Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні #ничегониделаеца: № 320 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

В Украине существенно увеличилась реализация промпродукции

В Украине существенно увеличилась реализация промпродукции

За прошлый год объемы реализации промышленной продукции возросли на 16,5% по сравнению с позапрошлым годом. Об этом сообщает Государственная служба статистики Украины.

Согласно окончательным данным Госстата, за 2018 год в Украине было реализовано промышленной продукции на 2,5 трлн грн, что на 16,5% больше, чем в 2017 году.

Наибольший объем реализации промышленной продукции в прошлом году продемонстрировали предприятия Днепропетровской области - 481,5 млрд грн. На втором месте - предприятия Донецкой (312,0 млрд грн), на третьем - Запорожской (211,2 млрд грн) областей.

Менее всего промышленной продукции в прошлом году было реализовано в Черновицкой (15,5 млрд грн), Тернопольской (21,8 млрд грн) и Луганской (22,8 млрд грн) областях.

Как сообщалось, по данным Госстата, в 2017 году в Украине было реализовано промышленной продукции на 2,15 трлн грн, что на 21,8% больше, чем в 2016 году.

Данные приведены без учета временно оккупированной территории Автономной Республики Крым, Севастополя и части временно оккупированных территорий в Донецкой и Луганской областях.Завод ім. Малишева виробляє нові гусениці для БМП із українських спецсталей

Завод ім. Малишева виробляє нові гусениці для БМП із українських спецсталей

ДП "Завод ім. Малишева" у Харкові, яке входить до складу "Укроборонпрому", в рамках програми імпортозаміщення розпочало серійне виробництво нових гусениць для БМП зі спеціальних сталей українського виробництва.

Сьогодні перші комплекти нових гусениць, які вже успішно пройшли випробування у військових частинах Міноборони, продемонстрували журналістам у цеху заводу.

У ході випробування, за інформацією прес-служби ДК "Укроборонпрому", БМП на нових гусеницях здолала понад 1000 км бездоріжжям та дорогами з твердим покриттям без жодної поломки чи відмов. Це довело високу якість української продукції та якість робіт, проведену харківським підприємством "Укроборонпрому".

Виробництво гусениць для БМП-2 на харківському підприємстві / Фото: В’ячеслав Мадиевский, Укрінформ

Для пуску виробництва завод ім. Малишева освоїв спеціальні технологічні процеси у замкнутому циклі та створив нову виробничу лінію. Ці роботи зайняли менше шести місяців, і наразі українські БМП вже отримали нові гусениці.

Завод ім. Малишева також освоює зварювання корпусів бронетранспортерів БТР-4 та БТР-3 з метою розширення їх виробництва.

Ці та інші роботи, проведені у 2018 році, дозволили розширити номенклатуру продукції заводу для потреб українського війська, збільшити фінансові показники підприємства та підвищити заробітну плату для всіх працівників на 20%, а також проводити планову модернізацію виробництва з метою збільшення випуску продукції.

SkyUp открыла продажу билетов в Армению и Болгарию

SkyUp открыла продажу билетов в Армению и Болгарию

Украинская авиакомпания SkyUp Airlines начала продавать билеты на три новых направления: из Киева в Ереван, Варну и Бургас. Об этом говорится в сообщении пресс-службы авиакомпании.

Отмечается, что с 11 марта 2019 года открывается продажа билетов по направлению Киев - Ереван (Армения) с вылетом из аэропорта «Борисполь» (терминал F), а начало полетной программы состоится 17 мая. Рейсы планируется осуществлять дважды в неделю. Стоимость билета в один конец от 1829 грн (без багажа).

С 11 марта доступны билеты также на рейсы Киев - Варна (Болгария) с вылетом из аэропорта Борисполь (терминал F). Начало полетной программы с 14 июня 2019 года. Стоимость билета в один конец от 1325 грн (без багажа).

Кроме того, стартовала продажа билетов на рейсы Киев - Бургас (Болгария) с вылетом из аэропорта Борисполь (терминал F). Начало полетной программы с 31 мая 2019 года. Рейсы планируется осуществлять 2-3 раза в неделю. Стоимость билета в один конец от 1325 грн (без багажа).

Как сообщалось, украинский лоукостер SkyUp Airlines основан в июне 2017 года. Полетную программу начал осуществлять в мае 2018 года. В 2018 году пассажиропоток SkyUp Airlines составил 442 тысяч пассажиров.

У Житомирі відкрито чотири гуртожитки для військових


Президент України Петро Порошенко відкрив у Житомирі 4 гуртожитки поліпшеного планування для військовослужбовців-контрактників 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.

«За моїм дорученням Міністерством оборони була спланована і реалізується за рахунок коштів, які ми конфіскували у представників попередньої влади до державної скарбниці, програма будівництва гуртожитків поліпшеного планування для військовослужбовців-контрактників. Загалом заплановано збудувати 184 гуртожитки, що дозволить розмістити 23 тисячі воїнів-контрактників. У 21 області одночасно розгорнуто будівництво цього масштабного, але надзвичайно необхідного ЗСУ проекту. Сьогодні я особисто ознайомлюся з якістю виконання робіт у Житомирі в 4 гуртожитках, побудованих для 500 військовослужбовців 95-ї окремої десантно-штурмової бригади», - наголосив Порошенко.

Відкриття гуртожитка для військових за участі Президента / Фото: facebook.com/petroporoshenko

За його словами, створення необхідних умов для українських захисників – це одне із стратегічних завдань забезпечення і зміцнення армії. «Ми точно його виконаємо в зазначені терміни з необхідною якістю», - резюмував глава держави.

Як розповів сержант 95-ї бригади Микола Шмаркатюк, у кімнатах проживатиме 5 військових, а умови будуть значно кращі, ніж у казармах. У гуртожитках є кухні, достатньо санітарних вузлів, а також вони обладнані пральними машинами та є можливість висушити одяг.

Приватбанк задекларировал 9 миллиардов прибыли

Приватбанк задекларировал 9 миллиардов прибыли

По итогам января-ноября Приватбанк задекларировал прибыль в размере 9,03 млрд гривень, сообщает FinBalance со ссылкой на отчет банка.

Ранее заместитель председателя правления Приватбанка Галина Пахачук отметила, что около половины процентного дохода банка генерируют гособлигации, полученные в ходе докапитализации, - 8,7 млрд гривень с начала года (купонные платежи Минфина по ОВГЗ).

Пахачук заявляла, что Приватбанк в 2018 году получит как минимум 5 млрд гривень чистой прибыли и закладывает такой показатель как минимальный в проект финансового плана на 2019 год.

Она отметила, что Приватбанк не нуждается в докапитализации государством - "все дополнительные риски мы способны покрыть за счет своей прибыли".

Согласно отчетности Приватбанка, на 01 декабря 2018 года его показатель достаточности регулятивного капитала составил 18,25% (требование НБУ - не менее 10%).

“Київзеленбуд” висадить 750 тисяч саджанців деревУ лісництвах «Київзеленбуду» триває підготовка до весняної кампанії, в рамках якої буде висаджено близько 750 тисяч саджанців лісових порід, передає “Большой Киев“.

- В розсадниках і коробах наших лісництв вже висаджено понад 750 тисяч сіянців сосни звичайної, а також дуба і берези, яким найбільше підходить наш ґрунт, – йдеться в повідомленні “Київзеленбуду”.

В організації зазначили, що майже 70% лісокультурної площі буде засаджено цими молодими соснами, а іншу частину площі займуть листяні породи дерев.

Нагадаємо, що в Києві в цьому році висадять вісім мільйонів квітів і сім тисяч дерев.Україна та Франція запустять спільне виробництво засобів РЕБ


КП «НВК «Іскра»

«Науково-виробничий комплекс «Іскра», що входить до складу державного концерну «Укроборонпром», очікує цього року запустити спільне з французькою компанією Thales виробництво засобів радіоелектронної боротьби.

Про це журналістам на прес-конференції розповів директор «Науково-виробничий комплекс «Іскра» Юрій Пащенко, передає Defense Express.

«Також з нами співпрацює в галузі засобів радіоелектронної боротьби французька компанія Thales. Ми очікуємо, що в цьому році ми будемо мати спільне виробництво сучасних зразків, які за своїми тактико-технічними характеристиками перевищують багато існуючих», – сказав він.

Пащенко зазначив, що налагодити роботу по розробці засобів радіоелектронної боротьби вдалося завдяки конструкторам з підприємства «Топаз».

«Ми опанували новий напрям – засоби радіоелектронної боротьби. Для цього ми взяли на роботу конструкторів, який приїхали з окупованої території з підприємства «Топаз». Забезпечили їх житлом та гідною зарплатою», – підкреслив він.Крім цього, Пащенко повідомив, що підприємство «Іскра» у 2018 році наростило обсяг виробництва в 1,7 раза.

«За останні чотири роки ми збільшили обсяг постачання до Збройних сил в 5-7 разів за різними напрямками», – підкреслив він.Варто нагадати, що за період з 2014 року для ЗСУ закуплено 39 закордонних зразків РЕБ для вирішення завдань у тактичній ланці.Що ж до нинішніх можливостей розробки та модернізації систем РЕБ вітчизняними виробниками, то один з київських заводів взявся за модернізацію станцій перешкод Р-330Ж. Своєю чергою, поновити виробництво комплексів РЕБ «Мандат» заплановано на запорізькому підприємстві «Іскра».


Постановник радіоперешкод «Анклав» та багатофункціональний мобільний комплекс «Полонез»

Також визначається комплект засобів РЕБ, що міг би ефективно впливати на безпілотні літальні апарати ворога. У цьому сегменті свою продукцію представлять та просувають декілька українських приватних компаній. Їхні зразки мають назви «Анклав», «Нота», «Хортиця-Р», «Полонез», «Буковель-АD» та «Хмара». Випробування цих виробів вже проведені, деякі з них доопрацьовуються.

Урожайный год: доходы крупных предприятий составили почти 5,4 триллиона

"По итогам кампании декларирования 2018 года, объемы доходов налогоплательщиков, обслуживаемых Офисом крупных налогоплательщиков ГФС, составили 5 390,7 млрд грн, что на 714,6 млрд грн или на 15,3% превышает доходы за 2017 год. Доходы крупных плательщиков составляют почти 57% от объемов доходов по Украине в целом", - сообщает пресс-служба Офиса крупных налогоплательщиков ГФС.В ГФС отмечают, что плательщики, обслуживаемые Офисом, обеспечили более 63,8% начислений налога на прибыль от общих начислений по стране. Так, крупными плательщиками Офиса задекларировано 77,4 млрд грн налога на прибыль, что на 9,5% больше фактических начислений за прошлый год.

Американська компанія збудує свій другий завод на ЗакарпаттіАмериканська компанія Jabil Circuit будує вже другий завод по збірці електроніки в селі Розівка ​​Закарпатської області. Новий завод буде займатися складанням мобільних телефонів, медіаплеєрів та комп’ютерної техніки для експорту в ЄС, передає Інтерфакс-Україна.

Компанія розширить своє виробництво в Ужгороді, в результаті чого потужності українського підрозділу компанії збільшаться вдвічі й стануть найбільшим заводським комплексом Jabil Європі, Близькому Сході та Африці.

Компанія Jabil Circuit входить в трійку світових лідерів серед компаній з контактної збірки. Ужгородський завод компанії виробляє електроніку для брендів Nespresso, Ceragon, Sagemcom, SIAE Microelettronica, DUCATI Energia, SIT і TeleTec.

Украина заняла 12-е место в рейтинге экспортеров оружия

Украина заняла 12-е место в рейтинге экспортеров оружия - SIPRI
Фото: Укроборонпром

Украина заняла 12-е место в списке стран-экспортеров оружия в мире за период 2014-2018 годов. Об этом свидетельствуют данные исследований, опубликованных Стокгольмским международным институтом исследований проблем мира (SIPRI).

Согласно этим данным, Украина по сравнению с 2009-2013 годами уменьшила экспорт вооружений на 47%, а импорт оружия в 2014-2018 годах продолжал оставаться на достаточно низком уровне.

Как отмечают аналитики, в 2009-13 годах Украина была крупнейшим поставщиком оружия к югу от Сахары, однако экспорт в регион упал на 79% в период между 2009–13 и 2014–18 годами.

В отчете также указано, что среди основных клиентов Украины наряду с Таиландом и Китаем числится и Россия. Однако эксперты уточнили, что к 2014 году из-за аннексии Крыма торговым отношениям РФ с Украиной и рядом других европейских стран был положен конец.

У Білій Церкві запустили другу автоматичну лінію фасування добрив


Фото: infoindustria.com.ua

На Білоцерківському заводі препаративних форм компанії ALFA Smart Agro встановлено другу автоматичну лінію фасування, яка не має аналогів в Україні та адаптована під розлив препаратів незалежно від їх характеристик, передає Инфоиндустрия.

Першу автоматизовану лінію було встановлено на підприємстві весною минулого року на дільниці виробництва гербіцидів. Друга лінія потужністю 3600 літрів на годину призначена для фасування концентратів суспензій. Вона встановлена декілька місяців тому та успішно пройшла всі виробничі випробування.

Білоцерківський завод препаративних форм – єдиний в Україні виробник засобів захисту рослин, де фасування продукції відбувається повністю в автоматичному режимі.Украина экспортировала рекордные 85 тысяч тонн ржи

Украина экспортировала рекордные 85 тысяч тонн ржи

"Текущий сезон характеризуется рекордным ростом поставок ржи из Украины. В июле – январе 2018/19 МГ Украина экспортировала 85,1 тыс. тонн ржи, что уже на 123% превысило объем экспорта за весь 2017/18 МГ (38,2 тыс. тонн) и является наибольшим показателем за период с 2002/2003 МГ", - сообщает пресс-служба УкрАгроКонсалт.

Аналитики подчеркивают, что ключевым рынком для украинских экспортеров ржи в текущем сезоне является Европейский Союз. Украина за семь месяцев 2018-2019 маркетингового года экспортировала в страны Евросоюза 51,2 тыс. тонн ржи, что на 90% больше, чем за весь 2017/18 маркетингового года. Польша, крупнейший европейский импортер украинской ржи, за семь месяцев текущего сезона значительно увеличила закупки.

Также в текущем маркетинговом году география экспорта украинской ржи расширилась за счет поставок на Филиппины и в Бангладеш. При этом Бангладеш был одним из основных покупателей украинской ржи в 2015/2016 и 2016/2017 МГ, а поставки украинской ржи на Филиппины в текущем сезоне осуществлялись впервые.

По информации экспертов УкрАгроКонсалта, одним из ключевых рынков сбыта украинской ржи остается Израиль. Украина в отчетном периоде уже экспортировала в эту страну на 36% больше ржи, чем за весь 2017/2018 МГ.IKEA відкриє у Києві 4 магазини з видачі товарів придбаних онлайнПлоща таких магазинів складатиме 500 квадратних метрів. Магазини відкриються у торговельних центрах столиці, передає Громадське.

Магазини будуть займатися видачею продукції, яку споживачі будуть замовляти через інтернет, — повідомив президент консалтингової компанії UTG, до якої IKEA звернулась за допомогою у пошуку приміщень, Вадим Непосєдов.

Перший магазин IKEA у традиційному форматі відкриють у київському торговельному центрі Ocean Mall. Для цього у липні 2018 року шведська компанія IKEA розпочала набір співробітників.

ВСУ постепенно переходят на украинские ракеты и боеприпасы

ВСУ постепенно переходят на украинские ракеты и боеприпасы

Украинская армия постепенно переходит на боеприпасы и ракеты отечественного производства. Об этом заявил начальник вооружения ВСУ Николай Шевцов во время брифинга о состоянии обеспечения Вооруженных сил вооружением и военной техникой в ​​течение 2014-2018 годов, сообщает Укринформ.

"С целью обеспечения Вооруженных сил принято на вооружение и начаты поставки в войска боеприпасов и ракет отечественного производства, таких как 7,62-мм снайперских патронов, 40-мм гранатометных выстрелов для подствольных и автоматических гранатометов, 60-мм минометных выстрелов, 152-мм боеприпасов к артиллерийским системам, 300-мм реактивных управляемых снарядов "Ольха", - сказал Шевцов.

По его словам, начато массовое перевооружение войск отечественными противотанковыми ракетными комплексами "Стугна-П" и "Корсар". С целью поддержания запасов ракет и боеприпасов в боеготовом состоянии возобновлена ​​работа восьми цехов сборки и ремонта ракет и боеприпасов. Кроме этого, отремонтированы около 37 тыс. тонн боеприпасов.

Україна збільшила експорт нафтопродуктів на третинуУ лютому Україна експортувала 66,3 тис. тонн нафтопродуктів на суму $ 26,14 млн., інформує ДФС.

У порівнянні з січнем обсяг експорту нафтопродуктів зріс на 30,3%, дохід від їх експорту на 27%. Основними експортними товарами за кодом є мазут, риформат та бензоломісткі фракції.

Протягом 2 місяців 2019-го року Україна експортувала 117,2 тис. тонн нафтопродуктів на суму $46,7 млн.

Украинская кукуруза поедет в Индию

Украинская кукуруза поедет в Индию

Индия заключила контракт на импорт около 100 тысяч тонн кукурузы из Украины. Об этом рассказали участники рынка, сообщает Аналитическое Агентство Agriculture. По данным трейдеров, это не последняя партия.

Всего импорт кукурузы в Индию в 2019 году может составить не менее 1,5 млн т. Некоторые эксперты в Индии утверждают, что импорт может вырасти до 2 млн т. Бразилию и США в роли поставщиков не рассматривают, потому что Индия предпочитает обычную, а не ГМ-кукурузу.

По предварительным прогнозам урожай кукурузы в Индии будет в объеме около 16 млн т, что на 21,5% меньше прошлогоднего «зимнего» (или второго) урожая, который составил 20,4 млн т. Животноводы, производители крахмала и птицеводы совместно потребляют не менее 75% выращиваемого в стране урожая.

Поставки кукурузы из Украины будут происходить по системе TRQ, т.е разрешенный импорт продукции определенного количества товара по сниженной тарифной ставке, добавляют специалисты.

Завод “Океан” виплачує багаторічну заборгованість із заробітної плати


Миколаївський суднобудівний завод «Океан»

Керівництво Миколаївського суднобудівного заводу “Океан” розшукує колишніх працівників, щоб виплатити борг із заробітної плати. Борг із заробітної плати у багатьох працівників сягає 10-ти років, інформує на facebook-сторінці ліквідатор ПАТ МСЗ “Океан” Ірина Сербин.

Для того щоб повністю розрахуватися з кредиторами другої черги після продажу підприємства в жовтні 2018-го року, ліквідатору необхідно сплатити всі борги із заробітної плати колишнім працівникам.

“…у тісній співпраці з Ощадбанком, нам вдалося організувати перші виплати вже 19 грудня 2018 року. Ми були змушені працювати без вихідних, і коли вся країна готувалася до свят і святкувала, ми займалися виплатою боргів перед колишніми океанівцями. Станом на зараз вже погашено кредиторську заборгованість 827 особам на загальну суму 76 374 183, 58 грн, — зазначає Ірина Сербин”

Від погашення цих боргів залежить, як швидко Фонди непрацездатності отримають свої кошти.

Нагадаємо, що Миколаївський суднобудівний завод “Океан” було продано новим власникам за 122 млн гривень. Ліквідаційна комісія виявила нестачу 40 млн гривень за час перебування майна на “відповідальному зберіганні”. Багато цінного обладнання було вивезено та здано на металобрухт, а саме підприємство перетворилося на нелегальний порт для контрабанди.Украина побила рекорд по экспорту фруктов и орехов

Украина побила рекорд по экспорту фруктов и орехов

Украина в феврале 2019 года получила рекордную за всю историю выручку от экспорта фруктов и орехов - $24,8 млн долларов США.

Как сообщает EastFruit, экспорт вырос на 10% по отношению к январю 2019 года и на треть превысил показатели февраля 2018 года.

“За два месяца 2019 года Украина уже заработала на экспорте фруктов, ягод и орехов $47,4 млн. долларов США или на 22% больше, чем годом ранее”, - говорится в сообщении.

Аналитики EastFruit обращают внимание на то, что экспорт в феврале более чем удвоился за два года – в феврале 2017 года общая выручка от экспорта всех фруктов, ягод и орехов не превышала $11,5 млн. долларов США, а феврале 2019 года была в 2,2 раза выше.

По-прежнему главной статьёй экспорта были грецкие орехи, на которые в феврале 2019 года приходилось около 64% экспортной выручки. Правда их удельный вес существенно снизился за год – в феврале 2018 года на грецкий орех приходилось 77% всей выручки. Главной причиной снижения доли грецкого ореха в выручке стало снижение средних цен на эту продукцию, а также увеличение выручки от экспорта свежих яблок и замороженных ягод и фруктов.

На яблоко в феврале 2019 года пришлось 14% всей выручки, против 8% годом ранее и 4% двумя годами ранее. Замороженные же ягоды принесли Украине в феврале 2019 года 21% всей экспортной выручки, хотя в феврале прошлого года их удельный вес не превышал 14%.

“Укргідроенерго” збільшило чистий прибуток у 2,5 раза“Укргідроенерго” за підсумками 2018 року збільшило чистий прибуток у 2,5 раза в порівнянні з 2017 роком — до 3,67 млрд грн., передає прес-служба компанії.

Чистий дохід компанії у 2018 році склав 7,96 млрд грн, чистий прибуток за результатами 2018 року – 3,67 млрд грн. За підсумками 2018-го року товариство сплатило 2,2 млрд грн до бюджетів всіх рівнів.“Нібулон” активно будує потужний річковий терміналНа даний момент на будівельному майданчику у с. Тернівка Вільнянського району Запорізької області у розпалі земляні та загальнобудівельні роботи. Станом на сьогодні вже забито 1500 паль із близько 3500, передбачених проектом. Також завершуються роботи з бетонування фундаментів під робочу вежу та автомобілерозвантажувач, інформує на facebook-сторінці СП “Нібулон”.

Над зведенням вантажного причалу довжиною 130 м працюють фахівці компанії ТОВ ПБК «Укрдобробуд» (м. Київ). На сьогодні вже виконано 70 % земляних робіт, що передбачають заміну ґрунту на території причалу та засипання піску в його стіни. Паралельно з цим будівельники завершують забиття шпунтів. Крім того на об’єкті вже завершено будівництво трансформаторної підстанції та зводяться стіни майбутньої їдальні.

На об’єкті працюють будівельні компанії з різних куточків України. Всього залучено близько 40 одиниць різної техніки, серед яких палебійні машини, великотоннажні гусеничні та автомобільні крани, самоскиди тощо.

Продовження: Як в Україні #ничегониделаеца: № 321 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Суспільне Око, Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, #Україназмінюється, #ничегониделаеца, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    default userpic

    Your reply will be screened

    Your IP address will be recorded 

    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments