Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Знайдені у старому вулику документи розповідають про розвідку УПА

Нові сторінки діяльності розвідників Української повстанської армії розкривають документи, знайдені у старому вулику на Тернопільщині.Про це кореспондентові Укрінформу розповів краєзнавець, директор Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені О.Барвінського Роман Пахолок, який разом із ентузіастами відновлює та опрацьовує знайдені документи.

«У ці дні ми вперше оприлюднюємо деякі матеріали знайденого архіву. Серед них особливу цікавість викликають фрагментарні відомості про тактику розвідувально-диверсійних груп повстанців. Зазначу, що в УПА діяла чітка, уніфікована структура штабів з’єднань із розвідувальними відділами. В одному документі читаємо про те, що «тактика розвідників визначається завданням, яке виконує відділ, зовнішніми обставинами. Питання доброї розвідки у підрозділі УПА – це питання першорядного значення», - розповів Пахолок.

Знайдені у старому вулику документи розповідають про розвідку УПА - краєзнавець

За його словами, в документах яких йдеться й про те, що серед завдань розвідувального відділу – здобувати щоденні відомості про те, що діється в даному районному осередку. Тобто, чи стягуються в район війська, якщо так, то скільки їх, які великі групи, якими засобами пересуваються, в якій порі дня, якими групами виїздить НКВС у терен, з якими озброєнням, де передбачаються облави, з яких причин. Окремі вимоги викладено і для бойової у розвідки.Як підкреслив Пахолок, ті матеріали, що стосуються діяльності розвідки Української повстанської армії, свідчать про ретельну розвідувальну підготовку під час організації бойових операцій, які часто мали широку підтримку серед місцевих мешканців. Чітка, продумана організація розвідувальної діяльності, робота спецслужб повстанського руху свідчили про намір його керівництва перетворити у майбутньому УПА на зародок Збройних сил Української держави, додав дослідник.Як повідомлялось раніше, на Тернопільщині у старому вулику знайдено матеріали служби безпеки ОУН-УПА, датовані 1944-1945 роками. Вдалося фрагментарно, а також цілісно відновити 240 знайдених листків, понад 50 повстанських журналів, пропагандистських брошур, шифрованих документів, наказів та зведень.

Дослідження повстанського архіву триває.
Tags: ОУН-УПА, Тернопільщина, архивы, документы, исследования, находки, неизвестная история, повстанцы, разведка
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment