Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як працює перший в Україні “зелений” бізнес-парк (фото)

У 2016 році в Україні з’явилися перші будівлі, побудовані та сертифіковані відповідно до “зелених” стандартів. Піонерами стали БП “Оптіма Плаза” у Львові та БЦ “Астарта” в Києві. Кореспонденти ABCnews подивився, як працює БЦ “Оптіма Плаза”, інформує ABCnews.Цей офісний комплекс класу А розташований на вул. Науковій, 7Д. Його загальна площа становить 18,8 тис. кв. м, орендна — близько 14 тис. кв. м. Приміщення для своїх офісів тут вибрали провідні IT-компанії: Soft Serve, Sigma Software, Intellias.

На першому поверсі будівлі розташувалися клініка ім. Заблоцького та бістро “Смачні сезони”, другий зайняв фітнес-клуб Sport Life.
Над другим поверхом обладнані чотири веранди, з лавками та лежаками, де працівники можуть випити кави на свіжому повітрі. Стіни за верандами прикрашені муралом.Технології для економії

Над проектом бізнес-центру працювали архітектурне бюро “Архиматика” і будівельна компанія “ВірЗахідБуд”. Будівля отримала рівень Very Good по системі BREEAM In-Use International.Цією оцінки вдалося досягти завдяки комплексу проектувальних рішень і застосованих інноваційних технологій.

Будівля бізнес-центру розміщена з урахуванням сторін падіння світла. На фасадах встановлені сонцезахисні конструкції, що знижує витрати на кондиціонування влітку і забезпечує комфортну обстановку в найясніший день.Герметичність будівлі була підтверджена в кінці 2016 року, коли результати тесту Blower Door Test задокументували рівень повітропрохідності, що відповідає вимогам сертифікації BREEAM.

На даху розташовані сонячні колектори та чиллери. Завдяки сонячним колекторам в будь-який час року здійснюється підігрів води в будівлі. Система чиллерів-фанкойлів цілий рік забезпечує клімат-контроль, опалюючи приміщення взимку і кондіціонує їх в теплу пору року.У громадських зонах освітлення забезпечується світлодіодними лампами, а в самих офісах — люмінесцентними. Причому температурний режим і освітлення регулюється як на місцях, так і з центру управління БП, що виключає ймовірність “забутих” лампочок і перегрітих вночі приміщень.В цілому завдяки інноваційним технологіям комунальні витрати в БЦ на 40% менше, в порівнянні з середньостатистичною будівлею у Львові.
Tags: 21 век, БЦ, Київ, Львів, зеленая энергетика, инновации, энергосбережение, энергоэффективность
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments