Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Із святом, народженні Революцією Гідності нацгвардійці!

26 березня День Національної гвардії України.

26 березня. Пам’ятні дати

Свято встановлено згідно з Указом Президента від 18 березня 2015 року «…враховуючи значення та роль Національної гвардії України у виконанні завдань із забезпечення державної безпеки та оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку».

Як відомо, Національна гвардія України як самостійна силова структура існувала з 1991 по 2000 рік. Але у зв’язку з загостренням ситуації на Кримі та у східних регіонах України, було прийнято рішення відновити Національну гвардію.

13 березня 2014 року Верховна Рада ухвалила закон «Про Національну Гвардію України», відповідно якого ця структура – це військове формування з правоохоронними функціями. Базою для формування особового складу НГУ стали підрозділи Внутрішніх військ, а також добровольці.

Вже з квітня 2014 року особовий склад Нацгвардії у взаємодії зі Збройними Силами України брав участь у Антитерористичні операції на сході і півдні нашої держави.

Нині, крім участі в Операції об'єднаних сил, підрозділи НГУ щоденно виконують і ряд інших важливих завдань по боротьбі зі злочинністю, охороні громадського порядку, охороні особливо важливих об'єктів, охороні органів державної влади, супроводі засуджених і осіб взятих під варту, охороні дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав у різних куточках України. А від недавна на Нацгвардію було покладено й охорону судів, органів та установ системи правосуддя.

За весь період виконання завдань у ході Антитерористичної операції та Операції об'єднаних сил загинуло 219, поранено та травмовано 812, рахуються зниклими безвісти 14 військовослужбовців Національній гвардії України.

За мужність і героїзм, проявлені у боротьбі за територіальну цілісність та Незалежність України 1364 нацгвардійця нагороджено державними нагородами, з них 188 – посмертно.Нацгвардійці гідно захищають нашу державу не лише на сході у складі Об'єднаних сил, а й стоять на заваді спробам ворожої агентури, терористів та диверсантів.Про це у вітальному слові з нагоди Дня Національної гвардії України заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба відомства.

“Національна гвардія народжена Революцією Гідності. У березні 2014 року, коли сильний та жорстокий ворог загрожував самому існуванню нашої країни, багато добровольців прямо з Майдану пішли до лав новоствореної Нацгвардії, щоб захистити країну. Гвардійці стали надійним щитом нашої країни, одними з перших вступили в бій та зупинили просування російського агресора на сході”, - йдеться в тексті привітання.
Tags: Національна гвардія, даты, праздники, професійні свята
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments