Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

ТСК з розкрадання в армії хоче взятися за міністрів оборони Тимошенко. Гриценко засідання ігнорує.

ТСК Верховної Ради з розслідування фактів розкрадання в Збройних Силах України збирається розглянути результати діяльності екс-міністрів оборони Юрія Єханурова та Валерія Іващенка.Про це повідомив голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в Збройних Силах України та підриву обороноздатності держави в період 2004 по 2017 роки Іван Вінник під час засідання комісії у середу, повідомляє Укрінформ. Також на це засідання можуть запросити Юлію Тимошенко, яка тоді очолювала уряд.

"Щоб ми послідовно продовжували свою роботу, нам далі треба дослідити періоди роботи міністрів оборони Єханурова та Іващенка. І тут була знайдена нами ще одна схема, назвемо так, розкрадання в ЗСУ - досить цікава. Йдеться про постанову №1135 від 14 жовтня 2009 року (прем’єр-міністр Юлія Володимирівна Тимошенко) в порядку проведення міністерством оборони розрахунків з виконавцями робіт з відновлення та ремонту авіаційної техніки ЗСУ. Умовно, щоб відремонтувати один літак передавалося чотири літаки, з яких реально ремонтувався один. Ця постанова вийшла на межі головування у міністерстві оборони Єханурова та Іващенка. Ми запрошуємо їх обох. Якщо Єхануров та Іващенко нам не зможуть дати вичерпну відповідь по цій ситуації, то ми безумовно змушені будемо запрошувати тодішнього прем’єр-міністра Юлю Тимошенко, щоб вона як екс-керівник уряду якось нам це прокоментувала", - сказав Вінник.

Екс-міністр оборони Анатолій Гриценко на засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в Збройних силах України та підриву обороноздатності держави у період з 2004 по 2017 роки не прийшов.

"Ми його (Гриценка - ред.) запросили офіційно, публічно, листом. Ми отримали відповідь, що він не збирається брати участі у ТСК. Водночас він поінформував, що готовий письмово надати відповіді. ТСК обов'язково скористається такою можливістю - відправимо запити", - поінформував голова ТСК, народний депутат Іван Вінник.

Окрім Гриценка, на засідання було запрошено й колишнього начальника Генерального штабу ЗСУ Сергія Кириченка. Проте Вінник підтвердив, що Кириченко також не прийшов на засідання.

Як повідомлялося, 7 червня 2018 року Рада ухвалила постанову про утворення Тимчасової слідчої комісії, яка розслідуватиме розкрадання у ЗСУ за 2004-2017 роки. 6 грудня парламент затвердив звіт ТСК і продовжив термін її діяльності ще на півроку.

У своєму звіті ТСК звернула увагу на те, що період з 2004 по 2010 роки, коли на посадах міністра оборони працювали Анатолій Гриценко, Юрій Єхануров, Валерій Іващенко, характеризувався масштабним розпродажем техніки та озброєння оборонного характеру.
Tags: Верховна Рада, Гриценко, ЗСУ, Минобороны, ТСК, Тимошенко, армия, воры, расследование, следствие, хищения
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments