Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

До ПЦУ перейшли вже 458 храмів і два кафедральні собори (мапа)

П’ять копійок: Після переобрання президентом країни П. Порошенка процес піде ще швидше. До кінця поточного року в єдину Українську православну церкву може перейти до двох тисяч громад. А якщо восени БПП сформує коаліцію в Раді, то у 2020 році очікую до 4-5 тисяч нових парафій у лоні ПЦУ.

До ПЦУ перейшли вже 458 храмів і два кафедральні собори

До Православної церкви України перейшли 458 парафіяльних храмів та два кафедральні собори екс-УПЦ МП (РПЦ). Про це свідчать дані карти переходів до Помісної церкви з УПЦ МП, повідомляє Главком.

За даними карти, 8 березня до ПЦУ перейшло 3 парафії у Рівненській області — Свято-Георгіївська церква с. Русивель, Свято-Миколаївська церква с. Селець, Свято-Іоанно-Богословська церква с. Маща; дві парафії у Хмельницькій області — Свято-Воздвиженський храм с. Русанівці, Церква Успіння Пресвятої Богородиці с. Клинове; дві парафії у Волинській області — Свято-Михайлівська церква с. Холопичі, Свято-Михайлівська церква с. Мирне.

9 березня до Помісної церкви приєдналася Свято-Троїцька церква с. Повча у Рівненській області; храм Успіння Пресвятої Богородиці с. Стара Пісочна у Хмельницькій області; Покровська церква с. Калинівка у Житомирській області та релігійна громада села Мовчанів у Волинській області.Як повідомлялося, закон про врегулювання переходу парафій УПЦ МП до Православної церкви України набув чинності 31 січня. Релігійна громада чи організація має можливість вільно реалізовувати право на зміну юрисдикції.

Автокефальну помісну Православну церкву України було створено 15 грудня за результатами Об’єднавчого собору в Києві під головуванням представника Вселенського патріархату. Об’єднавчий собор обрав предстоятелем єдиної помісної ПЦУ митрополита Епіфанія.

5 січня у Стамбулі пройшла церемонія підписання Томосу про автокефалію Української православної церкви.

6 січня у Соборі святого Георгія на Фанарі відбулася церемонія вручення Томосу про автокефалію Православної церкви України.

7 січня у Софії Київській пройшла святкова Різдвяна божественна літургія, на якій вперше показали Томос про автокефалію.


Tags: Єдина Помісна Православна Церква, ПЦУ, автокефалия, геть попів МП, громади, деколонизация, дерусификация, карты, очищение Украины, перехід з мп в ПЦУ, процесс, религия, статистика, храмы, церковь
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments