Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

В Україні збільшується кількість людей, які вважають себе українцями

З часу останнього перепису населення в Україні у 2001 році значно зросла кількість людей, які вважають себе українцями. Так люди змінюють свою ідентичність.

В Україні збільшується кількість людей, які вважають себе українцями - експерт

Про це розповіла голова Українського інституту соціальних досліджень ім. Олександра Яременка Ольга Балакірєва під час прес-конференції у Києві, повідомляє Укрінформ.

“Так відбувається зміна ідентичності. В Україні відбулося дві хвилі, коли відбулося скорочення кількості росіян і збільшення кількості українців. Перша - після отримання незалежності України і друга - після 2013-2014 років. Ми побачили це за відповідями людей. Тому що це зміна ідентичності, ідентифікація більшою мірою у людей, які мешкають в Україні, які народилися в Україні, які люблять Україну, навіть, якщо вони за походженням росіяни, наприклад, батьки є росіянами, або з громадянством російським, вони все одно себе називають українцями”, - сказала Балакірєва.

Тому, за її словами, немає нічого дивного, що згідно з останнім переписом населення відбулося значне зростання долі українців за національністю — з 72,7% у 1989 році до 77,8% у 2001 році - тих, які ідентифікували себе як українці. Натомість кількість тих громадян України, які вважають себе росіянами, зменшилася з 22,1% до 17,3%. У Києві кількість тих, хто вважає себе росіянами, за означений час скоротилася на 38% - з 20% до 13%.
Tags: Україна, национальное самосознание, українці
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments