Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Из неканонического московского патриархата (РПЦ) уже ушли в ПЦУ 340 парафий

Один из принятых Верховной Радой законов дает полный механизм и логистику, как реализовать переход парафий в ПЦУ.

У Мінкульті заявляють про 340 парафій, що перейшли до ПЦУ

О таком заявил в эфире "5 канала" директор Департамента по делам религий Министерства культуры Украины Андрей Юраш.

"На сьогодні ми фіксуємо уже близько 350 довершених довершених процесів зміни підпорядкування з УПЦ Московського Патріархату до ПЦУ, десь близько 340 вже точно є документально зафіксованих. Я маю на увазі, поки що не всі ці переходи отримали завершення і юридичне оформлення на рівні документів, але я маю на увазі всі випадки, коли відбулися збори релігійної громади, де було засвідчено цей процес, коли віряни зібралися, оформили, належно зафіксували, але я впевнений, що процес стримується штучно і в найближчі місяці, думаю, матимемо набагато динамічніші тенденції", – сказал Юраш.

На вопрос ведущего, насколько быстро переходят приходы и какие есть факторы, которые еще сдерживают, Юраш ответил: "Чому я говорю про штучне стримування? Бо задіяно дуже багато зовнішніх механізмів, які націлені на те, щоб не дозволити максимальній кількості парафій влитися в ПЦУ. З одного боку, зовнішні чинники намагаються переконати українське духовенство на парафіях в тому, що немає визнання з боку інших церков, бо визнав тільки Константинополь, а церквам говорять, що немає процесів об’єднання і парафії не хочуть іти, тому не треба визнавати. Словом, треба зсередини розривати це коло. І два згадані законопроекти дають повне законодавче усвідомлення того, що цей процес зміни і переходів має повне юридичне підґрунтя. Закон, зокрема, 4128Д дає повний механізм і логістику, як це зреалізувати".

Юраш также отметил, что есть немало спекуляций. Одна из них – что якобы изменения в подчинении церкви могут инициировать 10-15 человек, которые являются ближайшими к священнику и есть попытка дать именно этим людям право принимать решения относительно функционирования будущей громады.

"Звісно, це неправильно. Громада – це всі члени спільноти, які регулярно брали участь, себе співвідносять з релігійною спільнотою. Другий момент спекуляції – що нібито тільки священнослужитель має право зібрати збори, щоб обговорити це питання. Але закон чітко говорить, що право ініціювати збори громади мають її члени. Тобто, вжито слово "члени", це означає, що як мінімум дві особи мають право скликати збори громади і тому не священик визначає рішення членів спільноти", - отметил Юраш.
Tags: Єдина Помісна Православна Церква, Минкульт, ПЦУ, громади, законодательство, парафии, перехід з мп в ПЦУ
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments