Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Майстер-клас українських красунь у штабі НАТО

Наша красуня Вита Бублий из Батальона Сетка проводит мастер-класс по плетению маскировочных сеток в штаб-квартире НАТО


Майстер-клас для натовців провела волонтерська організація "Батальйон Сітка"

Українські жінки-військові провели майстер-клас у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі з плетіння маскувальних сіток. А ще - показали фільм "Невидимий батальйон" та поділились власним досвідом на війні.

Чим вразили? - розкаже Олена Абрамович.

У штаб-квартирі НАТО військових-українок зустріла заступник генсека Роуз Геттемюллер.

Тим часом представник генсека НАТО з питань жінок, миру та безпеки повчилась в українок як плести маскувальні сітки.

"Це перший раз, коли я взагалі щось подібне роблю. З мене не дуже гарна в'язальниця, але цікаво", - говорить Клер Хатчинсон, спеціальний представник Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру та безпеки.

Майстер-клас для натовців провела волонтерська організація "Батальйон Сітка", що зараз налічує більш як сто учасників, які плетуть маскувальні сітки для українських військових.

"Майже кожну нитку обплітати потрібно, для того, щоб менше просвітів було. У нас сітки відправляються безпосередньо на передову хлопцям, і покриваються зазвичай бліндажі, важку артилерію", - говорить Віта Бублій, представник волонтерської організації "Батальйон Сітка".

Спробували себе у плетінні й чоловіки.

"Це чоловіча робота!"

Яка робота на війні чоловіча, а яка жіноча - чи не головне питання, що обговорювали з гостями НАТО. І продемонстрували фільм про те, з якими проблемами стикаються українські жінки на війні.

"Женщины на войне обязательно должны быть, потому что есть женщины, которые под это дело заточены".

Документальна стрічка називається "Невидимий батальйон", бо на початку війни чимало жінок воювали на волонтерських засадах. Українське законодавство не дозволяло їм обіймати більшість посад. Цей факт викликав здивування у глядачів. Та їм пояснили: така практика - в минулому.

"Зараз у Збройних силах України відбулися величезні зміни. Завдяки, в тому числі, організованій нами кампанії та фільму "Невидимий батальйон". Для жінок відкрилися 63 нові військові вакансії. І тепер вони можуть бути і снайперами, і водіями і будь-ким іншим"", - говорить Андріана Сусак, учасниця бойових дій на Донбасі.

Такі зміни відбуваються й завдяки співпраці із західними партнерами, зазначила заступник генсека. У 2016 уряд України запровадив план дій, аби втілити резолюцію Ради безпеки ООН щодо жінок, і це дало свої результати.

"За останні роки Збройні сили України відкрили 19 тисяч вакансій для жінок, відтепер вони можуть отримувати військові звання. 25 тисяч жінок служать на цих посадах, включаючи молодших офіцерів. Потрібно ще багато чого зробити, але це гарний старт", - говорить Роуз Геттемюллер, заступник Генерального секретаря НАТО.

Українські жінки-військові на прощання закликали Альянс активніше лобіювати санкції проти Росії та допомагати Україні протистояти агресії.


Tags: ЗСУ, НАТО, военные, волонтеры, женщины, мастера, штабы
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments