Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Собраны доказательства использования Россией граждан, как «живого щита» при захвате Крыма

Украинские правозащитники и правоохранительные органы собрали доказательства, что в 2014 году во время оккупации Крыма российские военные использовали гражданское население в качестве «живого щита». Об этом 26 февраля на пресс-конференции в Киеве сказал юрист Хельсинского союза по правам человека Максим Тимочко, корреспондент Крим.Реалії.Як пояснив Тимочко, в 2014 році російські силовики спеціально переміщали цивільне населення до об'єктів української армії і стояли за їхніми спинами під час захоплення.

«Міжнародне гуманітарне право забороняє використання цивільного населення для вирішення військових задач. Також заборонено використовувати цивільну особу для охорони збройних сил», – пояснив правозахисник.

За його словами, їм вдалося встановити, що таким чином було захоплено не менше 10 військових об'єктів української армії з використанням не менше ніж 1000 осіб.Заступник прокурора АРК Ігор Поночовний запевняє, що такі дії, згідно зі статтею 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду слід кваліфікувати як окремий різновид військових злочинів. Також, продовжив він, заборона на використання «живих щитів» закріплена в Женевській конвенції.

Тимочко додав, що, 21 лютого 2019 року Українська Гельсінська спілка з прав людини, регіональний цент прав людини спільно з прокуратурою АРК звернулися до Міжнародного кримінального суду з цього приводу.


Tags: Женевская конвенция, Крым, МУС, Нюрнберг-2, Римский статут, военные преступления, военные преступники, доказательства, захватчики, международное право, оккупация, орда кацапська, правозащитники, прокуратура, рашизм, российская военщина, русская агрессия в Украине, русские оккупанты, фашисты
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment