Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Порошенко повернув УГКЦ комплекс келій монастиря отців-домініканців

Президент Петро Порошенко передав Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Української греко-католицької церкви сертифікат на комплекс келій монастиря отців-домініканців, який був націоналізований комуністичною владою.Пряма трансляція з церемонії передачі сертифіката велася на сторінці глави держави у Facebook.

“Сьогодні на наших очах відновлюється історична справедливість. Ми передаємо в користування Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Української греко-католицької церкви комплекс келій монастиря отців-домініканців, який свого часу націоналізувала комуністична влада”, - зазначив Порошенко.

Він також подякував УГКЦ та ПЦУ за молитви за Україну.

“Дуже вдячний і Українській греко-католицькій церкві, і Православній церкві України за постійні молитви за Україну, за Божу допомогу, за місіонерську і капеланську діяльність”, - підкреслив Президент.

Глава держави також узяв участь у молебні за мир в Україні у Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії Української греко-католицької церкви у Тернополі.

Приміщення келій монастиря домініканців у поєднанні з костелом (тепер – Архикатедральним собором Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ) є частиною єдиного архітектурного комплексу, зведеного протягом 1749 – 1779 років. Із жовтня 1939 року в приміщенні келій монастиря розміщено Державний архів Тернопільської області.

У червні 1993 року було прийнято рішення про повернення у власність УГКЦ приміщення церкви Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці та приміщення колишнього монастиря з умовою, що зроблено це буде після завершення будівництва нового приміщення державного архіву.

У березні 2019 року обласний державний архів завершив основні роботи із перевезення своїх фондів у нове приміщення.


Tags: Порошенко, Тернопільщина, УГКЦ, возвращение, греко-католики, монастыри, церковь
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment