Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні #ничегониделаеца: № 327 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

Чернігівський завод випустив автобус із сонячною батареєю на даху

Чернігівський завод випустив автобус із сонячною батареєю на даху

Фото Наталії Потапчук

Чернігівський автозавод, який входить до корпорації "Еталон", випустив модель сучасного європейського туристичного автобуса із двигуном Євро-6 і сонячною батареєю на даху. Цю нову модель продемонстрували журналістам під час прес-туру на підприємство, повідомляє Укрінформ.

"Це автобус 3-го класу на базі шасі DAF, який відповідає екологічним стандартам Євро-6 і позиціонується для продажу не тільки в Україні, а й у Європі", - презентував машину головний конструктор автозаводу Сергій Кочетов.

За його словами, автобус Еталон А084 "Тюльпан" виготовлений у єдиному екземплярі на замовлення однієї з київських фірм і якісно відрізняється від серійних 10-метових аналогів, які випускаються на ЧАЗі. Обшивка бортів у ньому - з нержавіючої сталі (в серійних - оцинкований метал), дах - із склопластику. Салон розрахований на 37 сидячих місць і має спеціальне оздоблення. Сидіння - турецького виробництва дуже високої якості й підвищеної комфортності.

Автобус оснащений кондиціонером, холодильником і навіть сонячною батареєю для забезпечення електроенергією під час зупинки двигуна. Є в салоні також відеокамери, аудіосистема, мікрофони, індивідуальні блоки клімату для кожного сидіння, гнізда для підзарядки мобільних телефонів та багато інших зручностей для водія та пасажирів. "Це - одна із найсучасніших моделей", - зауважив Кочетов.Він додав, що зараз автобус проходить європейську сертифікацію. Його тестували на міцність при зіткненні й навіть перекиданні. Після цього в розробку вносилось багато змін, які дозволили зробити автобус повністю безпечним для пасажирів.

Отримавши сертифікат відповідності, завод зможе запустити серійне виробництво таких машин і експортувати їх у Європу. Хоча пробитися туди, зазначає керівництво, дуже важко.

Укомплектований за спецзамовленням транспортний засіб - люксова версія міжміського автобуса 2-го класу з двигуном Євро-5. Їх почали випускати в минулому році й на сьогодні продали вже 7 одиниць.

Чернігівський автозавод випускає 12 моделей транспорту - автобуси міські, міжміські, шкільні й туристичні, а також тролейбуси. За місяць на підприємстві сходить з конвеєра 25 машин. Працює на заводі 410 чоловік, середня заробітна плата становить 10 тис. грн.Государственная зерновая корпорация на 60% увеличила продажу муки и круп

Государственная зерновая корпорация на 60% увеличила продажу муки и круп

ПАО "Государственная продовольственно-зерновая корпорация Украины" (ГПЗКУ) на 60% увеличило объемы продаж на внутреннем рынке Украины благодаря расширению ассортимента готовой продукции под собственным брендом. Об этом сообщает пресс-служба ГПЗКУ .

Так, если за 8 месяцев 2017/18 маркетингового года ГПЗКУ продала на внутренний рынок Украины 46,58 тыс. тонн готовой продукции, то за 8 месяцев 2018/19 – 73,2 тыс. тонн. При этом план поставок в текущем МГ был перевыполнен почти на 10%. Наибольшие объемы поставок готовой мукомольной продукции приходятся на Черниговскую, Сумскую, Полтавскую, Киевскую, Житомирскую, Хмельницкую и Львовскую области.

"Такого результата ГПЗКУ достигла путем расширения рынков сбыта, в частности, выхода в розничные торговые сети и расширения ассортимента готовой продукции. При этом корпорация получила более 50 новых контрагентов", - объясняют в компании.

Отмечается, что благодаря эффективным капитальным инвестициям ГПЗКУ сможет и в дальнейшем увеличивать объемы продаж готовой продукции на внутреннем рынке Украины.

В частности, в конце января 2019 года филиал ГПЗКУ «Кролевецкий КХП» обновил собственное оборудование для фасовки муки. Теперь предприятие может фасовать за смену 8 тонн муки в пакеты емкостью 1, 2 и 5 килограммов. В начале февраля на филиале «Черняховский элеватор» завершили монтаж новой линии, которая будет фасовать гречневую и манную крупы, рис и сахар под торговым знаком ГПЗКУ.

В текущем МГ корпорация планирует увеличить объемы производства муки на 15%.

Как сообщалось, в конце ноября прошлого года все перерабатывающие предприятия ГПЗКУ получили сертификат соответствия системе безопасности пищевой продукции ІЅО 22000:2007, или же НАССР. Такая система контроля, который осуществляется на всех стадиях производства, является одним из самых надежных средств защиты потребителей и гарантирует безопасность продукции по всей пищевой цепочке.

Шебелинський завод відновив виробництво та експорт мазутуУ січні експортний мазут Шебелинського газопереробного заводу почав надходити в порт Одеси. Протягом січня-лютого, виробництво мазуту на заводі збільшилося на 27%, передає enkorr.

З Шебелинcького ГПЗ в порт Одеси надійшло 3,3 тис. тонн мазуту. В останній раз шебелинський мазут експортувався через Одеський порт у 2016 році. У 2017 році мазут Шебелинського ГПЗ на зовнішні ринки не поставлявся, а у 2018 році експорт йшов через порт Рені (Одеська обл.).

У 2018 році Шебелинський ГПЗ виробив 31,3 тис. тонн мазуту (-7,9%), за 2 місяці 2019 року – 6,5 тис. тонн (+ 27,5%). Частина мазуту реалізується на внутрішньому ринку (з вмістом сірки до 1%), частина — відправляється на експорт. У 2018 році експорт мазуту Шебелинського ГПЗ склав 11,7 тис. тонн.

В Донецкой области школы на 100% обеспечены компьютерной техникой

МОН хочет закупить е-учебники для 1, 5 и 10 классов

Об этом 28 марта во время коллегии Донецкой облгосадминистрации заявила и.о. директора департамента образования и науки Татьяна Сидашева, сообщили в пресс-службе ОГА.

«Сейчас в Донецкой области завершено наполнение школ персональными компьютерами для обеспечения образовательных потребностей учащихся. Этот показатель значительно выше, чем в других регионах Украины, и мы постепенно приближаемся к европейским стандартам», - сказала Сидашева.

Она также отметила, что в области на протяжении 2017-2018 гг. создано 18 опорных школ и 28 инклюзивных ресурсных центров.

"Зубожіння" крокує країною:
SkyUp з червня літатиме до Хорватії

SkyUp з червня літатиме до Хорватії

Українська авіакомпанія SkyUp Airlines виконуватиме рейси до хорватського міста Пула щосуботи з 15 червня. Про це перевізник повідомляє у Facebook.

Також зазначається, що вартість квитка в обидві сторони без багажу (Київ – Пула – Київ ) — від 4 336 грн. Квитки вже доступні на сайті авіакомпанії.

Почти три четверти экспорта Буковины поступает в ЕС

Превышение нитратов в ранних овощах обнаружили на рынках Буковины

Почти три четверти экспорта продукции (72,4%), произведенной в Черновицкой области, поступает в страны Европейского Союза.

Об этом заявила вице-премьер-министр по вопросам европейской и евроатлантической интеграции Украины Иванна Климпуш-Цинцадзе, сообщает Правительственный портал.

«Это свидетельствует о том, что повышается качество и конкурентоспособность украинского производителя», –сказала она.

Объемы общего экспорта продукции Черновицкой области за прошлый год выросли на 33,6% и составили 209,1 млн долл. США (в ЕС – 144,9 млн долл. США). Также расширился перечень стран, импортирующих украинские товары.

Чиновник подчеркнула, что в Черновицкой области работает свыше 185 предприятий с иностранным капиталом из 38 стран мира, подавляющее большинство которых - страны ЕС.

Климпуш-Цинцадзе отметила, что Украина является одним из крупнейших поставщиков органической продукции в ЕС. В Черновицкой области в частности, растет производство плодово-ягодных культур. С 2015 года производство выросло почти в 1,4 раза (до 245,9 тыс. тонн в 2018 году). Предприятия области являются лидерами по заготовке, переработке и экспорту грибов, ягод и фруктов, а по валовому производству плодово-ягодной продукции Буковина занимает второе место среди регионов Украины, по урожайности – 4-е место.Бердянський порт прокладає автономну електричну лінію


Фото: facebook.com

Бердянський морський порт здійснює прокладку автономної кабельної лінії електропередачі (ЛЕП) від підстанції ПАТ «Запоріжжяобленерго», яка забезпечить незалежне від міських електромереж електропостачання гавані. Вартість проекту – 15 млн гривень, передають “Порти України“.

На даний момент роботи з укладання ЛЕП виконані на 65%. В ході робіт повністю оновлена ​​трансформаторна підстанція №3 Бердянського філії ДП «Адміністрація морських портів України».

Підрядники виконують повне відновлення асфальтового покриття та зелених насаджень. Зокрема, пішохідна зона в центрі міста зараз частково відновлена. Роботи тривають згідно з графіком. У разі відсутності будь-яких ускладнень вже до початку травня Бердянський порт отримає власну електролінію, а місто зможе розвантажити свої мережі. Що особливо актуально на початку нового курортного сезону, — зазначила прес-служба порту.На Сичеславщине за год построены 24 объекта спортивной инфраструктуры

На Днепропетровщине за год построены 24 объекта спортивной инфраструктуры

В Сичеславской (Днепропетровской) области в течение 2018 года построено 24 объекта спортивной инфраструктуры - 19 площадок и 5 полей.

Берутся во внимание футбольные площадки и поля с искусственным покрытием, строительство которых было профинансировано из различных источников. Об этом сообщает пресс-служба Федерации футбола Украины.

В Сичеславской области в течение 2018 года построено 24 объекта спортивной инфраструктуры:
г. Днипро — 10 площадок;
г. Кривой Рог — 2 площадки;
г. Новомосковск — 2 площадки;
г. Першотравенск — 1 поле;
Днепровский р-н — 1 поле;
Апостоловский р-н — 1 площадка;
Криворожский р-н — 2 площадки;
Петриковский р-н — 1 поле;
Юрьевский р-н — 1 площадка, 1 поле;
Солонянский р-н — 1 площадка, 1 поле.

Всего, начиная с 2015 года, построено 95 объектов: 89 площадок и 6 полей.На Одещині створили індустріальний паркМіністерство економічного розвитку і торгівлі включило до Реєстру індустріальних (промислових) парків індустріальний парк «Подільск». Ініціатором створення парку стала міська рада міста Подільськ Одеської області, передає Інтерфакс-Україна.

Заявлений термін функціонування парку становить 30 років. За попередніми розрахунками, може бути створено до 1 тис. нових робочих місць.

Індустріальний парк “Подільськ” передбачає розміщення виробництв з первинної та вторинної переробки сільськогосподарської сировини, виробництво харчових продуктів та логістики з можливим відкриттям митно-ліцензійного складу.

Подільська міськрада вже уклала меморандуми з трьома потенційними учасниками індустріального парку: ТОВ «ПАСАВТОТРАНССЕРВІС» (пасажирські перевезення), фермерським господарством «Агропромсад» (вирощування ягід, горіхів, фруктів) та ТОВ «Простір-Агробуд» (будівництво доріг і автострад).

Украина стала единственным экспортером кукурузы в Египет

Украина стала единственным экспортером кукурузы в Египет

В первой половине марта 2019 года только Украина экспортировала кукурузу в Египет. По данным таможенной статистики, через морские порты Египта в период с 1 по 13 марта было завезено 290 тыс. тонн украинской кукурузы. Об этом сообщает пресс-служба УкрАгроКонсалт.

"Согласно данным таможенный статистики Египта, в период с 1 по 13 марта текущего года через их морские порты было привезено почти 290 тыс. тонн украинской кукурузы. Однако, это показатель в процентом соотношении на 36 ниже, чем показатель за аналогичный период 2018 года. Там добавили, что за первую половину марта импорт кукурузы происходил только из Украины", - говорится в сообщении.

Отмечается, что в прошлом году 58% зерна кукуурузы было завезено в Египет из Украины, а остальные 42% - из Бразилии.

Відтепер юридичну особу в Україні можна зареєструвати за декілька хвилин

бізнес, ввп, україна

Український уряд повернув підприємцям можливість реєструвати юридичну особу онлайн і там же обрати систему оподаткування. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну. Cистема онлайн-реєстрації ТОВ запрацює вже у квітні, інформує прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі в Україні.

До 2018-го року зареєструвати юридичну особу в Україні онлайні можна було лише за умови, якщо ТОВ оформлялося по модельному статуту, затвердженого Постановою Кабміну №1182 від 16.11.2011 року. Ця система перестала працювати після того, як в силу вступив Закон «Про товариства з обмеженою відповідальністю».

Зараз, після вступу рішень уряду в силу, запрацювала нова реакція модельного статуту. Якщо раніше підприємцям пропонувався загальний шаблон, тепер модельний статут автоматично формується під потреби підприємця. Також можна в онлайні вибрати систему оподаткування (єдиний податок, ПДВ).

Щоб зареєструвати юридичну особу необхідно зайти на портал «Онлайн-будинки юстиції», вибрати пункт про реєстрацію бізнесу і потім — пункт про реєстрацію юрособи та відповісти на питання системи. На основі відповідей підприємця система згенерує три документи: заява на реєстрацію, статут і протокол рішення засновників. Підприємець-засновник підписує сформований пакет документів своїм електронно-цифровим підписом.

Юридичні особи (ТОВ), які працювали на попередній редакції модельного статуту, будуть управлятися нею до моменту вибору нової редакції, але не пізніше червня цього року. Після цього їх автоматично переведуть на новий модельний статут.Мировая премьера украинско-итальянского фильма “Малевич” состоится в Варшаве

Мировая премьера российско-итальянского фильма “Малевич” состоится в Варшаве
Фото: wikipedia

Документальный украинский-итальянский фильм "Малевич" покажут в Варшаве, и это будет мировая премьера ленты о выдающемся художнике. Об этом сообщает пресс-служба Госкино.

"Показ картины Владимира Луцкого состоится 29 марта в 18.00 в Украинском доме Варшавы (ул. Людвика Заменгофа, 1)", - говорится в сообщении.

Казимир Малевич является одним из десяти самых важных художников современности, его творчество начала XX века определило развитие искусства на 100 лет вперед. Лента рассказывает об украинской части творчества художника, до этого мало изученной. Главная цель создателей заключалась в исследовании украинского происхождения художника. В частности, именно во время съемок было установлено точное место рождения Малевича в Киеве.

Фильм "Малевич" создан компанией FRESH PRODUCTION GROUP при поддержке Госкино. Он вышел в национальный прокат 28 февраля и с тех пор был показан в Киеве, Харькове, Черновцах, Виннице, Ивано-Франковске и Тернополе.

В ближайшее время ленту покажут также в Полтаве, Ужгороде и Мариуполе. Продолжается работа по организации проката "Малевича" в других городах Украины.Україна конфіскувала російські зенітні ракети та поставить їх на озброєнняУряд віддав Міністерству оборони 36 російських ракет класу “земля-повітря” для системи ППО С-125 Печора, які РФ понад 10 років тому намагалася провезти через Україну нібито в треті країни. Таке рішення прийняли на засіданні Кабміну, передає Ліга.Новини.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що з 2007 року співробітники Рособоронекспорту “в змові зі співробітниками українських оборонних підприємств” незаконно поставили в Україну 36 зенітних ракет “земля-повітря”. Це було встановлено в ході розслідування кримінального провадження співробітниками СБУ і військової прокуратури.

Луценко зазначив, що ракети входять до складу зенітно-ракетного комплексу С-125 Печора, і надійшли вони в Україну в повному бойовому оснащенні з супутнім обладнанням.

Росіяни у 2007 році намагалися передати цей комплекс нібито в Еритрею, а можливо і в інші країни, після деяких маніпуляцій з документацією, щоб підірвати міжнародний імідж України”, – сказав він.

Глава ГПУ попросив Кабмін прийняти рішення про передачу конфіскованого в рамках виробництва зброї збройним силам України.

Укрспирт инвестирует более 300 млн грн в систему учета и модернизацию

Укрспирт инвестирует более 300 млн грн в систему учета и модернизацию

Госпредприятие «Укрспирт» в 2019 году инвестирует 311 млн грн в электронную систему учета готовой и отгруженной продукции и модернизацию производства. Об этом сообщила пресс-служба «Укрспирта» агентству «Интерфакс-Украина».

По ее данным, инвестиции во внедрение системы учета продукции составят порядка 40 млн грн.

Кроме того, компания планирует в 2019 году установить линии по производству кормовых добавок на местах проведения деятельности (МПД) во Львовской и Сумской обл. общей мощностью 32,8 тыс. тонн в год.

В планах «Укрспирта» также расширить производство спирта-сырца на 9,8 тыс. тонн на площадках в Лопатинском и в Суходолах, запустить производство биоэтанола мощностью 24,4 тыс. тонн в год в Сторонибабах (все — Львовская обл.), модернизировать производственную площадку в Тхоровке (Киевская обл.) для производства технических жидкостей общей мощностью 4,08 тыс. тонн в год.

Кроме того, по данным пресс-службы, «Укрспирт» намерен установить энергосберегающее оборудование на двух площадках во Львовской обл. и одной — в Сумской.

По информации госкомпании, «Укрспирт» в марте согласовал с Минагропродом стратегический план на 2019–2023 год, который предусматривает инвестиции на этот период в размере 1,53 млрд грн.

Компания также рассматривает инвестиции от иностранных партнеров, в частности, проводит переговоры с китайскими партнерами по капиталовложениям в производство биоэтанола и дополнительных продуктов на базе трех существующих производственных площадок.

Трошки "зубожіння" в стрічку:
Розпочався ремонт артилерійських катерів Морської охорони


Фото: Андрій Якимов

З метою планового обслуговування корабельного складу Морської охорони ДПСУ розпочались практичні роботи з ремонту артилерійського озброєння кораблів проекту 1204 «Шмель», передає UMP.

Зокрема проведено демонтаж артустановок. Передбачається модернізація їх систем та механізмів. Як зазначається у тендерній документації, корпуси башт мають пошкодження, гармати потребують обстеження після тривалої експлуатації, приводи мають підвищений люфт, не працюють стабілізатори озброєння, системи відведення порохових газів, наявні чисельні пошкодження корабельних трас башт тощо.

Самі кораблі – BG82 «Лубни», BG83 «Ніжин» та BG84 «Ізмаїл», поетапно пройдуть доковий ремонт, що в цілому дозволить підвищити боєздатність та швидкохідність бойових одиниць.


Фото: Адміністрація Державної прикордонної служби України

Нагадаємо, що на початку лютого Одеський загін морської охорони (військова частина 1458) оголосив тендер на ремонт артустановок катерів пр.1204, а 21 лютого, за переговорною процедурою було визначено переможцем ТОВ «Магістраль-Юг».

Украинцы теперь могут рассчитываться в интернете через Google Pay

Украинцы теперь могут рассчитываться в интернете через Google Pay

Отныне украинцы смогут проводить оплату в Интернете через Google Pay. Уже почти 6500 онлайн-магазинов подключили такую опцию. Об этом сообщает компания Google Украина в своем блоге.

"Мы рады сообщить, что отныне украинские пользователи смогут совершать покупки онлайн через Google Pay. В то время как в Украине уже стали популярными мобильные платежи в магазинах с помощью этого простого и безопасного способа оплаты, возможность оплаты через Google Pay онлайн стала доступной только недавно. Благодаря сотрудничеству с украинскими партнерами Wayforpay и Portmone.com, уже почти 6500 онлайн-магазинов подключили такую опцию. Среди них allo.ua, intertop.ua, yakaboo.ua, karabas.com, goodwine.com.ua, dominos.ua, decathlon.ua", - говорится в сообщении.

Список партнеров будет постепенно расширяться, уже сейчас над интеграцией Google Pay в свои приложения работают Uklon, Portmone.com и другие.

Самым большим преимуществом этого решения является экономия времени, ныне нет необходимости каждый раз заполнять длинные формы с данными платежа. Как оплачивать покупки в Интернете с помощью Google Pay, можно посмотреть на видео.

"Google Pay позволяет легко и безопасно оплачивать покупки в магазинах, онлайн и в мобильных приложениях. Клиенту не нужно носить с собой кошелек, и при оплате в магазине нужно всего лишь поднести мобильный телефон к бесконтактному терминалу. Теперь благодаря Google Pay онлайн при оплате в интернет-магазинах не нужно каждый раз заново вводить данные платежной карты, что сокращает время покупки и удобно как для пользователей, так и для онлайн-продавцов", - говорит Дмитрий Шоломко, директор Google Украина.

Сегодня партнерами Google Pay в Украине являются уже 19 банков, а число точек, где можно оплачивать свои покупки через Google Pay, уже превышает 200 тыс.

Кроме платежных карт, в Google Pay можно хранить и использовать карты лояльности и подарочные карты, при этом все личные данные находятся в полной безопасности.

У Чорнобильській зоні за "кіотські кошти" збудують сонячну станцію

У Чорнобильській зоні за
Фото: menr.gov.ua

На території Чорнобильської зони буде збудована ще одна наземна сонячна станція.

Проект фінансується за кошти уряду Іспанії, сплачені у рамках співпраці з Україною за Кіотським протоколом, повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

«26 березня українсько-іспанська делегація оглянула територію, на якій буде зведено новий об'єкт відновлювальної енергетики. До складу делегації увійшли Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Іспанії в Україні, пані Сильвія Хосефіна Кортес Мартін, представники Мінприроди та інших профільних міністерств, а також керівництво Державного агентства управління зоною відчуження», - йдеться у повідомленні.

Проект майбутньої сонячної станції було затверджено наприкінці 2018 року, повідомила директор департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Міністерства екології та природних ресурсів Світлана Гринчук за результатами робочої поїздки до зони відчуження у складі україно-іспанської делегації.«Це продовження реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, які Україна отримала від Іспанії, переуступивши свої квоти на викиди парникових газів. Єдина умова використання цих коштів – вкладання їх у проекти, які б забезпечували скорочення викидів парникових газів та мали б соціальний ефект і сприяли розвитку відновлюваної енергетики. Фотоелектростанції належать саме до таких. Це в дусі політики Мінприроди щодо перетворення зони відчуження на територію змін та інновацій», - розповіла Гринчук.

У міністерстві нагадали, що у грудні 2016 року Мінприроди та Державне агентство управління зоною відчуження запропонували бізнесу подавати заявки на відведення земельних ділянок під розміщення об’єктів відновлюваної енергетики. Загалом надійшло понад 60 заявок з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, Білорусі, України.

Наприкінці 2018 року у Прип'яті на території Чорнобильської АЕС вже було відкрито сонячну електростанцію. Вона розташована на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, над четвертим атомним енергоблоком, що вибухнув 26 квітня 1986 року. Річна продуктивність електростанції становить 1024 Мвт-год на рік.

Продовження: Як в Україні #ничегониделаеца: № 328 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Суспільне Око, Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, #Україназмінюється, #ничегониделаеца, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments