Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Перевертні РПЦ: Московські попи подали в суд на Мінкульт - не хочуть перейменовуватися

До Окружного адмінсуду Києва надійшов позов від Київської митрополії Української Православної Церкви (МП) до Міністерства культури про скасування наказу щодо внесення змін до статуту церков. Відповідна інформація оприлюднена на сайті суду.Зазначається, що позивач просить визнати протиправними дії міністерства щодо розміщення на його офіційному сайті та в газеті «Урядовий кур’єр» переліку релігійних організацій, які підпадають під норми ч.7 та ч.8 ст.12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та яким необхідно внести зміни до свого статуту та подати їх на реєстрацію у встановленому порядку.

Наразі вирішується питання про відкриття адміністративного провадження у справі, повідомили у суді.

Як повідомлялось, Мінкульт за результатами релігієзначної експертизи визначив, що п'ять релігійних організацій мають внести зміни до своїх статутів і назв відповідно до закону про перейменування. 26 січня цей перелік було оприлюднено в “Урядовому кур'єрі”.

Зокрема, у повідомленні вказувалося, що під дію частин сьомої та восьмої статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» підпадають релігійні організації (релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади), які діють на території України та входять до складу таких релігійних об’єднань: Русская (Російська) істинно-православна церква, Русская (Російська) старообрядницька церква (Безпопівська згода) (інша назва — Древлеправославна поморська церква), Українська православна церква (в єдності з Російською православною церквою), Русская (Російська) древлеправославна церква (РДЦ Новозибківська згода), Русская (Російська) православна старообрядницька церква (РПСЦ).

Ці церкви мають у тримісячний термін внести до свого статуту зміни відповідно до частини сьомої статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" та подати їх на реєстрацію у встановленому порядку, - додали у Мінкульті.

20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, що законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України". Він набув чинності 27 грудня.
Tags: Минкульт, РПЦ, законодательство, иски, московские попы, московский патриархат, переименование, суды
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments