Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Українська компанія будує “розумні оазиси” в Арабських Еміратах

Українська команда IDA встановлює “смарт-оазиси” у новій зоні відпочинку Al Mamzar Smart Park у Дубаї, яку творці називають першим у світі розумним парком. Ці конструкції збирають десятки літрів води на добу за допомогою енергії сонця. Згідно з укладеним контрактом, українці встановлять два таких оазиси. Вартість контракту становить $80 000, передає AIN.Конструкторське бюро IDA було засновано Алексом Приходько чотири роки тому. Першими проектами команди стали зарядні станції для гаджетів, які втілити у життя не вдалося та розумний магнітний утримувач для телефонів QLYX, який випустили у 2017 році, та який зібрав на Kickstarter майже $ 125 000. Втім з подальшим виробництвом утримувачів виникли проблеми, адже команда не змогла знайти виробника, який зміг би забезпечити прийнятну якість деталей, крім того виникли проблеми з софтом, тож інвестиції не окупилися.

Ідея «розумного оазису» з’явилася у команди у 2016 році під час візиту на виставку води у Дубаї. Технології альтернативної видобутку води тут дуже затребувані, але більшість учасників представляли обладнання з фасування води в стаканчики, системи кольорів та не було учасників з інноваційними методами видобутку води. Саме тут у команди з’явилася ідея про те, щоб налагодити промисловий видобуток за допомогою атмосферних генераторів води. За допомогою українського бізнес-консула керівництво зустрілося з чиновниками з офісу шейха, щоб обговорити цю ідею.Smart Oasis це конструкція з живими рослинами, яка автономно генерує воду і розливає її в стаканчики всім бажаючим. Рама розроблена українським КБ, вона складається з близько 10 000 деталей. Система генерації води – китайська, але українська компанія її допрацювала та оснастила своїми таймерами для включення системи генерації та точок видачі. На її даху розташовані сонячні панелі виробництва Sun Power потужністю близько 4 кВт. Систему автоматичного очищення панелей від піску і пилу, автоматичний полив і вирощування рослин, а також систему прохолодного туману в КБ розробили самостійно.Потужності панелей вистачає, щоб генерувати не менше 20 літрів на добу і витримати умови контракту. Влітку, коли сонце яскраве, світловий день довгий, а точка роси вище, обсяг води може доходити до 70 літрів на добу.

В процесі реалізації, команда стикнулася з рядом складностей. По-перше, собівартість установки значно зросла через необхідність мінералізації води. По-друге, багато елементів довелося переробляти в стислі терміни. Наприклад, спочатку конструкція повинна була бути бетонною та відливатися в Україні, через те, що на березі в ОАЕ занадто висока вологість. Однак часу на виливок не залишалося і довелося переробляти конструкцію з металу.

Попри труднощі, ідея компанії втілилася в життя: одна конструкція вже зібрано і працює в парку. Другу збираються звести до кінця лютого.
Tags: ОАЭ, конструкторы, контракты, солнечная энергетика, строительство, технології, українці
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment