Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Рада правосуддя уволила судью за неправомерное решение в пользу Коломойского

Высший совет правосудия освободил от должности судью Соломенского районного суда Киева Людмилу Кизюн за совершение дисциплинарного проступка. Об этом информируют в ВСП.

1

"Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Кізюн Людмилу Іванівну з посади судді Солом’янського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України", - говорится в сообщении.

Як зазначив член ВРП Віктор Шапран, рішенням Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 1 серпня 2018 року суддю Солом’янського райсуду Києва Кізюн притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення.

Повідомляється, що підставою відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Кізюн були скарги Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного банку України, а також “адвоката Самойленко А.О. в інтересах ТОВ “Астерс Консалт”.

Як зазначається, у скарзі адвокат Самойленко вказує, що ухвалою судді Кізюн від 15 грудня 2017 року вжито заходів забезпечення за позовом до НБУ, публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Приватбанк», Міністерства фінансів України та інших про визнання недійсними договорів та припинення дій.

На думку скаржника, ухвала суду ґрунтується виключно на припущеннях судді, не містить жодних посилань на докази та перешкоджає господарській діяльності зазначених в ухвалі юридичних осіб, що є втручанням у їхню діяльність.

З аналогічних підстав подано дисциплінарну скаргу НБУ, у якій, зокрема, йдеться, що ухвалою суду неправомірно зупинено рішення, акти НБУ, встановлено для НБУ заборону вчиняти певні дії, що суперечить нормам процесуального законодавства.

За інформацією ВРП, Третя Дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку, що суддя Кізюн, не вирішуючи спір по суті, всупереч встановленій ч. 10 ст.150 Цивільного процесуального кодексу України прямій забороні, вжила заходів забезпечення позову, які за своїм змістом є тотожними задоволенню заявлених позовних вимог. При цьому допущені суддею Кізюн порушення призвели до істотних негативних наслідків як для відповідачів – Національного банку України, Міністерства фінансів України, ПАТ КБ «Приватбанк», - так і для авторитету правосуддя.

«З огляду на характер та множинність грубих порушень, допущених суддею Кізюн Л.І., які свідчать, що суддею необ’єктивно та несправедливо здійснено правосуддя…Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вважає, що застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді внесення подання Вищій раді правосуддя про звільнення її з посади є пропорційним вчиненим дисциплінарним проступкам і відповідає вимогам статті 109 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статті 50 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», – вказано у рішенні Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя.

Як повідомляє Українська правда, Кізюн ухвалила рішення за позовом олігарха і колишнього співвласника "Приватбанку" Ігоря Коломойського.

Суддя Кізюн оскаржила зазначене рішення до ВРП, проте в результаті розгляду скарги його залишено без змін.
Tags: Вища рада правосуддя, Коломойский, судьи, увольнения
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments