Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

США надають Україні розвіддані з Донбасу і Криму, отримані дроном

США надають Україні дані щодо ситуації на лінії розмежування на Донбасі, отримані під час польотів розвідувального безпілотника RQ-4 Global Hawk.

США надають Україні розвіддані з Донбасу, отримані дроном — ЗМІ

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на відповідь прес-служби командування ВПС США в Європі та Африці. «Військово-повітряні сили США надають українській стороні розвідувальні дані, які вдається зібрати впродовж польотів над Донбасом стратегічного розвідувального безпілотника RQ-4 Global Hawk», - йдеться у відповіді на запит редакції.

Водночас у Пентагоні відмовились повідомляти будь-які подробиці співпраці, обмежившись інформацією про те, що всі польоти узгоджуються з українською стороною.

«Збір інформації, спостереження та розвідка, що здійснюються ВПС США, надають достатню для ухвалення рішень інформацію нашим союзникам і партнерам... Оскільки це питання, що стосується політики і безпеки, ми не можемо обговорювати оперативні деталі. Ми використовуємо засоби для збору інформації, спостереження та розвідки, виходячи із загроз на територіях, які звертаються до нас за допомогою. Усі місії виконуються в повній координації з приймаючими країнами», – цитують в реакції представника ВПС США капітана Крістофера Бойєр-Мідера.

Як повідомляється, востаннє проліт Global Hawk вздовж лінії розмежування в зоні проведення української воєнної Операції об’єднаних сил фіксували 1 березня. Загалом же в медіа, починаючи з 2016 року, є повідомлення про десятки таких польотів.

У свою чергу директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер, коментуючи питання аеророзвідки наголосив: «Якщо ми говоримо про велику кількість військ, якщо ми говоримо про танки та інші типи систем, які потрібні для великої наступальної операції – це якраз ті речі, які Global Hawk з легкістю фіксує. І коли мова про збір розвідданих і спостереження, про візуальне вивчення супротивника і місцевості, то тут Global Hawk дійсно найкращий».

БПЛА також неодноразово працював вздовж узбережжя анексованого Росією Криму. 30 січня 2019 року поблизу півострова помітили одразу три американські розвідувальні літаки, зазначається в інформації.
Tags: БПЛА, ВВС, Донбас, Крым, ООС, ОРДЛо, США, американцы, дроны, разведка, сотрудничество, союзники, українсько-американське співробітництво
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments