Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Україна чекала на це роки: Судді Вищого антикорупційного суду склали присягу

Судді Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду склали присягу на урочистій церемонії за участю Президента України Петра Порошенка.

Судді Вищого антикорупційного суду склали присягу
Фото: @poroshenko

Як повідомляє Укрінформ, текст відповідних указів Президента України Петра Порошенка озвучив заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов.

Текст присяги судді зачитав суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Сергій Боднар.

Як повідомлялося, ВРП 18 березня ухвалила внести подання Президенту України про призначення до Вищого антикорупційного суду 35 суддів із 39, яких рекомендувала до призначення Вища кваліфікаційна комісія суддів України.Окрім того, на засіданні 28 березня 2019 року ВРП ухвалила внести подання Президентові України Петру Порошенку про призначення ще двох суддів до Вищого антикорупційного суду та одного - до апеляційної палати цього суду.

Водночас ВРП залишила без розгляду рекомендацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про призначення Володимира Цікала на посаду судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. Цікало під час засідання Вищої ради правосуддя зняв свою кандидатуру та відкликав заяву щодо допуску його до конкурсу на посаду судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

"Сьогодні ми бачимо результат: 38 нових суддів приступають до виконання обов’язків у новому суді. У них є важелі та інструменти, щоб бути успішними, – судовою реформою їм надана незалежність від законодавчої та виконавчої гілок влади, і від президента також", - сказав президент, передає "Прямий".

"Сім місяців йшов цей добір. Декілька сотень кандидатів – суддів, науковців, адвокатів. Надзвичайна прозорість та публічність процедур, безпрецедентна відкритість. 6 членів Громадської ради міжнародних експертів, унікальні за досвідом фахівці у сфері боротьби із корупцією. До конкурсних процедур ми залучили висококваліфікованих міжнародних експертів – колишніх суддів та прокурорів з Великої Британії, Канади, Данії, Литви, Македонії. І особисто для мене цей конкурс став справжнім проривом", - наголосив Порошенко.

За словами глави держави, це довгоочікувана для України подія.

"Ми три роки до цього йшли. З голосування у ВР за зміни до Конституції щодо правосуддя і закон про судоустрій. Тоді Україна прийняла стратегічне рішення створити антикорупційний суд на прозорому конкурсі та залучити до його складу кращих правників", - додав він.Раніше президент України Петро Порошенко повідомив, що Вищий антикорупційний суд України запрацює вже поточного 2019 року і зосередиться на розгляді найбільш вагомих антикорупційних справ.

Президент України Петро Порошенко заявив, що очікує якнайшвидшого початку роботи Вищого антикорупційного суду.

“Я знаю, що для суду вже виділені відповідні приміщення. Суд ще не створений, але ми не маємо прогавити жодної години щодо якнайшвидшого початку роботи цього суду. Зроблені кроки по їх оснащенню, і я, як Президент, український парламент, український уряд і український народ, найголовніше, чекаємо на початок вашої роботи”, - сказав Порошенко.

Створення в Україні Вищого антикорупційного суду стало першим в світі прецедентом, коли у виборі суддів беруть участь міжнародні експерти.

Про це заявив співавтор законопроекту "Про Вищий антикорупційний суд", директор Фонду Інновацій та Розвитку Роман Яковлєв, передає "Прямий".

"Це перший в світі прецедент, коли люди з інших країн, які не мають жодних об'єктивних зв'язків з Україною - ділових чи фінансових - беруть участь у наборі суддів. Така архітектура була важлива, бо це дозволяє прибрати будь-який конфлікт інтересів або перестороги, коли здійснюється відбір. Тобто людина, яка приїхала з іншої країни, не знає українських реалій, не спілкується з українськими суддями, науковцями чи адвокатами та безпосередньо не має з ними спільного бізнесу, їй набагато простіше вибрати кандидата та затвердити його, бо вона розглядає це об'єктивно", - наголосив він.


Tags: Антикоррупционный суд, Порошенко, борьба с коррупцией, евростандарты, реформы, суды
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments