Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні #ничегониделаеца: № 317 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

Харківська компанія FED розробила агрегати для італійського супутникаУ 1-му кварталі наступного року європейці запустять новий супутник. Він стане проривом у сфері телекомунікаційного зв’язку, адже є найбільшим за габаритами та потужністю. До появи революційного апарату причетні українці.

Харківські інженери та агрегатники створили одразу два “органа” для майбутнього супутника. По-перше, йдеться про систему охолодження. На її розробку та виготовлення компанія FED виграла тендер у франко-італійської компанії “Thales Alenia Space”. У кілька разів збільшена потужність вимагала нового підходу до охолодження. Розробники придумали та втілили принципово нову двофазову систему, передають visti.news.

Це буде з точки зору техніки — технічний Юрій Гагарін разом з нашою системою охолодження. Чому? Тому що до цього тепло на супутниках можна було відводити традиційними методами. Сьогодні традиційними методами супутник у 22 кіловат потужності, а попередні максимуми були 14, – неможливо. І ось тут це ноу-хау дозволило нам виграти тендер і виконувати цю роботу”, – повідомив голова правління ПАТ «FED» Віктор Попов.

Другий орган, який дали супутнику харків’яни, – власне, серце супутника. Новий двигун.

На цьому супутнику буде застосований, вперше як маршовий двигун — іонно-плазмові двигуни. До цього для супутників для виведення на стаціонарні орбіти використовувалися рідинні двигуни. Але вони важкі — тонна ваги. А сьогодні використання іонно-плазмових двигунів замість тонни ваги важить 100 кг” – зазначив Віктор Попов.

Замість 900 кг ваги колишнього двигуна супутник нестиме додаткову апаратуру. І це також впливає на збільшення його потужності.

Іонно-плазмовий двигун хочуть використовувати й в Україні.

Мені дуже приємно, що і наше космічне агентство в особі флагмана КБ “Південне”, воно вже має програму створення поки малорозмірних супутників. Але знову ж таки, там це буде застосовуватися дуже широко”, – підкреслив голова правління ПАТ «FED»

У ФЕД поставили собі завдання в наступні максимум 5 років реалізувати серійне виробництво іонно-плазмових двигунів в Україні. Вважають, за ними майбутнє – саме з них колись розпочнеться доба ракетно-електричних двигунів в Космосі, маневри на орбіті, прибирання космічного сміття та, міжпланетні перельоти.ВСУ получат модернизированный танк Т-80

ЗСУ отримають модернізований танк Т-80
Фото: ukroboronprom

Харьковский бронетанковый завод провел модернизацию танка Т-80БВ, который уже серийно поставляется в танковые подразделения Десантно-штурмовых войск и Морской пехоты Украины. Об этом сообщает пресс-служба концерна “Укроборонпром”.

“Танк Т-80БВ, как и Т-64 образца 2017 года, получил тепловизионный прицел, новый динамичный защита, дополнительная защита бортов, новую цифровую радиостанцию, современные ночные приборы наблюдения с электронно-оптическим преобразователем третьего поколения, а также средства спутниковой навигации”, - говорится в сообщении.

Как отмечается, новое оснащение Т-80БВ позволяет значительно усилить боевые характеристики машины. Например, новая система навигации позволяет в режиме онлайн обмениваться надежно зашифрованными данными о местонахождении каждой машины на всех звеньях управления-от командира взвода до руководства всей боевой операцией.

Кроме того, новый динамичный защита существенно усиливает уровень защищенности боевой машины и эффективно противодействует всем современным противотанковым средствам поражения: кумулятивным и бронебойным, а также ударно-кумулятивным боеприпасам типа "ударное ядро". При этом устанавливается он в штатные контейнеры динамической защиты. А прицельный комплекс наводчика с интегрированным тепловизором обеспечивает обнаружение, распознавание и уничтожение противника огнем 125-мм пушки в любое время суток и при любых погодных условиях.

Как отмечают в пресс-службе ГП "Харьковский бронетанковый завод" уже в этом году начнет работы по модернизации Т-80УД, стоящих на вооружении украинского войска, до уровня Т-84.

В Україні створено Мережу енергоефективних хлібопекарів

В Україні створили Мережу енергоефективних хлібопекарів

Керівники 12 хлібопекарських підприємств з різних регіонів України підписали 1 березня в Києві відповідний меморандум, повідомляє Укрінформ.

Створення таких об’єднань промислових підприємств, як Мережа енергоефективних хлібопекарів, має допомогти знизити викиди СО2 в атмосферу, а також зменшити видатки підприємств на енергоносії і, як наслідок, збільшити прибуток компаній.

“Наше завдання - через підвищення ставки оподаткування СО2 змусити вітчизняний бізнес менше споживати енергетичних ресурсів. У нас ці ставки найменші в світі. Наприклад, Данія, Бельгія, Німеччина, Швеція мають ставку податку від 30 до 120 євро за викид тонни СО2. У Польщі - 1 євро, а в Україні - взагалі 10 копійок. Минулого року при внесенні змін до бюджету ставки на СО2 підняли. Ці гроші підуть до державного бюджету”, - сказав голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час підписання меморандуму про створення Мережі.

Він зазначив, що у найближчих планах - перерозподіляти ці кошти на фінансування проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності у промисловості.

“Тепер ми маємо довести уряду, що промисловість має назад отримати ці кошти, на впровадження енергоефективності. Зараз буде ще одне дослідження, яким чином фінансування від уряду допоможе нашим підприємствам стати конкурентоспроможними”, - зазначив посадовець.

Директор проекту "Консультування підприємств щодо енергоефективності" Рікардо Кюльхайм розповів, що Мережа енергоефективних хлібопекарів - перша в Україні галузева мережа такого спрямування.

“Ініціатива створення системи енергоефективних мереж в Україні належала Міністерству економічного розвитку і торгівлі України. Це великий сигнал, що український уряд робить конкретні кроки для покращення ситуації з енергоефективністю в промисловості. Трохи більше року тому ми зробили оголошення про проект, і було дуже багато компаній, які бажали взяти участь. Але ми вирішили насамперед зосередитися на секторі хлібопекарської промисловості”, - сказав Кюльхайм.

Він повідомив, що з вересня 2018 року було розпочато процес аудиту на підприємствах - учасниках Мережі.

“Спочатку будуть проведені аудити, а потім будуть визначені заходи, які потрібно буде впровадити, щоб досягти найкращої енергоефективності. Також, члени мережі можуть вчитися одне в одного, як найкраще впроваджувати енергоефективність”, - наголосив експерт.

Фахівець з енергоефективності LEEN GmbH Дірк Кьовенер повідомив учасникам зібрання, що такі мережі успішно діють у Німеччині. Так капіталовладення в 1 млн євро в енергоефективність дало можливість скоротити річні витрати на 500 млн євро. В середньому капіталовкладення окуповуються протягом 2 років. При цьому підприємствам вдається не лише запобігти шкоді для навколишнього середовища від викидів парникових газів, а й знизити залежність країни від імпорту енергоносіїв та собівартість продукції.

Президент Всеукраїнської асоціації пекарів Володимир Череда зазначив, що вартість енергоносіїв становить від 2 до 9% у ціні продукції, що у грошовому виразі подекуди сягає 10 млн грн на місяць. Тож зниження видатків на енергоносії на 2-2,5% може дати відчутний економічний ефект і значно збільшити прибутки компанії.

Серед підприємств, які підписали меморандум про створення Мережі енергоефективних хлібопекарів, - такі відомі бренди як “Київхліб”, БКК, “Хлібодар”, “Наша булочка”, “Козятинхліб”, “Твій хліб”, “Хліб Токмака” та інші великі і малі хлібопекарські підприємства України.

Будні децентралізації:Чернобыльский спецкомбинат в прошлом году сократил потребление тепловой энергии на 32%

Чернобыльский спецкомбинат в прошлом году сократил потребление тепловой энергии на 32%

ГСП "Чернобыльский спецкомбинат" благодаря мероприятиям по энергосбережению в 2018 году достигло экономии в размере 32% в производстве и поставке тепловой энергии. Об этом стало известно во время публичного отчета председателя Государственного агентства по управлению зоной отчуждения Виталия Петрука.

"За прошлый год экономия за счет внедрения мероприятий энергосбережения на ГСП «Чернобыльский спецкомбинат» составляла 32% в производстве и поставке тепловой энергии, 9% - на водоснабжении, 18% - на водоотводе относительно плановых показателей. Кроме того, реконструкция наружного уличного освещения в Чернобыле уменьшила расходы на электроэнергию для этих нужд в 10 раз", - сообщили в ГАЗО.

Также, в 2018 году в Зоне отчуждения стартовал проект по возобновляемой энергетике.

"В 2018 году был запущен пилотный проект солнечной электростанции мощностью 1 МВт на ЧАЭС. Кроме того, Украина получила от французской компании Tractebel технико-экономическое обоснование, которое подтвердило возможность строительства СЭС мощностью 1,2 ГВт в зоне отчуждения, а также принято распоряжение правительства о предоставлении разрешения на разработку проекта землеустройства для создания ветровой электростанции", - рассказали в агентстве.Маріупольський меткомбінат запустив нову машину безперервного лиття заготовок

Маріупольський меткомбінат запустив нову машину безперервного лиття заготовок

На Маріупольському металургійному комбінаті запустили нову машину безперервного лиття заготовок. Про це написав на своїй сторінці у Facebook президент Петро Порошенко.

"Під час відкриття комплексу безперервного лиття заготовок №4 Маріупольського металургійного комбінату радий був почути, що на підприємстві різко зросла зарплатня, і середня складає 18 тисяч грн. Україна нині піднімається в рейтингу країн-виробників сталі. За останній рік ми піднялися з 14 на 12 місце і виконуємо те завдання з перетворення України на регіонального промислового лідера", - зазначив Глава держави.Президент висловив глибоку вдячність людям, які працювали над реалізацією проекту.

"Знову і знову хочу подякувати сильним людям Донеччини, які творять майбутнє України. Велика подяка всім, хто працював над реалізацією нового проекту. Хто проектував та будував, хто здійснював стратегічне та тактичне планування. Ви зробили важливий крок у відновленні Донбасу", - написав Порошенко.

Wizz Air будет летать из Львова чаще

Wizz Air будет летать из Львова чаще

Авиакомпания Wizz Air в новом летнем сезоне будет выполнять 7 дополнительных рейсов из/в львовский аэропорт, увеличив в целом их количество до 30 в неделю. Об этом сообщает пресс-служба аэропорта на странице в Facebook.

"Перевозчик будет выполнять 30 рейсов в неделю из/в Международный аэропорт "Львов" им. Данила Галицкого в 10 направлениях. Количество рейсов будет увеличено в: Братиславу - с 2 до 3, Гданьск - с 2 до 4, Берлин - с 2 до 4 и Вроцлав - с 3 до 5", - говорится в публикации.

По состоянию на летний сезон 2018 года были шесть направлений, а летом 2019 их станет фактически вдвое больше – 10.

В Житомирі з’явиться сміттєпереробний заводБудівництво заводу буде здійснювати приватна компанія, яка обіцяє звести завод протягом двох років, передає BuildPortal.

Завод заплановано побудувати на околицях Житомира, для цього ще влітку 2018 року ТОВ “МС Соціальний Проект” отримало дозвіл на розробку проекту землеустрою по відведенню 5 га землі та оренду на 20 років.

- Компанія взяла на себе обов’язок завершити будівництво заводу впродовж двох років. Якщо до цього часу вони не введуть його в експлуатацію, місто отримає банківську гарантію, – зазначив міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

На Миколаївщині збудують сучасний біогазовий комплекс з виробництва теплоенергії

На Миколаївщині збудують сучасний біогазовий комплекс з виробництва теплоенергії

На Миколаївщині збудують сучасний біогазовий комплекс для виробництва екологічної теплової енергії потужністю у 3000 кВт. Про це повідомляє прес-служба Миколаївської ОДА.

«Вже цього року на Миколаївщині розпочнеться реалізація унікального проекту з виробництва альтернативної енергетики - будівництво сучасного біогазового комплексу для виробництва екологічної теплової енергії. Тут буде створено близько сотні робочих місць на період будівництва та ще 25 - після введення його в експлуатацію», - сказав голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко.

Проект буде реалізовано в межах Первомайської селищної ради Вітовського району. Компанія-інвестор ТОВ «АГРОМИР» планує побудувати біогазовий комплекс потужністю у 3000 кВт безпосередньо біля постачальника сировини - цукрового заводу ТОВ «Юкрейніан Шугар Компані».

Інвестор пообіцяв під час будівництва установки використовувати найновіші розробки й технології європейських лідерів щодо переробки біомаси. А продуктами переробки бурякового жому будуть електроенергія та тепло, тобто, виробництво біогазу буде майже безвідходним, адже підприємство одночасно також вироблятиме безпечні та якісні органічні добрива.

Окрім того, інвестор взяв на себе цілу низку соціальних зобов’язань, які покращать життя мешканців місцевої громади.

Зокрема, облаштувати на території селищної ради полігон твердо-побутових відходів, забезпечити вуличне освітлення, відремонтувати ділянку дороги до біостанції. Крім того, добудувати і здати в експлуатацію багатоповерховий житловий будинок (довгобуд більше 25 років) в межах селищної ради.В Украине в прошлом году производство промышленной продукции выросло на 1,6%

В Украине в прошлом году производство промышленной продукции выросло на 1,6%

В целом промышленное производство Украины растет уже третий год подряд и в прошлом году увеличилось на 1,6% против 2017 года, сообщает Государственная служба статистики Украины.

Добыча каменного и бурого угля увеличилась на 4%, сырой нефти и природного газа – на 3,1%, металлических руд – на 2,5%.

Производство металлургической продукции и готовых металлических изделий выросло за прошлый год на 0,6% по сравнению с 2017 годом, продукции машиностроения – на 1,6%, производство автотранспортных средств – на 9,8%.

Изготовление изделий из древесины, производство бумаги и полиграфическая деятельность выросли в целом на 2,5%, производство химических веществ и химической продукции – на 17,4%, основных фармацевтических продуктов и фармацевтических препаратов – на 1,1%. Производство, передача и распределение электроэнергии выросло на 3,1%.

Впрочем, производство газа, распределение газообразного топлива через местные трубопроводы упало на 1,2%, производство резиновых и пластмассовых изделий, другой неметаллической минеральной продукции - на 0,5%, пищевых продуктов, напитков и табачных изделий – на 1,5%, текстильное производство, электрического оборудования – на 17,5%.

Как сообщалось, по данным Госстата, в 2017 году производство промышленной продукции по сравнении с 2016 годом выросло на 0,4%.

Найбільший виробник яєць в Україні виходить на ринок Близького Сходу та АфрикиНайбільший в Україні виробник яєць і сухих яєчних продуктів агрохолдинг «Авангард» отримав сертифікат про відповідність стандарту Halal, інформує прес-служба компанії.

Відтепер якість яєць AVANGARDCO IPL підтверджена ще і сертифікатом відповідності стандарту Halal. Отримання сертифікату дозволить розширити ринок збуту в країнах Близького Сходу, Африки та Азії.

Оборот європейського ринку «Halal» продуктів становить приблизно $ 66 млрд,, а протягом наступного десятиліття він може збільшитися ще на 20-25%. Світовий ринок продуктів, що відповідають стандартам «Halal», оцінюється в $ 500 млрд.

Мариуполь в этом году инвестирует в развитие транспорта более 30 миллионов евро

Мариуполь в этом году инвестирует в развитие транспорта более 30 миллионов евро

«Благодаря работе Мариуполя с международными финансовыми институтами IFC и Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР) в этом году планируется приобрести 64 автобуса и 72 троллейбуса. Общий объем запланированных инвестиций в развитие городского транспорта составляет более 30 млн евро», - сообщили в Мариупольской городской раде.

Там пояснили, что в эту сумму входят кредиты ЕБРР (13 млн евро), «Е5Р» (3 млн евро) и «IFC» (12,5 млн евро). Также выделяется грант Фонда чистых технологий (2 млн евро). Кредиты и займы предоставляются на выгодных условиях.

Мариупольское трамвайно-троллейбусное управление заключит договор с Европейским банком реконструкции и развития. Им предусматривается выделение средств в размере 13 млн евро. Они нужны, чтобы обновить троллейбусный парк. Также предполагается приобрести новые троллейбусы с низким полом, реконструировать депо и провести капитальный ремонт контактной сети.Прямой авиарейс соединит Запорожье и Бургас

Прямой авиарейс соединит Запорожье и Бургас

В июне из запорожского аэропорта начнут выполнять рейсы в болгарский курортный город Бургас. Об этом пресс-служба КП "Международный аэропорт Запорожья" сообщила на странице в Facebook.

"Начиная с 6 июня авиакомпания "Мотор Січ" будет выполнять регулярные рейсы в курортный болгарский Бургас. Рейсы будут выполняться из запорожского аэропорта два раза в неделю, каждый четверг и воскресенье", - говорится в сообщении.

Вылет из Запорожья в 18:30, прибытие в Бургас в 20:50. В обратном направлении самолет будет отправляться в 21:30 и прибывать в Запорожье в 23:50. Рейсы будут выполняться до 19 сентября.

Кроме того, авиакомпания "Мотор Січ" с 31 марта по 26 октября увеличивает частоту рейсов в Минск. Рейсы будут каждый день. В рабочие дни вылет из Запорожья запланировано на 6:45, прибытие в Минск в 9:00. Из Минска в Запорожье самолет будет отправляться в 15:00, а прибывать в в 17:15. На выходных рейсы в Беларусь будут осуществляться в 7:45, в обратном направлении - в 15:00.

Все рейсы будут выполняться на самолете Ан-140.

Херсонська верф виконала замовлення з модернізації грунтовивізної шаландиЦе перше замовлення з модернізації грунтовивізного судна для виконання днопоглиблювальних робіт, реалізоване в Україні, інформує прес-служба SMG.

Судно пройшло модернізацію на базі судна-донора типу нафторудовозу. Самохідна шаланда з завантажувальним бункером буде використовуватися в парі з земснарядом для днопоглиблювальних робіт річкового русла та в акваторіях портів.

Це перший в Україні проект, який дозволив перетворити теплохід з суховантажних трюмом в самохідну шаланду, тобто повністю змінити призначення судна.

В Днипре приобретут 44 новые троллейбусы за счет кредита ЕБРР

В Днипре приобретут 44 новые троллейбусы за счет кредита ЕБРР

В Днипровском горсовете состоялось подписание кредитного договора между КП «Днепровский электротранспорт» и Европейским банком реконструкции и развития на сумму 13 млн евро. Эти деньги предназначены для приобретения 44-х новых троллейбусов.

«Благодаря этим троллейбусам мы планируем в этом году сменить три маршрута. В частности, добавить маршрут на жилой массив Солнечный и Приднепровск, и продлить маршрут до жилового массива Победа-6», - сказал заместитель городского головы Днипра Михаил Лысенко, который был уполномочен поставить подпись под соглашением.

По мнению руководителя сектора инфраструктуры в Украине Европейского банка реконструкции и развития Марака Магалецкого, следующим шагом возможно будет обновление трамваев в городе.

До кінця року на Львівщині збудують завод з виробництва кормівБудівництво кормів для тварин розпочнуть на Золочівщині. З цією метою керівництво області зустрілося з представниками компаній ТОВ «Д-Мікс» та «Royal De Heus Group», інформує прес-служба ЛОДА.

- Уже протягом майже десяти років ми співпрацюємо із нашими партнерами на Львівщині – ТОВ «Д-Мікс», і завдяки цій співпраці добре знайомі із регіоном. Вкрай важливо розвивати не лише великі міста, а й сільську місцевість. Дуже приємно, що місцева влада гідно оцінює наш внесок у розвиток регіону, тож новий проект покликаний залучити додаткові надходження в аграрний сектор області», – наголосив власник компанії «Royal De Heus Group» Коен Хеус.

«Royal De Heus Group» – голландська компанія, яка займає передові позиції в галузі тваринницької промисловості та орієнтована на виробництво та продаж корму для тварин, концентратів та преміксів. Компанія працює більше ніж у 75-ти країнах Європи, Азії, Близького Сходу, Африки та Латинської Америки.Украинские военные испытали модернизированный дрон Spectator

Украинские военные испытали модернизированный дрон Spectator
Фото: ukroboronprom.com.ua

Модернизированный и усовершенствованный беспилотный авиационный комплекс Spectator-М1 успешно прошел государственные испытания, которые проходили на одном из полигонов ВСУ. Об этом говорится в сообщении Укроборонпрома.

"Модернизированный беспилотник получил новый тепловизор, совершенную станцию управления, а также уменьшенный вес, что позволяет ему находиться в воздухе больше времени", - говорится в сообщении.В ходе испытаний с участием представителей Минобороны, Spectator-М1 выполнил задания, максимально приближенные к боевым. В частности, была проверена способность беспилотника выполнять задачи во время активного использования противником средств радиоэлектронной борьбы. Сейчас планируется включение Spectator-М1 с Государственным оборонным заказом.

"БПЛА был создан в сотрудничестве со специалистами Киевского политехнического института, которые подтвердили свою высокую квалификацию. Кроме того, нашим предприятием были приняты на работу ряд специалистов, которые помогли создать все технологические линии, специальные лаборатории, вывести формулы. Это позволило нам приступить к производству" , - рассказал директор НТЦ ОАО "Меридиан" им. С.П. Королева" Олег Присяжнюк.Первые беспилотные комплексы Spectator для Министерства обороны и Государственной пограничной службы Украины были поставлены еще в 2015 году. В украинской армии он прошел подконтрольную эксплуатацию, а пограничникам, благодаря этим беспилотникам, удалось практически полностью закрыть украинскую границу.

На Миколаївській верфі завершили формування корпусу танкера-хімовоза


Фото: smart-maritime.com

Суднобудівники Миколаївської верфі Смарт Мерітайм Груп завершили формування корпусу танкера-хімовоза, що будується на замовлення голландської компанії VEKA Shipbuilding, інформує прес-служба групи.

На поточно-позиційної лінії верфі закінчено монтаж кормової частини, що замкнула контур судна та його надбудови. В даний час на танкері проводиться монтаж гвинто-стернового комплексу, фарбування і ряд інших виробничих операцій.

Після завершення основної частини робіт, в середині березня, судно за допомогою буде виведено на воду в акваторію Бузького лиману. Його здача голландським замовникам намічена на кінець першого кварталу нинішнього року.

Госбюджет предусматривает в этом году 450 миллионов на слуховые импланты детям

Госбюджет предусматривает в этом году 450 миллионов на слуховые импланты детям

На проведение имплантационного слухопротезирования в госбюджете на 2019 год предусмотрены 450 млн грн, что почти втрое превышает прошлогодние расходы.

Об этом шла речь на встрече заместителя министра финансов Юрия Джигира с представителями Национальной академии медицинских наук, пациентских и благотворительных организаций, на которой обсуждался вопрос целевого использования бюджетных средств на имплантационное слухопротезирование, сообщает пресс-служба Минфина.

Как отмечается, предусмотренный объем расходов должен обеспечить предоставление помощи всем детям-инвалидам, которые зарегистрированы в очереди на проведение оперативного вмешательства и замену речевых процессоров по состоянию на начало 2019 года и будут зарегистрированы в очереди в течение этого года.

В Минфине отмечают, что средств хватит, чтобы провести операции по кохлеарной имплантации 505 детям (в очереди по состоянию на 1 января 2019 г. – 379 детей) и заменить речевые процессоры 224 детям (в очереди по состоянию на 1 января – 189 детей).Продовження: Як в Україні #ничегониделаеца: № 318 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Суспільне Око, Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, #Україназмінюється, #ШОТАМ, #ничегониделаеца, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments