Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Чорновіл розповів, як Тимошенко продавала євроатлантичні перспективи України за $5 млрд

Зовсім недавно ми «відзначали» ганебний десятилітній ювілей одіозної газової угоди Путіна-Тимошенко. Але якось забули, що той період кінця 2008 – початку 2009 року був перенасичений не менш ганебними й шкідливими подіями.Цими днями у Мюнхені проходив черговий безпековий форум. Президент Порошенко під час кожної зустрічі наполягав на необхідності підтримати Україну та наше членство в НАТО як найвищий рівень гарантій безпеки. Але чом би не згадати такий самий форум 10 років назад у лютому 2009 року, де зі своїм знаменитим спічем виступили Юлія Тимошенко.

Це зараз, коли кон’юнктура кардинально змінилася, коли інші зробили всю чорнову роботу, вона може вивішувати свої борди з лозунгом «...безпека України в НАТО». До речі, провисіли вони зовсім недовго, якихось пару тижнів – мабуть, партнери з дружньої Москви попросили не псувати настрій «дорогому, хі-хі-хі, Владіміру Владімірічу».

А тоді, коли ще можна було відстоювати спільними зусиллями ПДЧ, вона сказала таке:

«Сегодня много обсуждался вопрос о создании, усилении европейской политики безопасности и обороны. И почему-то во всех выступлениях прямо или косвенно усиление европейской политики воспринимается как некий элемент разделения, отдельности европейской политики от политики НАТО.

Мне кажется, что это нельзя так воспринимать. Это надо воспринимать как абсолютный новый шанс для объединения, новый шанс расширения сотрудничества в системе безопасности и обороны.

В мире есть страны, в том числе в том регионе, который я представляю, которые либо не могут, либо не хотят – и это тоже нормально – вступать в НАТО.

Все мы эти страны знаем поименно. Очевидный пример – Украина.

Украина 14 лет пытается вступить в НАТО, четко декларируя свои намерения, абсолютно открыто подходя к вопросу сотрудничества с НАТО.

Но есть объективные вещи, которые за 14 лет не дали сделать этот шаг.

Во-первых, это ситуация внутри самой страны, где часть страны хотела бы видеть Украину в НАТО, часть – нет.

Но есть вопросы и более высокого уровня. Это – как воспримет Россия, и как это отразится на взаимодействии и партнерстве Европы и России, если Украина и подобные страны будут двигаться в НАТО.

Если замалчивать эти вещи и не поднимать их как проблематику, эти проблемы никогда решены не будут, и мы всегда будем жить с заклинанием – Украина хочет в НАТО, но не может этого сделать по объективным причинам.

Поэтому новое вдохновение этой европейской политики безопасности и обороны, которое я полностью поддерживаю, дает шанс для тех стран, которые не хотят или не могут быть членом НАТО, получить новую идею объединения вокруг единых ценностей в политике безопасности и обороны. В первую очередь, это, безусловно, Россия. Те заявление, которые сделаны и руководством России, и канцлером Германии, и президентом Франции, говорят, что такой шанс есть.

Поэтому я хотела бы видеть Украину участником этой европейской системы безопасности и обороны.

(…)

Украина и Россия не имеют в своей истории жестких конфликтов. Найти линии примирения сейчас очень важно. И я как премьер буду этому содействовать. Я не хочу больше стрессов для ЕС, для любых стран от того, что между Украиной и Россией не урегулированы отношения.

Мы шаг за шагом найдем мудрость двух стран, мудрость двух политических элит свернуть конфликт и поставить сотрудничество с Россией на абсолютно другой базис.И европейская система безопасности и обороны открывает для этого дополнительные шансы. И не только для наших двух стран. Это будет касаться и других постсоветских стран, которые увидят шанс остаться не одинокими в жестком мире и защитить свои границы более надежно».

(Юлія Тимошенко, виступ на 45-ій Мюнхенській конференції з питань безпеки, 7 лютого 2009 року)

Текст взято за статтею С.Лещенка в «Українській правді» за 11 лютого 2009 року «Юлія Тимошенко: геть від Альянсу!».

Там довгий текст, спершу про провал Ющенка (який сьогодні вже мало кого зацікавить), а якщо хочете читати зразу про Тимошенко, то прокрутіть униз до першого фото, де вона з Дмитром Медвєдєвим. Звідти вже суцільний текст про ЮВТ. До речі, там дуже точно викладено обставини подання заявки на ПДЧ та провокації Тимошенко, через яку все це згоріло блакитним полум’ям (я тоді був безпосереднім учасником подій, тому можу точно підтвердити слова Лещенка). Бо в нас тут усякі «юле-глашатаї» розводяться, що вона й тоді начебто була за НАТО. Моє ставлення до нинішнього Лещенка відоме, Але шлях до деградації він розпочав значно пізніше. Тодішні його статті таки гідні уваги, як і тодішня «Українська правда» заслуговує на довіру.

Тимошенко в цій антинатівській декларації, до речі, дуже маніпулятивно посилається на так звану «Європейську систему колективної безпеки» – відмовку всіх противників розширення НАТО. Коли я вперше прибув у відрядження до Брюсселя на початку нульових, наші євроатлантичні прагнення розбивали цією «альтернативою». Коли Партія регіонів блокувала можливість отримання ПДЧ в 2007 році, вони так само заявляли: «Навіщо нам агресивне НАТО, нам місце в європейській системі безпеки, яка от-от, ледь-ледь, ще крапельку...» У 2009 році цю саму побрехеньку та посилання на безконфліктну дружбу й партнерство з Москвою використовувала Тимошенко. А єдиної європейської системи безпеки нема досі й, напевно, не буде ніколи, бо є найпотужніша й безальтернативна структура НАТО.

1

До речі, на фото Тимошенко в Мюнхені 7 лютого 2009 року. За короткий проміжок часу вона виголосить свою антинатівську та проросійську декларацію.

Відома й ціна, за яку того дня Тимошенко продавала Україну. Це 5 мільярдів доларів невигідного для країни та зручного для Тимошенко напередодні виборів російського кредиту для порятунку розваленого нею бюджету. Про це напишу трошки пізніше. Але порівняння просто вбивче. Янукович під російський кредит в кінці 2013 продав Євроасоціацію, а Тимошенко за аналогічний кредит на початку 2009-го продавала євроатлантичні перспективи.

Тарас Чорновіл, Zik
Tags: НАТО, Тимошенко, Чорновіл, антидержавна діяльність, гниди, зрадники, кроты Лубянки, предательство, продажа
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments