Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Канада випустила золоту монету у формі української писанки

Королівський канадський монетний двір вперше випустив золоту монету у формі української писанки. Про це йдеться на сайті Королівського канадського монетного двору.Монета стане вже п’ятою «писанкою» у колекції канадського монетного двору, але вперше буде повністю виконана із золота. Цього разу на ній зображено дерев’яний український храм.

На аверсі монети традиційно викарбуваний профіль королеви Елизавети ІІ. Монета виготовлена із 58,5 гр чистого золота та має номінал у 250 канадських доларів, однак її викупна ціна - 5000 дол. Монета також має суттєво менший наклад, ніж її срібні попередники. Так, буде викарбувано усього 250 золотих писанок.

Додамо, що автор дизайну монети - канадець українського походження Дейв Мельничук, який є членом Українського музею Канади в Торонто.

Нагадаю, Королівський монетний двір Канади в 2016 році до 125-ї річниці першого поселення українців випустив овальну монету з візерунком української писанки (побачити цю красу можна за посиланням).
Нещодавно, Канада випустила кольорову срібну монету у формі української писанки.
Tags: Канада, деньги, диаспора, доллары, коллекции, монеты, нумизматика, писанки, популяризация Украины, українська культура, храмы
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments