Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Україна вперше відкрила Національний стенд на Лондонському книжковому ярмарку

Україна вперше відкриє національний стенд на The London Book Fair

Національний стенд, організований командою Українського інституту книги, вперше представлено на 48-му Лондонському книжковому ярмарку, що проходить з 12 до 14 березня, повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

“Візуальною основою українського стенда стали ілюстрації до книжки “Аграфка” художників Романи Романишиної та Андрія Лесіва, лауреатів премії Bologna Ragazzi Award 2018 року”, - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, офіційне відкриття стенду відбулося 12 березня о 17.00 за київським часом. Українську делегацію очолює міністр культури Євген Нищук, який зазначив, що представлення національного стенда на такому престижному форумі є свідченням командної, злагодженої роботи державних інституцій та представників української книговидавничої сфери.

Україна вперше відкрила національний стенд на Лондонському книжковому ярмарку

“Вихід на світовий книжковий ярмарок у Лондоні - це ще один якісний крок для розвитку книжкової індустрії в Україні, до промоції українських авторів через переклади, через ілюстраторів, через видавців, зрештою це промоція України”, - підкреслив Євген Нищук.Україну на Лондонському книжковому ярмарку представляють 12 видавництв: “А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га”, “Видавництво Старого Лева”, “Наш Формат”, “Астра”, “BOOK CHEF”, “Фонтан казок”, “Каламар”, “КМ-Букс”, “Magenta”, “Nebo BookLab”, “Ранок”, “Самміт-книга”. Крім того, свої книжки на стенді презентує Український інститут національної пам’яті та організація “Українсько-єврейська зустріч”. Також буде презентовано англомовну книгу - мандрівку Україною від видавництва “Книголав”.

Лондонський книжковий ярмарок - одна з найбільш масштабних міжнародних бізнес-подій книжкового світу, майданчик для переговорів, купівлі прав та демонстрації видавничих досягнень країн. За інформацією організаторів, на 48-му Лондонському книжковому ярмарку очікується понад 1700 учасників та понад 25 000 відвідувачів. За три дні відбудеться понад 200 подій - освітніх семінарів, воркшопів та демонстрацій. На конференції Quantum говоритимуть про нон-фікшн, самвидав, штучний інтелект, голосових помічників для вибору книжок, а також розширення аудиторії та нові бізнес-моделі. У фокусі виставки - книжковий ринок Індонезії.


Фото: mincult.kmu.gov.ua

Нагадаю, в березні українська книжка здобула нагороду на міжнародному "конкурсі краси".

Українська книжка здобула нагороду на міжнародному

Книжка “Я так бачу” творчої майстерні “Аграфка” здобула бронзову медаль на конкурсі “Найкрасивіші книги світу”. Про це повідомляє Мистецький Арсенал.

“Цього року журі міжнародного конкурсу оцінило понад 600 поданих книг із 32 країн з усього світу. Україна є однією з 10 країн, що отримала нагороду”, - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, автори видання “Я так бачу” з України, відзначені однією із п’яти бронзових медалей, - Романа Романишин та Андрій Лесів, дизайн - Art Studio Agrafka, книжка вийшла у Видавництві Старого Лева.

На цьому конкурсі Україна перемагає вперше. Організатором однієї з наймасштабніших подій в сфері книжкового дизайну є німецький фонд “Мистецтво книги” (Stiftung “Buchkunst”).Конкурс проводиться з 1963 року. Міжнародне журі оцінює мистецьке оформлення та естетичний рівень книг і вручає нагороди в рамках Лейпцизького книжкового ярмарку. Протягом року книги-переможці презентується у різноманітних бібліотеках світу та заключно на найбільшій книжковій виставці у Франкфурті.

Українські книжки вже чотири роки поспіль представлені на конкурсі “Найкрасивіші книги світу” - спочатку вони обирались за експертним опитуванням, проведеним Книжковим Арсеналом. А вже втретє проходять відбір в українському конкурсі “Найкращий книжковий дизайн”, заснованому 2016 року і організованому Міжнародним фестивалем “Книжковий Арсенал”, Goethe-Institut в Україні та “Читомо”. Kнижка “Я так бачу” творчої майстерні “Аграфка” здобула торік гран-прі на всеукраїнському конкурсі.
Tags: Лондон, Мінкульт, Нищук, виставки, зроблено в Україні, издательство, книги, національний виробник, популяризация Украины, призы, українське
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments