Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Батурин відзначає 350-річчя заснування в місті гетьманської резиденції

У місті Батурині Бахмацького району Чернігівщини стартують заходи з відзначення 350-річчя створення в місті гетьманської резиденції.

Батурин відзначає 350-річчя заснування в місті гетьманської резиденції

"У березні виповнюється 350 років, як гетьманською столицею України став Батурин. До цієї дати Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця" та міськрада планують проведення низки заходів. У середу ми чекаємо на приїзд Президента України Петра Порошенка. За попередньою інформацією, він візьме участь в урочистостях, присвячених ювілею перетворення міста на гетьманську столицю", - розповіла Укрінформу начальник відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Батуринської міської ради Олена Ромашко.

За її словами, наступним ювілейним заходом стане історичний квест "Батурин - серце Гетьманщини!". В неділю, 17 березня, його проведуть для дорослих, а 23-го – для дітей та молоді. Майданчиком квесту стануть унікальні пам’ятки Батурина: палац Кирила Розумовського, Цитадель Батуринської фортеці, заміська резиденція гетьмана Івана Мазепи Гончарівка та Будинок Генерального суду.

Також у березні заповідник проведе вже традиційний "Розум-фест" – щорічний творчий конкурс для школярів та молоді. Він пройде у двох номінаціях – література та прикладне мистецтво – і теж буде присвячений славному ювілею. Крім того, в заповіднику відкриють виставку про генерального писаря Пилипа Орлика. На неї запрошують представників Посольства Франції в Україні.

Ювілейній даті присвятять також Батурин-фест "Шабля", що був започаткований торік. Його проведуть у червні. Заходи, більш віддалені у часі, поки що не озвучуються, але вони, зазначила Ромашко, цілком можливі.

За інформацією вченого секретаря заповідника "Гетьманська столиця" Наталії Саєнко, особливий статус Батурина було визначено Глухівськими статтями 6 (16) березня 1669 року, а вже з квітня тут постійно проживав гетьман Дем’ян Ігнатович. За три роки його змінив Іван Самойлович, а ще через 15 – Іван Мазепа. Під час правління останнього політична роль Батурина була піднесена на найвищий щабель. Тому місто й потрапило на жертовний вівтар виступу Мазепи проти Москви. Восени 1708 року гетьманська столиця України була знищена.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 18 грудня 2018 року, 350-річчя створення в Батурині гетьманської резиденції в Україні відзначається на державному рівні.
*******
Деякі політики через внутрішню боротьбу не хочуть чути про війну з РФ — Президент

Президент Петро Порошенко заявив, що зараз дехто з українських політиків настільки захопилися внутрішньою боротьбою, що не хочуть бачити і чути про ситуацію на українсько-російському кордоні та війну Росії проти України

Про це він сказав під час виступу в Батурині у рамках робочої поїздки на Чернігівщину.

“Дехто вже настільки захопився внутрішньою боротьбою, що не хоче ані бачити, ані слухати, що коїться на наших північно-східному та східному кордонах, для них війни не існує”, - зазначив Порошенко.

Він нагадав, що так само було в 1917-1921 роках, коли українські політики “чварилися між собою і москалям здали Україну”.

“Ми не повторимо цієї помилки”, - запевнив Президент.

Він наголосив, що Батурин також має стати уроком і застереженням для українців, коли відсутність єдності між старшинами часів гетьмана Івана Мазепи дуже дорого коштували всьому українському народові, а особливо гетьманській столиці.

“Іван Мазепа був сином свого часу, живою людиною, державним діячем з усіма своїми чеснотами і недоліками, прорахунками та гріхами, але наголошую, що у вирішальний момент, коли треба було обирати між вірністю чужому монархові чи своїй Вітчизні, між особистим комфортом і ризиком заради майбутнього країни, вибір Івана Мазепи точно був на користь України”, - відзначив глава держави.

Водночас він додав, що держава, яку творив Іван Мазепа, мала бути прекрасною європейською державою.

“Дуже важливо, щоб політики час від часу точно брали уроки історії як для сьогодення, так і на майбутнє. Що ми маємо вивчити? Брак єдності неодноразово ставав для нашої України фатальним. Україну перемагали лише тоді, коли ворогові вдавалося зруйнувати і розірвати нашу єдність”, - підкреслив Порошенко.
Tags: Батурин, Гетьманщина, Порошенко, виставки, возрождение, даты, заповідники, козацтво, музеи, свято, фестивалі
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments