Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Миколаївщині і Сумщині до ПЦУ перейшли чергові громади. Вітаємо!

На Миколаївщині друга громада разом із настоятелем храму перейшла до Православної церкви України.


Про це повідомили у прес-службі Миколаївської єпархії ПЦУ.

«Керуючий Миколаївською єпархією митрополит Володимир прийняв делегацію від релігійної громади і, відповідно до поданого прохання, прийняв протоієрея Василія до кліру єпархії, призначивши його настоятелем храму», - йдеться у повідомленні.

Громада села Василівка перейшла до ПЦУ / Фото: hram-nikolaev.com

Громада села Василівка Снігурівського району стала другою на Миколаївщині, яка перейшла до ПЦУ. Рішення про перехід із церкви Московського патріархату до єдиної Православної Церкви України мешканці села Василівка Снігурівського району ухвалили на зборах релігійної громади 17 березня 2019 року. Рішення громади підтримав і настоятель храму Різдва Христового отець Василій.

Одразу ж після зборів очільник Московського патріархату (РПЦ) на Миколаївщині гундяєвський митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим звільнив отця Василя від послуху настоятеля парафій і заборонив священослужіння.

Як уже повідомлялось, 11 січня цього року на Миколаївщині церковна громада села Тімірязєвка ухвалила рішення про перехід з Московського патріархату до Православної церкви України.

На зборах Спасо-Преображенської релігійної громади міста Охтирка Сумської області віряни одноголосно прийняли рішення разом з древнім козацьким храмом перейти в лоно Православної церкви України.

До ПЦУ на Сумщині перейшла друга парафія

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі Сумської єпархії ПЦУ.

«Настоятель храму митрофорний протоієрей Ігор Соловей разом з релігійною громадою за роки війни всіма можливими методами православної церкви підтримували українських воїнів. І коли почалось єднання православних вони зразу підтримали цей процес, бо неможливо віруючим православним людям допускати ворожнечу і неприязнь один до одного», - зазначили у прес-службі.

За її інформацією, керівник Сумської єпархієї архієпископ Мефодій провів розширенне засідання Сумського єпархіального управління та видав Указ про прийняття в Сумську єпархію ПЦУ настоятеля Спасо-Преображенської релігійної громади разом з храмом міста Охтирка.

Як відзначає прес-служба, найближчим часом очікується прийняття в лоно Православної церкви України ще ряду релігійних громад Сумщини разом з храмами.

Як повідомлялося, на Сумщині першою до ПЦУ у лютому перейшла релігійна громада села Андріяшівка Роменського району.
Tags: Єдина Помісна Православна Церква, Миколаївщина, ПЦУ, Сумщина, громади, парафии, перехід з мп в ПЦУ, православные, процесс, церковь
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments