Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Патріарх Філарет пояснив, коли ПЦУ стане патріархією

П’ять копійок: Не в моїх правилах доповнювати слова ієрархів Української церкви, але трошки додам: Все йде за планом. Зараз задача – перехід екс-мп парафій до ПЦУ і одночасне налагоджування міжнародних зав’язків із закордонними церквами. Як тільки процес міцно затвердиться – справа залишиться за малим. Все це може здійснитися за 3-5 років. Максимум 7-8.
*******
Почесний патріарх Православної церкви України Філарет розповів, за яких умов новостворена церква зможе отримати статус патріархату. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню Главком, яке було опубліковано 15 березня.

Філарет про помісну церкву: Назва ПЦУ невірна

За словами Філарета, його не запросили до Стамбула для отримання Томоса, тому що він знаходиться в чині патріарха, а ПЦУ перебуває в статусі митрополії.

"Мене не запросили тому, що вони не хочуть визнати УПЦ статус патріархату, а визнають поки тільки в статусі митрополії. А я патріарх, і якщо я буду присутній на цьому вручення як патріарх, то це означає, що Вселенський патріарх визнає українську церкву в статус патріархату", − підкреслив священнослужитель.

При цьому він вказав, що Константинополь не виключає можливість надання українській церкві статусу патріархату.

"Якщо все українське православ'я об'єднається в одну церкву, то це буде підстава для надання УПЦ статусу патріархату. Тому ми є патріархатом, але тільки в Україні, тобто невизнаним патріархатом. А визнані ми як Київська митрополія", − зазначив Філарет.

Він вважає, що завдання української церкви полягає "у продовженні об'єднання з парафіями та духовенством Московського патріархату".

"Коли ми об'єднаємося, тоді і звернемося до Вселенського патріарха з проханням надання нам статусу патріархату" − підсумував патріарх Філарет.

Почесний патріарх Православної Церкви в Україні Філарет вірить, що Українську церкву визнають патріархатом і розколу у світовому православ’ї не буде.
Tags: Вселенский Патриархат, Київський Патріархат, ПЦУ, Українська церква, Філарет, ликбез, перехід з мп в ПЦУ, православие, процесс, религия
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments