Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні #ничегониделаеца: № 326 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

Объемы строительства в январе-феврале выросли на 17%

Объемы строительства в январе-феврале выросли на 17% - Минрегион

“С начала этого года строительная отрасль демонстрирует динамичный рост. За первые 2 месяца объемы строительства выросли почти на 17%, выполнено работ на 15 млрд грн. Это замечательные результаты”, - сообщил заместитель министра регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины Лев Парцхаладзе, сообщили в пресс-службе министерства.

По итогам отчетного периода индекс строительства инженерных сооружений составил 136,9%, зданий – 103,1% (жилых – 90,2%, нежилых – 118,6%).

В разрезе регионов лидерами по объемам выполнения строительных работ стали Сичеславская область (почти 2 млрд грн), Харьковская область (1,8 млрд грн), Одесская область (1 млрд грн) и м. Киев (3,7 млрд грн).

Новое строительство, реконструкция и техническое переоснащение составили 79,8% от общего объема выполненных строительных работ, капитальный и текущий ремонты – 10,9% и 9,3% соответственно.

Как сообщалось, по итогам 2018 года предприятия Украины выполнили строительные работы на сумму 136,3 млрд грн, индекс строительной продукции по 2017 года составил 104,4%.Експорт української курятини за два місяці зріс майже на 43%

Експорт української курятини за два місяці зріс майже на 43% - експерти

Загальний обсяг експорту м’яса свійської птиці у січні-лютому 2019 року зріс на 42,7% - до 69 тисяч тонн у порівнянні з 2018-им (44,5 тис. т).

Про це повідомляє прес-служба Ради з питань експорту продовольства (UFEB) за даними Державної митної служби.

"Україна у перші два місяці 2019 року встановила новий рекорд за постачаннями на зовнішні ринки свійської птиці . Загальний обсяг січня-лютого склав 69 тис. т, що на 77,4% перевищує показник 2017 року (36 тис. т) та на 42,7% проти 2018 року (44,5 тис. т)", - йдеться у повідомленні.

Основними ринками збуту у лютому були такі країни: Саудівська Аравія – 8,4 тис. т, Нідерланди – 4,4 тис. т, Словаччина – 3,2 тис. т, Азербайджан -1,9 тис. т, Ірак – 1,5 тис. т, Вірменія – 1,3 тис. т, Німеччина 1,3 тис. т, Молдова – 1,14 тис. т.

У той же час, згідно з даними ДМС, загальний обсяг імпорту м’яса свійської птиці у січні-лютому 2019 року знизився на 24% до 21,4 тис. т проти 28,4 тис. т. Імпорт у лютому майже досяг рівня 2017 року - 9,7 тис. т на загальну вартість 3,8 млн дол США.

Основними країнами постачальниками були Польща – 6,3 тис. т (печінка індича морожена, фарш дрібного помолу, курячі морожені серця), Угорщина – 1,3 тис. т (фарш з курячих корпусів, шкіра куряча морожена), Німеччина – 890 тон (фарш курячий механічної обвалки заморожений).

Як повідомлялося, вітчизняний експорт птиці з 2015 року подвоївся і становив у 2018-му майже 330 тис. т. Україна стабільно, вже третій рік поспіль, утримує сьоме місце в світі за цим показником, про що свідчать дані Міністерства сільського господарства США. А за поставками до Європи вітчизняні виробники курятини взагалі треті: ЄС став для них ключовим ринком. Україна в 2018 р. поставила в Європейський Союз 123 тис. т курятини, що на 53,7% більше, ніж в 2017 році.

В Хотине открыли мини-стадион за почти полтора миллиона гривен

Міні-стадіон за майже півтора мільйона гривень відкрили у Хотині

В Хотине Черновицкой области открыли футбольный мини-стадион, на строительство которого потратили почти полтора миллиона гривен, сообщают в пресс-службе Черновицкой ОГА.

"Современный мини-стадион с искусственным покрытием для игры в мини-футбол открыли сегодня в Хотине. Строительство этого футбольно-спортивного комплекса началось в 2018 году. За счет средств Министерства регионального развития и строительства выделено 749,5 тыс. грн, а из городского бюджета выделено 663,5 тыс. грн", - говорится в сообщении.

Территорию планируют оборудовать камерами видеонаблюдения и освещением, а за игрой команд на искусственном поле можно наблюдать со зрительских трибун.

На Луганщині збудували потужний асфальтний заводУ Сєвєродонецьку завершили монтаж потужного асфальтобетонного заводу італійської компанії MARINI, передає Служба автомобільних доріг у Луганській області.

Продуктивність заводу 240 тонн на годину. Наразі тривають пусконалагоджувальні роботи, попереду проведення екологічної експертизи. Очікується, що завод запрацює на повну потужність вже у квітні-травні 2019-го року.

Італійська фірма, завод якої встановлено у Сєвєродонецьку, є одним зі світових лідерів у дорожній галузі. Підприємство взяло на себе обов’язок встановити обладнання, навчити персонал та вийти на заплановану потужність через 2 місяці. На заводі є можливість виготовлення різних типів асфальтобетонної суміші. Перш за все, нас цікавлять щебенево-мастикові асфальтобетони підвищеної міцності, – прокоментував начальник відділу якості та технічного контролю Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктор ЦиганськийПротягом робочої зміни завод може виробляти від 2 до 3 тисяч тонн готового асфальтобетону. Процес виробництва повністю автоматизованій. Втім, додатково, на сервісному обслуговувані, підприємства буде залучено до 40 осіб – енергетики, зварювальники, механіки.

Монтаж всіх конструкцій, який виконували іноземні спеціалісти, зайняв два тижні. Завод є екологічно-безпечним, адже відповідає всім європейським нормам по викидах та шуму. Вартість заводу становила близько 2 млн євро.

Черниговский автозавод будет выпускать трамваи

Черниговский автозавод будет выпускать трамваи

На Черниговском автозаводе корпорации "Эталон" идет подготовка к производству трамваев. Об этом журналистам во время пресс-тура на предприятие рассказал генеральный директор ООО "Черниговский автозавод" Валерий Купцов.

"Мы ожидаем, что через месяц-полтора из института на завод начнет поступать документация на трамвай, и мы надеемся скоро вам его показать. Кузов трамвая уже утвержден, дизайн - тоже", - сказал директор.

По словам Купцова, производство трамваев - очень перспективное направление, поскольку более 1000 кузовов этих машин в Украине отслужили свой срок эксплуатации.

Трамвай, который будет выпускать Черниговский автозавод - новая разработка с использованием новых материалов. Единственное, что останется прежним - это ходовые тележки. Их стоимость очень высока, поэтому завод их не закупать, а только делать их капитальный ремонт.

Черниговский автозавод создан в 2003 г. Сейчас здесь выпускается 12 моделей автотранспорта - автобусы городские, междугородние, школьные и туристические, а также троллейбусы. За месяц на предприятии сходит с конвейера 25 машин. Работает на заводе 410 человек, средняя заработная плата составляет 10 тыс. грн.

Трошки "зубожіння" в стрічку:На Запоріжжі ввели в дію міні-ГЕС на стоках із заводів


Фото: mig.com.ua

Міні-ГЕС побудували у Запоріжжі на Червоній річці (Суха Московка) на найбільшій загаті річки між Капустяним кладовищем і запорізькими заводами, у місці де стоки із заводів через дві великі труби потрапляють у річку. Потужність гідроелектростанції становить 520 кВт, передає МИГ.

Міні-ГЕС на першому етапі працюватиме не на повну потужність, адже трубопроводи, по яким стоки потрапляють із заводів потребують ремонту. У майбутньому планується довести потужність понад 2 МВТ. Згідно з попередніми підрахунками, реалізація проекту дозволить скоротити викиди СО2 на близько 1250 тонн у рік.Капустянську міні-ГЕС ввели в експлуатацію наприкінці 2018 року. Кредит на реалізацію проекту надав АТ “Укргазбанк” у розмірі 700 тис. євро. Першу електроенергію у загальну мережу станція почала відпускати наприкінці лютого. Станція є повністю автоматизованою. Турбіна, генератор та система управління агрегатами — виробництва Німеччини.

В прокат выходит украинско-немецкий фильм "Вулкан"

В прокат выходит украинско-немецкий фильм

Украинско-немецкий фильм "Вулкан", снятый при поддержке правительства, выйдет в отечественном прокате 4 апреля. Об этом написал в Facebook премьер-министр Владимир Гройсман.

"Переводчик ОБСЕ Лукас оказывается в маленьком городе Берислав вблизи административной границы с Крымом. Мужчина переживает кризис среднего возраста и неожиданно погружается в жизнь, которая не подчиняется обычной логике. Но именно здесь Лукас наконец находит себя. Это сюжет украинско-немецкого фильма "Вулкан". Кино было создано при поддержке правительства", - рассказал Гройсман. Он напомнил, что мировая премьера "Вулкана" состоялась в июле 2018 года."За это время лента получила 7 международных наград и положительные отзывы критиков. И вот 4 апреля 2019 года фильм выходит в украинский прокат. Приходите в кино, поддержите наших талантливых режиссеров, актеров и сценаристов", - добавил Гройсман.

Укрнафта за рік збільшила прибуток в 65 разівПАТ Укрнафта за підсумками 2018 року одержала 6 628 млн грн чистого прибутку, тоді як за 2017 рік – 101,7 млн грн. Про це йдеться в повідомленні про проведення зборів акціонерів, передає Ліга.Бізнес.

Компанія планує направити на виплату дивідендів акціонерам 50% чистого прибутку, а 50% – на розвиток.

До 6 травня 2019 року становитимуть список осіб, які мають право на отримання дивідендів. І з 6 травня по 25 жовтня їм виплатять встановлену частину прибутку.

Раніше повідомлялося, що за 9 місяців 2018 року Укрнафта сплатила майже 11,6 млрд грн податків, в тому числі, 1,1 млрд грн в рахунок погашення простроченого податкового боргу.

Американская компания на Закарпатье будет собирать телефоны, плееры и компьютеры

Американская компания на Закарпатье будет собирать телефоны, плееры и компьютеры

Американская компания Jabil открыла на Закарпатье вторую линию по сборке электроники. Об этом говорится в видеоролике, опубликованном на странице президента Петра Порошенко в Facebook.

“Компания JABIL открыла на Закарпатье вторую линию по сборке электроники. Инвестиции американской компании составили 16 млн долларов. На новом заводе будут собирать мобильные телефоны, медиаплееры и компьютерную технику для экспорта в ЕС. Благодаря новому производству количество работников на заводе в с. Розовка вырастет до 5 тысяч”, - говорится в видеозаписи.

В свою очередь, Президент в своем сообщении подчеркнул, что “не видеть перемен в Украине за последние 5 лет могут лишь те, кто эти изменения видеть просто не хочет”.

“Экономика Украины растет 12 кварталов подряд – и это не чья-то фантазия, а официальные статистические данные. Инвесторы доверяют Украине, и каждое новое предприятие, каждый бизнес-проект или стартап – это не просто поступления в бюджет и создание новых рабочих мест, а свидетельство доверия к Украине, доверия к выбранному нами пути”, - добавил Порошенко.По его словам, привлечение инвестиций в Украину – один из приоритетов развития страны, ее экономического роста. “Это также одна из задач на пути к воплощению нашей ключевой цели – превратить Украину в страну свободных, состоятельных и счастливых людей”, - уточнил он.

КрАЗ виготовив спецтехніку для Донбасу на замовлення ООНПрАТ «АвтоКрАЗ» та ООН реалізували ще один спільний проект – із забезпечення комунального підприємства «Води Донбасу» новими спеціалізованими автомобілями КрАЗ для обслуговування і ремонту систем водопостачання, передає прес-служба підприємства.

Передача техніки, що відбулася в кінці минулого тижня, пройшла без зауважень. Представники ООН та реципієнта задоволені виконанням контракту ПрАТ «АвтоКрАЗ».

Спецтехніка поставлялася по тендеру ООН. Кошти виділені урядом Японії. Замовник – UNOPS (Управління ООН з обслуговування проектів).

База майстерень – всюдихідне шасі КрАЗ-63221 (6х6) Євро 5 у стандартній комплектації. Згідно з контрактними умовами, спецтехніка обладнана лебідкою – спереду, та причіпним гаком – ззаду. КУНГ, виробництва «Завод спеціального обладнання» (м. Іркліїв), розділений на два відсіки – пасажирський та технічний, із двома вікнами у кожному. Кабіна водія та пасажирський кузов мають аварійні люки, розмір яких передбачає евакуацію людини у зимовій уніформі, обігрівачі, кондиціонери. Між кабіною водія та обома відсіками КУНГу встановлена система внутрішнього зв’язку.

Пасажирський відсік розраховано на шість посадкових місць – м’які відкидні сидіння із пасками безпеки, під якими рундук для речей. Між ними – обідній стіл. Технічний відсік із трьома дверима, серед іншого, має холодильник, дизель-генераторну установку, спеціальний захист для всіх електричних установок. В ньому встановлені мийка із раковиною та бойлер. Для завантаження та розвантаження обладнання передбачений спеціальний кран, який має електропровідну підйомну систему, вантажопідйомність 500 кг та довжину стріли 2 м. Під підлогою заднього корпусу встановлені пило/водонепроникні ящики зі сталі для зберігання-транспортування балонів із киснем та пропаном, армованих шлангів діаметром 100 мм, електронних щитків роз’ємами 220 та 380 Вт та резервуару на 100 л води. Спецавтомобілі КрАЗ-63221 будуть залучені в Донецькій області для обслуговування та проведення ремонту місцевих водопроводів.

«Богдан» изготовил первый кузов для электробусов французской компании Bluebus

«Богдан» изготовил первый кузов для электробусов французской компании Bluebus

Корпорация "Богдан" в рамках контракта с французским производителем электротранспорта - компанией Bluebus, изготовила первый 18-метровый кузов. Об этом сообщает пресс-служба корпорации.

"ГП «Автосборочный завод №1» «Богдан Моторс» изготовило первый 18-метровый кузов для электробусов французской компании Bluebus в рамках выполнения контракта, подписанного в начале года. Сейчас европейский партнер проводит испытания кузова, после чего начнется серийное производство на луцком заводе "Богдан", - говорится в сообщении.

В корпорации отметили, что управление главного конструктора завода разрабатывает цельный несущий 12-метровый кузов из низколегированной нержавеющей стали, что станет новым шагом в сотрудничестве с Bluebus.

«Партнерство с европейскими компаниями является важным вектором движения корпорации. Компания надеется, что на достижение специалистов луцкого ГП «Автосборочный завод №1» обратят внимание и в Украине – предприятие способно обеспечить качественным электрическим транспортом отечественные города», - акцентировали в корпорации.

В рамках прошлогодней сделки «Богдан Моторс» доставил во Францию шесть 12-метровых кузовов из конструкционных сталей, которые прошли процесс катафореза для повышения сопротивления коррозии. Новые кузова будут иметь повышенную прочность и будут более выносливыми.

Корпорация «Богдан Моторс» начала 2019 год с подписания нового договора с французской компанией Bluebus по производству кузовов для электрических автобусов. Ранее корпорация сотрудничала с восточными странами континента - электрический городской автобус «Богдан А70100» сейчас курсирует по улицам городов Польши. Для датской компании BankeElectromotive на луцком ГП «Автосборочный завод №1» был произведен ERCV27 - первый украинский полностью электрический грузовик.KSG Agro збільшить вдвічі потужність цеху з виробництва пелет

KSG Agro збільшить вдвічі потужність цеху з виробництва пелет

KSG Agro в 2019 році збільшить потужність власного цеху з виробництва паливних пелет в 2 рази — до 2 тис. т на рік. Про це повідомила прес-служба агрохолдингу, передає АgroРortal.

«Агрохолдинг KSG Agro в рамках стратегії розвитку теплогенерації на поновлюваному біопаливі здійснить реконструкцію власного цеху з виробництва паливних пелет, який знаходиться в селі Новопокровка Солонянського району Дніпропетровської області», — говориться у повідомленні.

На даний час продуктивність цеху складає 5 т паливних пелет за зміну. Після модернізації виробничої лінії буде досягнута продуктивність 10 т за зміну (близько 2000 т на рік).

Роботи з модернізації цеху будуть завершені до початку опалювального сезону 2019-2020 рр.

«Виробництво паливних пелет для нас один з важливих пріоритетів. Використання пелет — це як мінімум дворазова економія в порівнянні з природним газом, — коментує голова ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов.

Особливо важливо, що сировиною для пелетного виробництва є власні відходи компанії від рослинництва, в основному — соняшник.

Для довідки: KSG Agro — один з провідних агрохолдингів України, європейська інноваційна група компаній, яка працює за принципом вертикальної інтеграції. Акції холдингу включені до лістингу Варшавської фондової біржі. В 2018 році котельні, що працюють на поновлюваному біопаливі, встановлено та введено в експлуатацію агрохолдингом KSG Agro в школах двох сіл Дніпропетровської області — село Тритузне (потужністю 500 кВт), с. Надіевка (600 кВт), а також в торговому центрі «Міріада» м Дніпро (800 кВт).

В 2017 р, агрохолдинг KSG Agro встановив і ввів в експлуатацію шість котелень на біопаливі: три на підприємстві «Рантьє» в с.Ніва Трудова (кожна потужністю 3,5 мВт), що обслуговує свинокомплекс холдингу, в школах сіл Новопокровка (1,75 мВт), Настасьевка і Зоря (по 600 кВт).

Дев'ять котелень загальною потужністю 8,35 мВт виробляють за опалювальний сезон (160 днів) 2080 Гкал тепла.


Капитальные инвестиции за три года увеличились на 67,7%

Капитальные инвестиции за три года увеличились на 67,7% - Кубив

В 2016-2018 годах рост капитальных инвестиций составил 67,7%. Об этом на своей странице в Facebook написал первый вице-премьер-министр - министр экономического развития и торговли Степан Кубив.

"Еще немного положительной статистики Госстата Украины, на этот раз о капитальных инвестициях, которые за три года показали увеличение на 67,7%. Наибольший вклад в рост капитальных инвестиций обеспечили: промышленный сектор. Так в IV квартале 2018 года темпы освоения капитальных инвестиций в производстве кокса и нефтепереработке составили 62,3% относительно того же квартала 2017 года. Мощный рывок произошел в оптовой и розничной торговле", - говорится в сообщении.

По словам Кубива, в 3 раза увеличились освоения капитальных инвестиций в розничной торговле в IV квартале 2018 года к соответствующему кварталу 2017 года, на 41,9% относительно 2017 года возросли капитальные инвестиций в сфере информации и коммуникации благодаря внедрению 4G в Украине.

Как сообщалось, по данным Госстата, в 2018 году в экономику Украины были привлечены 526,3 млрд грн капитальных инвестиций, что на 27,5% больше, чем в 2017 году. В 2017 году в экономику Украины привлекли 412,8 млрд грн капитальных инвестиций, что на 26,6% больше, чем в 2016 году.

Української риби і консервів у світі побільшало майже на 10%

Української риби і консервів у світі побільшало майже на 10%

Україна за підсумками січня 2019 р. поставила на зовнішні ринки 207 т готової та консервованої риби на $450 тис.

Як говориться у повідомленні Державного агентства рибного господарства, в абсолютному вимірі це на 9,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року, інформує АgroРortal.

Найбільшими покупцями цієї товарної позиції стали Молдова (96 т), Азербайджан (51 т) та Грузія (33 т). Також готова та консервована риба постачалася до США, Німеччини, Латвії та інших країн.

У розрізі товарних позицій найбільше було поставлено за межі країни готових або консервованих сардин, сардинели, кільки та шпротів - 154,6 т на $168 тис.

Для довідки: за підсумками 2018 року було експортовано 10,6 тис. т риби та продукції з водних біоресурсів на загальну суму $37,1 млн (+8,1%).

Бюджеты развития села выросли в 15-17 разРазвитие села - второй приоритет после армии. Это развитие происходит через децентрализацию, то есть приближение власти к громаде. Цель реформы децентрализации - чтобы в Украине не было периферии.

Об этом сказал президент Украины Петр Порошенко во время встречи со студентами и преподавателями Национального университета биоресурсов и природопользования Украины (НУБИП) Украины.

"5 лет до этого мы делали развитие села. Это мой второй приоритет после армии. Называется децентрализация. Что такое децентрализация? Приближение власти к громаде, к сельской громаде. Знаете, для меня какая цель децентрализации? Чтобы в Украине не было периферии. В 2013 году государство выделяло местным самоуправлениям 500 млн грн. В 2019 году государство выделяет местным самоуправлениям 33 млрд 500 млн. В 67 раз больше, и это деньги в село. Не когда-то, а уже сейчас", - подчеркнул Порошенко.

Он напомнил и об увеличении доходной части местных сельских бюджетов.

"В условиях войны у нас бюджеты развития села выросли в 15-17 раз. И это же деньги не напечатанные, деньги не из воздуха. Это деньги за счет увеличения налоговой базы, за счет увеличения детенизации, роста заработных плат, роста средней заработной платы. НДФЛ идет в первую очередь на село", - сказал Президент Украины.

Также он отметил, что сегодня в селе лидер объединенной громады имеет деньги и права решать все на своей территории. Лидеры громад, за которыми стоят 3-5-10-15 тыс. человек, своим опытом многолетним уже сделали жизнь людей лучше, успели привлечь людей на свою сторону, успели убедить громаду, и это уже есть позиция громады. Поэтому, по словам главы государства, кардинально изменилось все на селе - начали строиться дороги, социальные объекты, развивается сельская медицина.

"Медицинский работник в селе, который набрал себе пациентов, в амбулатории на сегодняшний день порой получает 12-15-17 тыс. грн, а в Александрийском районе - 19 тыс. грн. А сколько раньше получал? Четыре (тыс. грн - ред.). Кто на 4 тыс. грн поедет работать? А на 19? А еще, если жилье дадут, машину. Если еще доплатит громада. А еще будут доступны лекарства. Еще будет диагностическое оборудование", - сказал Порошенко.Также он рассказал, что там, где произошло объединение громад, не состоялись и изменения. Поэтому, по словам Порошенко, к 2020 году объединение громад будет завершено, и выборы в местные советы состоятся уже через объединенные громады.

"Получили власть, полномочия, деньги и ответственность. Громада, вам не надо ни в Киев, ни в район, ни в область ехать. Придите к нему и спросите, а не нравится - переизберите. Все очень быстро. И я думаю, что это то, что работает", - отметил Порошенко.

ВМС України отримали три судна забезпечення


Фото: Sathan, fleetphoto.ru

До корабельного складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України наказом Міністерства оборони України № 51 зараховано три судна забезпечення, передає УМП.

Зокрема згідно з документом до складу ВМСУ зараховуються:

• катер зв’язку проекту Н45, 1991 року побудови, заводський № 373962;
• плавуча судоремонта майстерня проекту 889, 1983 р.п., заводський № 665;
• водоналівна баржа (несамохідна) проекту 20641, 1985 р.п., заводський № 13.

Командувачу ВМСУ доручено організувати постановку плавзасобів на облік і всі види забезпечення, присвоєння їм бортових номерів, проведення організаційно-штатних заходів та проведення кодифікації складових частин плавзасобів, які можуть бути предметами самостійного постачання.

Відповідні судна передаються від Міністерства інфраструктури з Морського порту “Південний”.


Рейдова несамохідна наливна баржа проекту 20641

Плавучі майстерні проекту 889 будувалися у Болгарії та являють собою двухдечне судно з залізобетонним корпусом та плоским днищем (довжина – 67,5 м, ширина – 13,4), призначені для надання послуг з судноремонту.

Є наступні виробничі ділянки: слюсарно-механічний, котельно-зварювальний, електромонтажний, радіомонтажну, ремонту комутаційного обладнання, деревообробний, обмотувальний, акумуляторний, ТО і ремонту первинних засобів пожежогасіння і посудин що працюють під тиском, аварийноспасательного майна та малярний.

Водотоннажність пустого 1188 т, з вантажем 1332 т.
Загальна площа виробничих, складських, побутових та допоміжних приміщень 1589 м2.


Рейдова плавуча майстерня проекту 889 Фото: Никита Прохоров

Рейдові несамохідні наливні баржі проекту 20641 будувалися Таганрозьким судноремонтним заводом.

Довжина 38,1 м, ширина 11 м.
Водотоннажність стандартна 300 т, повна 1101 т.
Вантажопід’ємність 800 т.Продовження: Як в Україні #ничегониделаеца: № 327 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Суспільне Око, Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, #Україназмінюється, #ничегониделаеца, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments