Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У порту Южний моряки України та Франції здійснили унікальну операцію

Фахівці Військово-морських сил ЗСУ спільно з військовими моряками французького тральщика Capricorne провели пошук, ідентифікацію та знищення підозрілих і вибухонебезпечних предметів, повідомляє "Флот України".

У порту Южний моряки України та Франції здійснили унікальну операцію

Унікальність операції в тому, що її вперше провели на ділянці Чорного моря, яка прилягає до акваторії порту Южний і з часів Другої світової війни є забороненою для цивільного судноплавства.

"Це наш перший подібний досвід роботи з французькими колегами. До цього часу ми вже знешкоджували вибухонебезпечні предмети часів різних світових війн, які знаходили в морі поблизу берегів Криму та у водах річки Дунай. Особливістю пошукових дій у ході цієї операції було застосування новітнього обладнання, яке є на озброєнні кораблів НАТО", - прокоментував подію начальник пошуково-рятувальної служби ВМС ЗСУ капітан 1-го рангу Олексій Нестеров.

За його словами, завдяки потужному сонару, вбудованому в корпус тральщика Capricorne, вдалося - всупереч вкрай поганій видимості та хаотичному руху течій і шарів води - швидко просканувати дно й виявити підозрілі предмети в акваторії порту.Після візуального обстеження дна на моніторах до операції залучили водолазів і два телекеровані підводні апарати.

Як з’ясувалось під час детального обстеження, підозрілими предметами виявилися звичайні старі бочки та уламки металевих конструкцій.Відтепер усім суднам, які заходять в акваторію порту Южний, служби гавані сповіщають про безпеку судноплавства в цьому районі, наголосив Нестеров.

Також він додав, що пошук, ідентифікація та знищення вибухонебезпечних предметів у Чорному морі поблизу українського узбережжя триватиме. Причому до наступних операцій буде залучено значно більше сил і ресурсів - як від ВМС ЗСУ, так і флотів країн-партнерів.


Фото "Флот України": військові новини півдня країни
Tags: ВМС України, ЗСУ, Одещина, Чорне море, Южний, моряки, натовцы, порты, сотрудничество, союзники, французы
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments