Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні #ничегониделаеца: № 331 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

Доходи місцевих бюджетів України за І квартал зросли на понад 17%

Доходи місцевих бюджетів України за І квартал зросли на понад 17% — Зубко

За І квартал 2019 року надходження власних доходів загального фонду місцевих бюджетів України зросли на 17,2% порівняно з аналогічним періодом 2018 року - до 60,4 млрд грн.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Податку на доходи фізичних осіб надійшло 35,9 млрд грн, що більше від надходжень за І квартал минулого року на +23 млрд грн. Найвищі темпи приросту ПДФО мають Донецька (31,9%), Київська (28,2%) і Вінницька (26,2%) області, акцентував віце-прем'єр-міністр.За три місяці поточного року надійшло плати за землю — 7,6 млрд грн, що на +23% або на +1,4 млрд грн більше від аналогічного періоду минулого року. Найвищі темпи приросту забезпечили Закарпатська (51,3%), Луганська (40,3%), Дніпропетровська (39,6%) області.

Фактичні надходження єдиного податку склали 8,8 млрд грн (зросли на +1,6 млрд грн, або на +22,8%).

Разом з тим, зауважив урядовець, на 1 березня 2019 року залишки коштів місцевих бюджетів України по загальному фонду склали – 46,0 млрд грн (на 01 січня 2019 року — 31,8 млрд грн.), у тому числі на казначейських рахунках – 41,9 млрд грн, на депозитних рахунках – 4,1 млрд грн.За три года построено более 2 600 объектов спортивной инфраструктуры

Обновленный легкоатлетический манеж в Сумах отвечает нормам IAAF и ФЛАУ - Жданов
Обновленный легкоатлетический манеж в Сумах отвечает нормам IAAF и ФЛАУ

Министр молодежи и спорта Игорь Жданов сообщил, что за три года (во время войны!) в стране восстановлено и построено 2 650 объектов спортивной инфраструктуры. Об этом Игорь Жданов сказал во время заседания Кабинета министров Украины.

Он добавил, что почти все годы независимости Украины сопровождались упадком спортивной инфраструктуры.

"У нас появлялись некоторые современные крупные спортивные объекты под отдельные спортивные события, но массовой реконструкции и строительства новых не происходило. Ресурс большинства сооружений на местах, которые закладывались еще при СССР, окончательно иссяк", – подчеркнул министр.

Жданов подчеркнул, что с 2016 года ситуация коренным образом изменилась и благодаря усилиям правительств под руководством А. Яценюка и В. Гройсмана в Украине началось системное возрождение спортивной инфраструктуры.


В Красногоровке (Донетчина) завершают ремонт поврежденного из-за военной агрессии русских оккупантов спорткомплекса

"Парламент поддержал инициативу Министерства о выделении 10% средств Государственного фонда регионального развития (ГФРР) исключительно на строительство и реконструкцию объектов спортивной инфраструктуры на местах. Это детско-юношеские спортивные школы, тренировочные площадки, бассейны, спорткомплексы, стадионы и тому подобное", - добавил он.

Кроме того, министр отметил, что государственная политика по децентрализации стала важным толчком для развития и восстановления спортивной инфраструктуры. За три года только через ГФРР было выделено более 1 млрд грн на строительство и реконструкцию спортивных объектов в регионах.

Морпорти України у першому кварталі збільшили перевалку на 12,4%

Морпорти України у першому кварталі збільшили перевалку на 12,4% - АМПУ

Морські порти України за січень – березень 2019 року збільшили обсяги перевалки вантажів майже на 4,1 млн тонн - до понад 37 млн тонн, що на 12,4% перевищує показники за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації морських портів України.

«Найбільше на позитивну динаміку збільшення перевалки традиційно впливають продукція АПК, гірничо-металургійного комплексу, контейнерні вантажі, а також добрива», - йдеться в повідомленні АМПУ.

Зазначається, що в січні - березні 2019 року обсяг перевалки хлібних вантажів становив понад 13,7 млн тонн, що на 33,5% більше, ніж у 2018 р. На понад 30% зросла перевалка руди (7,8 млн тонн проти майже 6 млн тонн за перший квартал минулого року). Майже 6-відсоткове зростання продемонструвала олія — вже перевалено близько 1,6 млн тонн. Зберігається тенденція росту обробки контейнерних вантажів: у першому кварталі 2019 року було оброблено 223,5 тис. TEU, що більше, ніж на 14% перевищує показники аналогічного періоду минулого року.

Із початком посівної кампанії продовжується збільшення імпорту хімічних та мінеральних добрив, як фасованих, так і сипучих. Сукупний обсяг їх перевалки за перший квартал 2019 року склав майже 640 тис. тонн, що на більше ніж удвічі перевищує аналогічний показник минулого року.

Як і в першому кварталі 2018 року, зростання загальних обсягів перевалки відбулося насамперед за рахунок експорту української продукції, який збільшився, порівняно з минулорічним, на майже 5 млн тонн (+20,1%).

Серед портів, за підсумками першого кварталу, абсолютним лідером з обсягу перевалки вантажів став порт Южний – 11,6 млн тонн, що майже на 19% більше, ніж у першому кварталі 2018 року. Позначку у 8 млн тонн перевершив Миколаївський порт – загалом обсяг перевалки тут досяг 8,12 млн тонн, що на понад 26% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Понад 6 млн тонн вантажів обробили за три місяці порти Чорноморська та Одеси: 6,37 млн тонн та 6,22 млн тонн відповідно.

В Винницкой области возобновила работу метеостанция "Липовец"

В Винницкой области возобновила работу метеостанция "Липовец" / Фото: vin.gov.ua

«В Липовецком районе состоялось открытие метеорологической станции, которая располагается на территории Россошанской громады. Решение ученых о восстановлении метеорологической станции на базе агрометеорологического поста «Липовец», который долгое время вел гидрометеорологические наблюдения по сокращенной программе, связано со значительными изменениями климата в северном полушарии Земли, которые коснулись и Винницкой области», - сообщает департамент информационной деятельности и коммуникаций с общественностью Винницкой ОГА.

Отмечается, что восточная часть области страдала от недостатка точных метеопрогнозов, особенно – аграрии. Открытие метеостанции «Липвец», седьмой из тех, работу которых восстановлен в области, устранит пробел в метеонаблюдениях в данной части региона. Ведь каждая из них обслуживает территорию в радиусе 50 км.

Задачей этой метеостанции кроме агроклиматических наблюдений будет сообщение погодных показателей подразделениям ГСЧС, кроме того, полученные метеоданные передаются во все аэропорты мира. Метеорологическая станция «Липовец» нуждается в ремонте и дооснащении, которое будет осуществляться за счет Государственной службы метеорологии. Семеро работников метеостанции «Липовец» будут получать заработную плату также от этой центральной службы, а не из местного бюджета.

На Винниччине планируют открыть еще одну метеостанции в пгт Крыжополь, - это окончательно избавит регион от «белых пятен» в наблюдениях за погодой и изменениями климата.

Укроборонпром представив нову командно-штабну машину БТР-3КШВ Україні створено нову командно-штабну машину БТР-3КШ, яка призначена для управління підрозділами в умовах сучасного поля бою, передає прес-служба ДК “Укроборонпром”.

Нова машина на базі БТР-3 була розроблена “Київським бронетанковим заводом”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, спільно з іншими підприємствами Концерну та приватними компаніями.

“Серцем” БТР-3КШ є новітня автоматизована система управління боєм, яка об‘єднує всю передану по захищеному цифровому зв‘язку інформацію щодо місцезнаходження підрозділів, цілей та засобів вогневого ураження. Ця інформація може надходити від командирів відділень, окремих бойових машин, розрахунків, передових навідників, безпілотників, контрбатарейних радарів, інших учасників бою та засобів спостереження. У свою чергу, автоматизована система управління боєм виводить цілісну картину на тактичні комп’ютери та дозволяє оперативно передавати бойові задачі та контролювати їх виконання.Така система дозволяє значно підвищити ефективність виконання бойового завдання та повністю відповідає сучасній концепції ведення війни, коли перевага над ворогом досягається кращою координацією та взаємодією між всіма підрозділами на полі бою та постійним обміном інформацією.

Окрім того, БТР-3КШ має у своєму складі власні безпілотні комплекси, що дозволяє самостійно отримувати уточнену інформацію. Наразі у складі БТР-3КШ застосовуються БПЛА “Рама” від ДП “ДКБ Авіації загального призначення”, що також входить до складу Концерну.

З метою захисту БТР-3КШ оснащена бойовим модулем “ІВА-М” від приватного підприємства “Чезара”. Цей легкий бойовий модуль з дистанційним керуванням озброєний 12,7-мм кулеметом, оснащений денним та тепловізійним прицілом з далекоміром, системою постановки димової завіси.

До командно-штабної машини, відповідно до бажань замовника, можливо інтегрувати будь-який безпілотний комплекс та легкий бойовий модуль.Для покращення ергономіки у конструкцію БТР-3 були внесені суттєві зміни для забезпечення комфортних умов роботи 9 членів екіпажу. Зокрема значно збільшився простір робочої зони, розширені бокові двері, замінені сидіння на більш комфортні та встановлена потужна система кондиціонування повітря.

Водночас, ходові властивості високопрохідного шасі 8х8 БТР-3КШ залишились без змін: максимальна швидкість до 100 км/год та можливість форсування водних перешкод уплав.

Наразі “Київський бронетанковий завод” готує БТР-3КШ до заводських випробувань, після чого готовий розпочати державні випробування за участю українських військових з метою початку серійного виробництва цих машин для українського війська.В Украине за год построили и реконструировали более 950 производственных объектов

В Украине за год построили и реконструировали более 950 производственных объектов

В 2018 году в Украине построено и реконструировано 957 объектов производственного назначения: производственные комплексы, цеха, склады, овоще- и зернохранилища, электростанции. Об этом говорится в отчете правительства за 2018 год, обнародованном на Правительственном портале.

Также отмечается, что индекс строительной продукции увеличился на 4,4% по сравнению с прошлым годом.

В сообщении отмечается, что в отчете представлены ключевые достижения результатов работы правительства по стратегическим приоритетам, среди которых: экономический рост, эффективное управление, развитие человеческого капитала, верховенство права и борьба с коррупцией, безопасность и оборона.

Злітно-посадкову смугу Одеського аеропорту збудують до кінця року

Злітно-посадкову смугу Одеського аеропорту збудують до кінця року

Злітно-посадкову смугу (ЗПС) міжнародного аеропорту "Одеса" довжиною 2800 метрів буде збудовано і оснащено відповідною технікою до кінця 2019 року.

Передбачений проектом комплект обладнання для ЗПС закуплено, і його розпочнуть встановлювати, як тільки буде суха погода, заявила виконувач генерального директора комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Одеса» Ольга Макогонюк 15 квітня на нараді в Одеській міськраді, відповідаючи на депутатський запит, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Компанія "Автомагістраль-Південь" відновила після зимового періоду спорудження злітно-посадкової смуги. Сподіваємось, що до кінця року, згідно з графіком, будівництво завершимо, включно з монтажем обладнання, яке вже закуплено", - зазначила Макогонюк.

За її словами, обсяги капіталовкладень у проект складають "орієнтовно 500-600 мільйонів гривень".

Варто зазначити, що наразі будівельники вже проклали більшу половину ЗПС - півтори тисячі метрів із запланованих 2800 метрів. Зараз тривають бетонні та земляні роботи.

Pegasus Airlines открыла продажи билетов на рейс Киев – Бодрум

Pegasus Airlines открыла продажи билетов на рейс Киев – Бодрум

Турецкая лоукост-авиакомпания Pegasus Airlines начала продавать билеты на прямые рейсы из Киева в Бодрум, которые начнут выполняться с 13 июня. Рейсы будут осуществляться в Международный аэропорт "Киев" (Жуляны) в ночное время три раза в неделю, сообщает avianews.com.

Минимальная стоимость перелета в одну сторону с учетом перевозки только ручной клади начинается от $60.

Pegasus Airlines станет вторым турецким авиаперевозчиком на этом маршруте. С 13 апреля регулярные рейсы из аэропорта "Борисполь" в Бодрум начала Turkish Airlines.

Открытие рейсов из региональных аэропортов Турции в Украину турецкими авиакомпаниями стало возможным после либерализации авиасообщения, о которой авиационные власти двух стран договорились в апреле 2018 года.

Новое соглашение предусматривало увеличение в два раза квоты на полеты на линии Одесса – Стамбул, расширение квоты на линии Киев – Стамбул с 16 до 24 рейсов в неделю, а также появление в качестве пунктов полетов на территории Турции, помимо Стамбула и Анкары, Измира, Бодрума, Бурсы и Даламана.S&P підтвердило рейтинги України, прогноз - стабільний

S&P підтвердило рейтинги України, прогноз - стабільний

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній та національній валюті на рівні «B- / B», прогноз - «Стабільний». Про це повідомляється на сайті S&P.

Крім того, S&P підтвердило рейтинг України за національною шкалою - «uaBBB».

В агентстві зазначають, що прогноз «стабільний» відображає очікування того, що в цілому Україна буде виконувати умови угоди з МВФ в рамках програми розширеного фінансування (Extended Fund Facility - EFF) обсягом 3,9 млрд дол., хоча можливі деякі затримки в їх виконанні. Угода сприятиме стабілізації макроекономічної політики України в 2019 році, в період проведення президентських та парламентських виборів.

"Крім того, ми очікуємо, що уряд збереже доступ як до внутрішніх, так і зовнішніх ринків капіталу, що дозволить йому забезпечити виплати по комерційному боргу протягом 2019 р. Суверенні рейтинги можуть опинитися під тиском у разі виникнення проблем з пільговим фінансуванням або доступом до ринків капіталу в наступному році, що поставить під питання здатність українського уряду виконувати свої значні зовнішні зобов'язання до кінця 2019 р. в 2020 р. ", - зазначають в агентстві.

Разом з тим, позитивна рейтингова дія можлива, якщо Україна продемонструє більш значне, ніж очікується, економічне зростання на тлі поліпшення бюджетних і зовнішньоекономічних показників, а також, якщо S & P прийде до висновку, що ситуація в непідконтрольних уряду регіонах на сході країни стабілізувалася і подальша ескалація напруженості є малоймовірною.

За последние годы армия получила 120 новых образцов техники

Почему ракеты Нептун - это реальная победа украинской оборонной отрасли

Вооруженные силы Украины за последнее время получили 120 новых образцов техники, которые ранее не были на вооружении.

Об этом заявил министр обороны Украины Степан Полторак во время рабочей поездки в зону постоянной дислокации 58-ой отдельной мотопехотной бригады в Конотопе.

«Мы ввели 120 новых образцов такой техники, которой не было на вооружении ВСУ, мы ввели в эксплуатацию более 330 единиц вооружения и техники. Это и в авиационном комплексе, и беспилотные летательные комплексы, боевые летательные аппараты, которые мы закупили. Для нас главное - видеть конечную цель, и этот год вселяет оптимизм в отношение вопросов, связанных с выполнением государственного оборонного заказа. Мы планируем завершить испытания крылатой ракеты «Нептун»;, мы поставили на массовое производство ракеты системы залпового огня «Ольха» и начали испытания ракетного комплекса «Ольха-М». Мы работаем над завершением испытания артиллерийской системы «Богдана», над разработкой и поставками в ВСУ новых разведывательных комплексов, комплексов радиоэлектронной борьбы, новых разведывательных аппаратов, средств загоризонтной разведки, что значительно повышает наши возможности », - подчеркнул Полторак.

Озвученные планы, по мнению министра, реализуются при выполнении двух условий: неизменности курса Украины на ЕС и НАТО, а также умении с небольшим ресурсом очень эффективно использовать те средства, которые выделяет государство на оборону.На Київщині відкрили нову астрономічну обсерваторіюУ Київській області відкрили нову астрономічну обсерваторію, за допомогою якої Національний центр управління та випробувань космічних засобів здійснюватиме спостереження за штучними супутниками Землі. Обсерваторія працюватиме в інтересах національної безпеки, оборони та економіки держави, передає прес-служба Міноборони.

Призначенням відкритої астрономічної обсерваторії є спостереження за штучними супутниками Землі. Інший запущений в експлуатацію об’єкт — це система “Збруч”, яка здійснює контроль за космічними об’єктами, які перебувають на орбіті. Зокрема, і за космічним сміттям, яке становить потенційну загрозу, — розповів начальник Центру.На даний момент в Україні існує декілька подібних астрономічних обсерваторій, які мають різні завдання: отримують інформацію про конкретне призначення кожного космічного об’єкта, оперативно проводять оцінку його можливостей з точки зору потенційних загроз. Також обсерваторії можуть здійснювати управління системами високоточної зброї.В Виннице начали производство троллейбусов

В Виннице начали производство троллейбусов

Винницкая транспортная компания(«ОТК») начала собирать троллейбусы собственного производства. Об этом сообщает департамент по делам СМИ и связей с общественностью Винницкой городской рады.

«В 2019 году коллектив «ПТК» планирует произвести четыре таких троллейбуса. Первый должны завершить уже к концу апреля», - говорится в сообщении.

Отмечается, что сейчас в первом троллейбусе уже завершены работы по обустройству электропроводки и пневматической и гидравлической сетей, специалисты компании тестируют программное обеспечение бортового компьютера и монтируют информационные системы.

Новый винницкий троллейбус оборудован системой управления украинского производства. Он тюнингованный и похож по дизайну на винницкие трамваи «VinWay». На нем установили головки токоприемников, которые уже прошли обкатку на других троллейбусах и хорошо зарекомендовали. Установлена информсистема винницкого производителя.

В Виннице начали производство троллейбусов Фото: Винницкий горсовет

Новый троллейбус может двигаться автономно до 5 км при отключении тока или неисправности контактной сети. Его салон - стандартный, рассчитан на 33 посадочных места, с низким полом.

Благодаря использованию нового современного двигателя новый винницкий троллейбус использовать на 30% меньше электроэнергии. Его выпустят на маршрут уже в мае.

По словам винницкого городского головы Сергея Моргунова, в 2014 году винницкий парк троллейбусов обновили 40 «Богданами», а остальные - 129 единиц ЗиУ-9 восстановили по программе капитально-восстановительного ремонта.

Перевезення вантажів Дніпром зросло у 8 разівПротягом першого кварталу 2019-го року по річці Дніпро перевезли у 8 разів більше вантажів, ніж за аналогічний період минулого року. Перевезення будівельних вантажів зросло за цей період у 40 разів, передає ЦТС.

Річкою Дніпро протягом січня-березня 2019-го року було перевезено 723,9 тис. т вантажів, що у 7,7 раза більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Такої динаміки вдалося досягнути завдяки сприятливим погодним умовам, які дозволили почати ранню навігацію.

З початку року по Дніпру здійснено вже 665 проходів суден, в той час як у січні-березні 2018 року цей показник дорівнював 70. Серед вантажів, які перевозились Дніпром, більшу частину склали зернові (388,8 тис. т), будматеріали та інші вантажі (256,2 тис. т).

Для 58-ї мотопіхотної бригади збудували військове містечко

Для 58-ї мотопіхотної бригади збудували військове містечко

Министр обороны Степан Полторак проверил готовность новопостроенных общежитий для военнослужащих 58 отдельной мотопехотной бригады, которые вернулись из зоны проведения операции Объединенных сил.

«Мы сегодня обеспечиваем жильем только на этой территории около 500 человек. Это 3 общежития и дом для женатых. Сегодня завершили и запустили в эксплуатацию котельную, столовую. И сегодня 58 бригада уйдет в отпуск, а по возвращении в бригаде уже перейдут на новую систему питания», - заявил Полторак, который находится с рабочей поездкой в Конотопе Полтавской области - постоянном месте дислокации бригады.

Он сообщил, что бойцам за мужество и самоотверженную службу направлено вознаграждение в размере 4 млн грн.

Как сообщил министр, сейчас идет строительство 184 казарм улучшенной планировки для военнослужащих по контракту. Это позволит обеспечить жильем 23 000 военнослужащих. По его словам, на реализацию этого проекта в 2019 году предусмотрено более 1 млрд 300 млн грн, в 2018 году эта сумма составила более 1 млрд 478 млн грн.

В ходе проверки стало известно, что по состоянию на начало апреля уже завершено строительство 23 казарм улучшенной планировки, что обеспечило проживание почти 3 тыс. контрактников. Кроме того, в случае благоприятных погодных условий в министерстве планируют в течение апреля ввести в эксплуатацию еще 12 казарм для 1,5 тыс. контрактников. Поэтому, в целом в первом полугодии 2019 года планируется ввести в эксплуатацию более половины (95 объектов на 11 875 койко-мест) из запланированных 184 казарм улучшенной планировки. В частности, в мае - 11 объектов, в июне - 49 объектов и до конца 2019 года - еще 69 казарм улучшенной планировки на 8625 койко-мест.

Товарооборот между Украиной и Турцией увеличился почти на 30%

Товарооборот между Украиной и Турцией увеличился почти на 30% - Минагрополитики

Товарооборот между Украиной и Турцией увеличился на 28% за последние два месяца, в прошлом году Турция заняла 6-е место среди стран, в которые больше всего экспортируется украинская агропродовольственная продукция.

Об этом сообщила и.о. министра аграрной политики и продовольствия Украины Ольга Трофимцева во время встречи с чрезвычайным послом Республики Турция в Украине Ягмуром Ахметом Гюльдере, сообщает сайт министерства. Она отметила, что Турецкая Республика остается одним из основных партнеров Украины в сфере АПК.

«В прошлом году Турция заняла 6-е место среди стран, в которые больше всего экспортируется украинская агропродовольственная продукция (экспорт составил 1 182,7 млн долл. США), и 3 место среди стран, из которых Украина импортирует (импорт составил 382,1 млн долл. США)», - сообщили в министерстве.

Главными темами встречи стало сотрудничество в лесной отрасли, ветеринарии и фитосанитарии, вопрос экспорта украинского картофеля в Турцию.

Завершується ремонт дороги між Рубіжним та СєвєродонецькомЗавершується ремонт важливої траси на Луганщині. Мова йде про дорогу, що сполучає Рубіжне та Сєвєродонецьк, передає ШоТам.

“На дорозі державного значення Р-66 «КПП «Деміно-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ» на ділянці км 155+300 – км 158+800 (від Рубіжного до Сєвєродонецька) закінчується поточний середній ремонт”, – йдеться у повідомленні Луганської ОДА.

Введення дороги в експлуатацію – початок травня поточного року. Наразі триває ремонт автодороги біля села Воєводівка.

Роботи з укладення нижнього вирівнюючого шару були розпочаті навесні минулого року. Після відповідного фінансування від Укравтодору, дорожники укладають верхній шар покриття.

За сприятливих погодних умов щоденно роботою охоплені 300-600 погонних метрів автошляху.Продовження: Як в Україні #ничегониделаеца: № 332 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Суспільне Око, Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, #Україназмінюється, #ничегониделаеца, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments