Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Луценко назвав 66 винних в організації убивств на Майдані

ГПУ цього року фактично завершило слідство

Евромайдан

Лише пам'ять та справедливе покарання винних – наш захист від повторення таких трагедій, як загибель Небесної Сотні. Про це в своєму блозі написав Генпрокурор Юрій Луценко.

"Кажу про це не лише як Генеральний прокурор, а передусім як громадянин, який був по один бік барикад із загиблими.

Я, мабуть, як ніхто відчуваю свій обов'язок дати суспільству відповідь – хто дав злочинний наказ вбивати мирних майданівців.

І ось сьогодні, в день 5 роковин кривавих подій, я можу твердо сказати: слідство встановило не тільки 66 осіб виконавців, які підозрюються у вбивствах (з них 46 – втекли до РФ, решта – під вартою). ГПУ цього року фактично завершило слідство про тих, хто віддав злочинні накази, що привели до вбивств і поранень на Майдані.

Комісія експертів і залучених фахівців на підставі 988 томів матеріалів слідства прийняла висновок, що загибель та поранення учасників мирних зібрань на Майдані знаходиться в прямому причинному зв'язку з рішеннями і діями екс-Президента Віктора Януковича, екс-Голови СБУ Олександра Якименка та його підлеглих Володимира Тоцького, Сергія Ганжі, Сергія Потієвського, Олександра Щоголєва, екс-Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та його підлеглих Станіслава Шуляка, Сергія Конопляника, Миколи Миколенка, екс-Міністра оборони Павла Лебедєва, екс-начальника Генерального штабу Володимира Замани.

Як Генпрокурор гарантую, що ця найважливіша справа сучасної України піде на ознайомлення захисту і до суду відразу після рішення ВР про продовження процедури заочного засудження".
Tags: ГПУ, Луценко, Революція Гідності, вина, дело Майдана, преступники, режим Януковича, убийства, убийцы
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments