Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Волонтеры установили, что военные ВС РФ участвовали в оккупации Крыма и "гумконвоях" на Донбасс

Волонтери встановили, що військові 108-го десантно-штурмового полку РФ брали участь у окупації Криму і “гумконвоях” на Донбас


Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm встановили, що в операції захоплення Криму брали участь військовослужбовці 108-го десантно-штурмового полку ( в/ч 42091, м. Новоросійськ). Цей полк входить до складу 7-ї десантно-штурмової дивізії. У переліку підрозділів ЗС РФ, причетних до захоплення Криму, оголошеному військовою прокуратурою України, 108-й десантно-штурмовий полк на даний час відсутній. Тому представляємо для зацікавлених читачів зібрані нами матеріали для вивчення та подальшого використання. Крім того, зібрані докази, що військовик цього полку, який перейшов на подальшу службу в МНС Росії залучався до незаконного проникнення в Луганську область через неконтрольовані ділянки україно-російського кордону підчас так званих “гумконвоїв”.

Історія 108-го ДШП – це історія воєнних злочинів

У 1948 році полк брав участь в боях проти Лісових братів – партизанів, що боролися проти радянської окупації. У 1956 році – участь в операції “Вихор” – придушення революції в Угорщині. У 1968 – придушення Празької весни. Далі Афганістан, війна в 2008 році проти Грузії і 2014 р. – війна проти України.

Фотодокази участі 108-го ДШП в захоплення Криму опублікував російський військовик, який проходив строкову службу в цьому полку. Кузьменко Денис Валерійович (рос. – Кузьменко Денис Валерьевич), 08.12.1994 р. н., м. Краснодар, РФ.


У мережі знайдено фотографію (архів), на якій Д. Кузьменко стоїть біля дорожнього вказівника з адресою найближчого медичного закладу – вул. 12 апреля, 1. За цією адресою розташована Керченська міська лікарня № 2. Також на фото бачимо стенд з переліком історико-культурних пам’ятників Криму:

У своєму альбомі соцмережі “ВКонтакті” російський десантник опублікував фото медалі за окупацію Криму та нагородного посвідчення до неї:

Ще один окупант зі складу 108-го ДШП – Довженко Микола Олександрович (рос. – Довженко Николай Александрович), 05.03.1995 р. н., народився в м. Каменськ-Шахтинський Ростовської області, живе в м. Ростов-на-Дону. Навчався в Ростовському-на-Дону автодорожному коледжі.

Під час служби в 108-му ДШП брав участь в операції захоплення Криму. Нагороджений медаллю.

В альбомах соцмереж є фото, зроблені на Кримі:

В коментарях під наступною фотографією, зробленою в Сімферополі, Микола каже, що російські десантники “катаються по мітингах”:

Після демобілізації М. Довженко служить в МНС. Брав участь у так званих “гуманітарних конвоях”, які вдираються в Україну через неконтрольовані ділянки російсько-українського кордону і постачають на Донбас російських солдат, зброю та техніку під прикриттям гуманітарних вантажів. Зберігає у фотоальбомі фото, зроблене на фоні дорожнього знака Луганськ.

Скріншот:

Оригінальне фото:

Міг брати участь в бойових діях на Донбасі. Впевнені, що слідчі Міжнародного кримінального суду це з’ясують.

Медалі за окупацію Криму військовикам 108-го ДШП підписував командир полку гвардії полковник М. Байкулов.

На скріншоті з відео М. Байкулов зліва:

Фото посвідчення до медалі за окупацію Криму, підписаного полковником М. Байкуловим

Мурат Назарович Байкулов народився 08.08.1976 р., закінчив Рязанське вище повітряно-десантне командне училище ім. В. Маргелова у 1997 році. Станом на липень 2010 року фіксується в званні підполковника на посаді начальника штабу 247 десантно-штурмового полку, в/ч 54801, ППД – м. Ставрополь. Станом на січень 2013 року звання і посада без змін. У липні 2013 у званні підполковника призначений на посаду командира 108-го ДШП. Проте нагородні документи до медалей за окупацію Криму підписував вже в званні полковника, вочевидь отримав чергове звання як заохочення за участь в агресії проти сусідньої держави. На посаді командира 108 ДШП служив до 2015 року. Станом на квітень 2017 в званні полковника фіксується на посаді начальника штабу 7-ї ДШД. Станом на жовтень 2018 був т.в.о. командира 7-ї ДШД.

Читайте також: Підполковник 247-го полку ПДВ ЗС РФ командує терористами «ЛНР» (аудіоперехоплення)

Звертаємося до правоохоронних органів України: У переліку підрозділів ЗС РФ, причетних до захоплення Криму, оголошеному військовою прокуратурою України,  немає 108-го десантно-штурмового полку. Також командир 108-го ДШП (станом на 2014 рік) полковник Мурат Байкулов поки не фігурує в переліку (1, 2, 3) військових службових осіб командного складу Збройних Сил та представників влади РФ, яким Головною військовою прокуратурою України повідомлено про підозру. Просимо сприймати наше розслідування як повідомлення про злочин, скоєний проти України, і провести всі належні процесуальні дії.

Tags: informnapalm, Донбас, Крым, Нюрнберг-2, гумконвои, доказательства, ихтамнету, медали, оккупация, расследование, российская военщина, русская агрессия в Украине, русские оккупанты
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments