Украины. Мы также начали создание производства корпусов для боеприпасов калибров от 100 до 155 миллиметров по уникальным технологиям, которые сейчас есть только у США, Турции, Китая, Южной Кореи и отныне у Украины”, - отметил Кубив.

Он отметил, что Минэкономразвития также создает условия для развития предприятий бронетанковой отрасли.

Мы расширили изготовление дизельных двигателей для бронетехники, в том числе танков “Оплот”, а также бронетранспортеров БТР-4 и БТР-3. Все это повышает обороноспособность украинской армии и коренным образом модернизирует техническое оснащение наших военных, что особенно важно в период вооруженной агрессии России на Востоке Украины”, - отметил Кубив.

Ще одну потужну сонячну електростанцію будує на Житомирщині бельгійська компаніяУ Коростенському районі на Житомирщині бельгійський інвестор Upgrade Energy будує сонячну електростанцію потужністю 25-30 МВт, передає прес-служба Житомирської ОДА.

У лютому розпочали будівництво першої черги ТОВ «Іршанська СЕС», що в Коростенському районі, потужністю 5,9 МВт. Компанія вже встановила близько 18 тис. окремих фотоелектричних модулів та близько 6,5 тис. паль, наразі триває монтаж столів та ФЕМ, – розповіли в ОДА.

Також на даний момент триває будівництво сонячної електростанції в смт Чоповичі Малинського району. Проект реалізується за результатом меморандуму з компанією GESS.

В Красногоровке отстроили опорную школу, обстрелянную российской артиллерией

В Красногоровке отстроили опорную школу, обстрелянную российской артиллерией

В прифронтовом городе Красногоровка Донецкой области восстановили здание опорной школы, обстрелянной фашистской российской артиллерией. Сейчас продолжаются работы по оснащению здания.

Об этом 19 апреля на своей странице в Facebook сообщил председатель Донецкой военно-гражданской облгосадминистрации Александр Куць.

«Из руин восстановлена современная опорная школа в Красногоровке. Она была обстреляна российской артиллерией 28 мая 2017 года ... Из областного бюджета на Красногоровскую школу выделили 65 млн гривень на строительство котельной - еще 11 млн.грн», - написал Куць.Он отметил, что здание школы существенно укрепили: только для усиления стен и перекрытий смонтированы 25 тонн металлических конструкций. Во время реконструкции построили еще один этаж, вскоре будут установлены два лифта (для маломобильных людей и отдельный - для пищеблока) практически готова современная котельная, которая кроме школы будет обогревать еще и детский сад и соседние здания (поскольку в результате обстрелов система отопления Красногоровки была разрушена).

«Благодаря украинской армии, которая надежно сдерживает российского агрессора, имеем возможность возвращать прифронтовые города к мирной жизни. Вместе победим!», - заявил Куць.

В Ізмаїлі відкрили відновлений морський вокзалАдміністрація морських портів України завершила реконструкцію Ізмаїльського морського вокзалу. Роботи такого масштабу востаннє проводилися тут 45 років тому. Модернізована будівля морського вокзалу, окрім своїх традиційних функцій стане місцем проведення ділових і культурних заходів, передає ЦТС.

Обсяг інвестицій в реконструкцію об’єкта склав 52 млн гривень. Ремонт виконаний з використанням енергоощадних технологій: будівлю утеплено, встановлено нові склопакети, системи теплопостачання, вентиляції, кондиціонування, вводи водопроводу і каналізації, повністю замінені освітлення, засоби пожежної сигналізації та пожежогасіння, відремонтовано покрівлю.

Також було виконано косметичний ремонт всіх внутрішніх приміщень, в ході якого збережені та відреставровані великі мозаїчні панно, що прикрашали хол.Ізмаїл також має великий туристичний потенціал. До того ж ці дунайські порти увійшли в перспективний план розвитку загальноєвропейської транспортної мережі TEN-T. Тому така візитка, як морвокзал європейського рівня, на мою думку, була просто необхідною для міста, — зазначив керівник ДП” Адміністрація морських портів України “Райвис Вецкаганс.

Оновлені приміщення морвокзалу стануть не тільки місцем обслуговування пасажирів водного транспорту, а й майданчиком для проведення різноманітних заходів — виставок, форумів, конференцій.

Реконструкція вокзалу торкнулася й прилеглих територій. Тож відтепер Ізмаїльська набережна стала комфортним місцем для прогулянок містян та туристів.У Білій Церкві відкрили завод з виробництва електрофурнітуриВ індустріальному парку «Біла Церква» відкрили перший в Україні завод з виробництва сучасної електроінсталяції Plank Electrotechnic, передає ШоТам.

Потужність підприємства – 4,6 млн одиниць продукції на рік. Вироби продаватимуть в Україні та Євросоюзі.

Будівля підприємства споруджена за міжнародною системою зеленого стандарту BREEAM (відповідність близько 50 критеріям екологічного будівництва), продукція Plank Electrotechnic зараз проходить сертифікаційні процедури ЄС.

Ми інвестували в підприємство $ 2.8 млн, і розраховуємо повернути їх максимум за п’ять років. Пріоритет – український ринок, а також – вихід на східноєвропейських споживачів. Вважаю, що розвиток сучасних технологічних виробництв – дуже привабливий напрямок як з бізнесової, так і з соціальної точок зору: це не лише прибуток, але й податки та робочі місця”, – зазначили у прес-службі UFuture.Ч

Plank Electrotechnic щороку випускатиме близько 4,6 млн одиниць продукції та конкуруватиме на вітчизняному ринку передусім із китайськими та турецькими виробниками. Високотехнологічне підприємство вироблятиме електрофурнітуру, електроустановчі аксесуари та компоненти: розетки, вимикачі, монтажні бокси, стяжки, кнопки тощо.

Відкриття нового заводу знаменує початок розвитку на території Індустріального парку “Біла Церква” інноваційного виробничого кластера Plank зі спеціалізацією на продукції з високотехнологічних матеріалів електротехнічного, будівельного та машинобудівельного напрямків. Ми пропонуємо підприємцям, які мають намір працювати в цих царинах, можливість швидко масштабувати свій бізнес без зайвих адміністративних і бюрократичних перешкод”, – зазначив виконавчий директор Індустріального парку “Біла Церква” Володимир Хмурич.

Нагадаємо, що в Індустріальному Парку «Біла Церква» будують виробничий кластер, заводи якого спеціалізуватимуться на продукції з високотехнологічних матеріалів електротехнічного, будівельного та машинобудівельного напрямків.

Робота кластеру розпочалась із запуском заводу Plank Electrotechnic – першого українського виробника електрофурнітури. На другому етапі буде запущено завод з виробництва методом екструзії армованих труб для водопроводу й опалювальних систем, монтажних коробів та плінтусів різних габаритів. Третій завод виготовлятиме композитну арматуру, профілі та сітки зі скловолокна.

Всі заводи кластера працюватимуть за єдиною технологією контролю якості та конструкторською базою, маючи спільного постачальника матеріалів та сировини.

В планах інвестора, протягом 3-4 років збільшити виробничий кластер до 20 заводів.


Продовження не забариться.

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Суспільне Око, Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, #Україназмінюється, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments