Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні #ничегониделаеца: № 312 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

В Україні у 2019-му році відкриють близько півмільйона квадратних метрів ТРЦПротягом 2019-го року в Україні заявлено введення в експлуатацію восьми торгових об’єктів загальною корисною площею понад 440 000 кв. м. Більшість з нових ТРЦ з’явиться у столиці, такі навела дані Асоціації ритейлерів України.

Зокрема, у Києві відкриються такі великі ТРЦ як Blockbuster Mall та Ocean Mall, Retroville і River Mall. У регіонах очікується запуск другої фази одеського ТРЦ Gagarinn Plaza і відкриття спортивного торгово-розважального центру Spartak у Львові.

Так, у столиці протягом 2019-го року відкриють Smart Plaza Obolon (10 000 кв. м), Oazis (13 200 кв.м), Blockbuster Mall (135 000 кв. м), River Mall (59 682 кв. м), Ocean Mall (100 000 кв. м). Retroville (80 718 кв. м) та Respublika (135 000 кв. м).

Що стосується регіонів, то в Одесі заявлено відкриття Gagarinn Plaza (2 фаза), орендною площею 20 000 кв.м., та Spartak у Львові, площею 23 000 кв.м.

Нагадаємо, що відома шведська меблева мережа IKEA, яка нарешті заходить в Україну буде розташована у новій черзі Ocean Mall.

По Днепру в январе перевезли более 50 тыс. т зерна

По Днепру в январе перевезли более 50 тыс. т зерна

Благоприятные погодные условия способствовали тому, что по реке Днепр в январе 2019 года был осуществлен 41 судопроход. Об этом говорится в сообщении Администрации морских портов Украины, передает АgroРortal.

В целом объем перевозок грузов по Днепру составил 61,2 тыс. т. Около 87,6% из них — зерновые (53,6 тыс.т). Также по реке перевозили металлопродукцию, стройматериалы и другие грузы.

Для справки: по Днепру в 2018 году было перевезено 9,9 млн т грузов, что на 22,4% больше, чем годом ранее. Зерновых было перевезено 3,145 млн т (+15,3%)У виробництві комбайнів Skif Sampo використовують 45% вітчизняних деталейДоля вітчизняних комплектуючих в процесі виробництва комбайну Sampo Rosenlew на Херсонському машинобудівному заводі досягла 45%, передає “Зерно“.

- Ми виступаємо в даному проекті як партнери фінської компанії Sampo Rosenlew, випускаючи тут їх модель SR 3085 Superior. І вже зараз локалізація досягає 45%. Хоча і такий рівень локалізації дозволяє покупцям розраховувати на держкомпенсацію до 20% при покупці вітчизняної сільгосптехніки, – зазначив генеральний директор ТОВ “Укрсільхозмаш” Володимир Олійник.

З 2015 року компанія Sampo Rosenlew налагодила співпрацю для випуску даної моделі комбайна з Херсонським машинобудівним заводом.

- Ще з 2008 року були спроби почати працювати з цими партнерами, але у компанії тоді не було машини, яка влаштовувала б український ринок. Вони могли запропонувати лише дрібніші комбайни. У нас все-таки поля побільше, і потреба в машинах потужніший. А цей комбайн, який ми зараз освоюємо, підходить як для середніх, так і для великих агровиробників, – пояснив Олександр Олійник.

На Житомирщине будут снимать украинско-словацкий сериал «Славяне»

На Житомирщине будут снимать украинско-словацкий сериал «Славяне»

На Житомирщине будут снимать историко-приключенческий сериал с элементами фэнтези «Славяне», над которым будет работать украинско-словацкая режиссерская группа. Об этом на своей странице в Facebook сообщила председатель Житомирского областного молодежного творческого союза художников и искусствоведов Инна Величко.

«На Житомирщине будут снимать исторически-приключенческий украинско-словацкий сериал «Славяне». Больше сцен снимут в районе нашего села Городское, где возле реки будет построен старинный славянский поселок. В массовые сцены режиссеры планируют привлекать и местных жителей. Съемки будут продолжаться до конца осени», - написала Величко.

Сериал основан на реконструкции исторического периода VI века, в котором имена и образы главных героев является невыдуманными. Главный герой ленты - первый известный по имени славянский князь Влад/Само.

Производством фильма занимается словацкая телекомпания «TV JOJ». Сейчас идут переговоры и о привлечении одного из украинских телеканалов.

Село Городское расположено в Коростышевском районе. Там работает известная на Житомирщине усадьба-музей «Полесская хата», где ежегодно летом проводится этнофестиваль «Житичи».

“Нібулон” ввів в експлуатацію перший лінійний буксир серії POSS-115Днями суднобудівний завод “Нібулон” ввів в експлуатацію перший буксир POSS-115 Nibulon-8 і готує до спуску останній із серії цього проекту судно – Nibulon-11, передає ЦТС.

Основне призначення буксирів даного проекту — проводка караванів несамохідних суден по Дніпру і Бузько-Дніпровсько-лиманському каналу.

Буксири проекту POSS-115 мають довжину 37,2 метра, габаритну осадку 2,54 метра, потужність 1320 кВт і швидкість в 11 вузлів.

Вони оснащені обладнанням виробників з Нідерландів, Німеччини, Швеції, Данії, Польщі та інших країн.
У машинному відділенні другого буксира проекту POSS-115 завершуються роботи з монтажу трубопроводів, а також виготовлення та встановлення труб систем обслуговування енергетичної установки. У завершальній стадії й гідравлічні випробування загальносуднових систем. Монтажники ведуть роботи по підключенню пульта судноводія в ходовій рубці буксира і щита аварійно-попереджувальної сигналізації.

На третьому буксирі проекту POSS-115, який був спущений на воду два тижні тому, проводять монтаж механізмів машинного відділення і гвинто-рульових колонок, установку труб під ізоляцію. Фахівцями електромонтажної ділянки розпочато монтаж кабелю на судні.

На четвертому буксирі завершили виготовлення міцного корпусу судна, розпочато очищення і фарбування. Ведеться монтаж палубного обладнання.Мясо украинских гусей поедет в Европу

Мясо украинских гусей поедет в Европу

Хозяйство «Сила жизни» (Ривненская область), специализирующееся на гусеводстве намерено экспортировать в европейские страны мясо гусей. Об этом заявил руководитель хозяйства Денис Шеремет, пишет AgroTimes со ссылкой на журнал «Наше птицеводство».

«Планируем выйти на рынок Европы с гусиным мясом в виде тушек. Например, сейчас рассматриваем рынки Германии и Испании», — отметил он.

В то же время Денис Шеремет хотел бы объединить усилия с другими украинскими производителями гусиного мяса, которые выращивают птицу без применения антибиотиков, для того, чтобы формировать экспортные партии для поставок в Европу.

«Мы работаем по собственной разработанной биотехнологии выращивания гусей, поэтому при необходимости можем научить этих фермеров работать по ней так же и продавать выращенных гусей вместе с нами в Европу», — добавил он.

Денис Шеремет считает интересным и экспорт гусиного жира, пуха и пера.

«Также интересно продавать за границу жирную гусиную печень. Особенно в свете того, что в Европе запрещено выращивать гусей для производства фуа-гра, потому что это у них считается издевательством над птицей. У нас пока таких запретов нет, поэтому мы можем смело этим пользоваться. Потому потребителей этой продукции в той же Франции очень много», — отметил он.

Для справки: Хозяйство «Сила жизни» выращивает гусей по экстенсивной технологии, без применения антибиотиков, реализует продукцию гусеводства. Содержит 2 тыс. гусей родительского стада большой белой и крупной серой пород. Мощность производства — 50-70 тыс. инкубационного гусиного яйца в год.Український культурний фонд дає 640 мільйонів на підтримку п'яти напрямків


Фото: Ольга Танасійчук

Український культурний фонд цього року буде підтримувати 5 напрямків, на що передбачено понад 640 млн грн. Про це Укрінформу розповіла виконавчий директор структури Юлія Федів на полях Berlinale.

"Ми оголосили конкурс на 5 напрямків. Бюджет фонду цього року – 641 млн грн на підтримку проектів в усіх секторах культури та мистецтва, з них на підтримку проектів кіно - 400 млн, аудіовізуальний сектор найбільш затратний", - розповіла Федів.

Зокрема, Фонд буде підтримувати розробку сценаріїв, розвиток.

Велика увага буде надаватися підтримці освітніх проектів. За словами виконавчого директора, кошти є, але середовище, яке може їх використовувати на якісному рівні, "дуже вузьке". Отже є потреба у формуванні нового покоління, підвищення кваліфікації всіх категорій фахівців – і сценаристів, і продюсерів, і режисерів. Федів сподівається на те, що будуть розроблятися спільні тренінгові програми між українськими профільними вишами та іноземними, спільні освітні проекти в сфері аудіовізуального мистецтва.

Як і Держкіно, Фонд буде підтримувати продакшни і постпродакшни телепродукту, а також ігрового, неігрового та анімаційного кіно. "Сподіваємося, що на кінець року побачимо декілька прем'єр як суто українських, так і в ко-продукції", - мріє Федів.

Окрім того, Український культурний фонд продовжуватиме просування українського аудіовізуального сектору на міжнародній арені та в самій Україні, підтримку українських фестивалів, щоби вони запрошували до себе гостей з-за кордону; а також українських стендів на міжнародних фестивалях і кіноринках.

Що стосується Берлінського кінофестивалю Berlinale, Фонд фінансово долучився до створення стенду, надавши грант в розмірі 800 тис. грн на створення і на розробку, дизайн, решту - Держкіно та Асоціація. "Не соромно за витрачені кошти, насправді якісний стенд, притягує увагу, дуже успішний кейс в історії українського кіно", - оцінила результат Федів.

Стенд став місцем зустрічей та переговорів фахівців. Зокрема, в Берліні присутні цього року понад 70 українських продюсерів, які вели перемовини з іноземними партнерами. На переконання виконавчого директора Українського культурного фонду, було б чудово створювати спільні фонди, наприклад, українсько-німецький, або українсько-французький для підтримки ко-продукції між Україною та сильними країнами, які вже визнані на кіноринках і відіграють на них лідируючі позиції.

Федів також висловила сподівання, що спільна діяльність Українського культурного фонду, Мінкультури та Держкіно в 2019 році сприятиме тому, що на наступному Berlinale Україна буде мати не лише одну прем'єру (цього року це ко-продукція Польщі, України та Британії, стрічка "Містер Джонс", яка змагається за нагороду фестивалю), а кілька ко-продукцій і прем'єр фільмів за участю української сторони, в яких наша частка буде зростати.

В Золочеве открылся современный физкультурный комплексС новыми условиями для занятий спортом воспитанников Золочевской ДЮСШ в ходе рабочей поездки на Харьковщину 14 февраля ознакомился Президент Петро Порошенко вместе с председателем ХОГА Юлией Светличной.

В Золочевской ДЮСШ, к которой был пристроен новый ФОК, сегодня занимаются 350 воспитанников. Здесь действуют секции футбола, легкой атлетики, волейбола, велосипедного спорта, вольной борьбы, тхэквондо. По словам директора школы Александра Стогния, открытие ФОКа позволит увеличить количество воспитанников заведения, как минимум, на 150 человек и создать новые отделения - баскетбола, бокса, футзала, а в дальнейшем и другие.

Занятия для детей в ФОКе будут бесплатными. Всего в комплексе смогут заниматься около 400 человек в день.
Кроме того, в заведении будут работать спортивные секции для взрослых: фитнеса, степ-аэробики и др.

Президент. отметил, что строительство новых объектов и восстановление существующей инфраструктуры в регионах является результатом децентрализации, начатой 5 лет назад.

«Бюджеты громад выросли в 2, 4, 6, где-то - в 10 раз. Это реальный механизм и ресурс для улучшения жизни громад», - подчеркнул Глава государства.Развитие спортивной инфраструктуры, действительно, стало одним из приоритетных направлений работы областной администрации под руководством Юлии Светличной.

Так, в 2016-2017 годах были открыты современные физкультурно-оздоровительные комплексы в Первомайском и Волчанском районах. В 2018-м ФОКи построены в Песочине Харьковского района, Краснограде.

Кроме того, в 2018 году после длительной реконструкции был открыт восстановленный стадион «Авангард» в Змиеве, который полностью соответствует европейским стандартам. После реконструкции был открыт стадион с натуральным полем в Великом Бурлуке - он ждал капитальный ремонт более полувека. Также после капитального ремонта открылся стадион «Авангард» в городе Дергачи.

Масштабная работа была проведена по разветвлению сети спортивных площадок для всех желающих заниматься физкультурой. В 2018 году в области было установлено 38 площадок с искусственным покрытием, 17 спортивных площадок с гимнастическим оборудованием и 17 площадок с тренажерами.

Децентралізація: Як «зубожіє» провінція:У Тернополі наукову бібліотеку відремонтували вперше за десятки років. https://t.co/ALKlv58XIj #Україназмінюється pic.twitter.com/2H4qGHMhoBУ Бобринецькому районі відкрили сучасну амбулаторію (ФОТО) https://t.co/1tF5rBTV0y #Україназмінюється pic.twitter.com/Bavhpxq5YiЗа украинский органический сахар борются на аукционе

За украинский органический сахар борются на аукционе

За украинский органический сахар, произведенный ООО «Риттер Био Агро», на аукционе соревновались две европейские компании. По результатам проведенного аукциона, голландская компания законтрактовала у украинской компании 850 тонн сахара.

Об этом AgroPortal.ua сообщил руководитель органического ягодоводства AgroOrganiс Константин Сичной в ходе Международной выставки органических продуктов BIOFACH 2019, которая прошла 13–16 февраля в Нюрнберге (Германия).

«С «Риттер Био Агро» имеем партнерские связи, и это является примером взаимодействия нескольких компаний, когда совместно продвигается продукция на рынке. Проведенный аукцион свидетельствует о том, что Украина имеет потенциал в органике, но нужно выращивать не просто зерновые, а браться за более технологически сложные процессы и предлагать миру качественный переработанный продукт», — отмечает Константин Сичной.

По его словам, компания «Риттер Био Агро» три года отрабатывала технологию производства органического сахара.

«Прежде всего сложность заключалась в борьбе с вредителями, ведь в органическом производстве запрещено использование агрохимии. Но самой большой сложностью в этом процессе было то, что в Украине нет специализированных заводов, которые перерабатывали бы органику. Чтобы соответствовать требованиям стандартизации, компании еще в начале сезона нужно было незамедлительно завезти всю партию органической сахарной свеклы, чтобы произвести органический сахар без примесей», — рассказывает Константин Сичной.

У столиці вводять єдиний стандарт огороджень для ремонтних робітСпівробітники комунального підприємства «Центр організації дорожнього руху» представили тимчасові огорожі нового зразка, передає прес-служба підприємства. Такі огорожі будуть встановлюватися в місцях виконання робіт по ремонту водопровідних мереж та інших видів ремонту.

Огорожі мають спеціальну конструкцію та світловідбиваючі та освітлювальні сигнальні пристрої. Вони були закуплені наприкінці 2018 року в рамках виконання розпорядження КМДА 28.03.2018 №520 «Про деякі питання благоустрою в Києві».

На Житомирщине 75% детей излечивают от острой лейкемии

На Житомирщине 75% детей излечивают от острой лейкемии

В Житомирской областной детской больнице вылечивают 75% пациентов, которые попадают в учреждение с острой лимфобластной лейкемией. Об этом информирует пресс-служба Житомирской ОГА.

"На Житомирщине единственное отделение, которое лечит больных детей со злокачественными образованиями или болезнью крови, находится в областной детской клинической больнице. Отделение онкогематологии за год пролечивает более 600 детей. Показатель выздоровления от острой лимфобластной лейкемии у детей составляет 75%", - говорится в сообщении.

По словам заведующей отделением Людмилы Чмут, больше всего онкогематологических заболеваний выявляют у детей в возрасте 3-6 и после 14 лет.

"В нашем отделении лечится вся онкология: заболевания крови, опухоли почек, печени, головного мозга и прочее. На первом месте – лейкозы, на втором – опухоли головного мозга, затем – опухоли почки, костей, печени и тому подобное. Срок лечения лейкоза – два года, мы наблюдаем ребенка, чтобы убедиться, что не развился рецидив, проводим реабилитационные мероприятия. Лечение солидных опухолей, таких как нейробластома, нефробластома, длится до года", - добавила Чмут.

В отделении провели реконструкцию, благодаря чему из больших палат было создано несколько одно- и двухместных для пребывания ребенка с мамой. Сейчас там развернуты 10 онкологических и 15 гематологических коек.

Грибний бізнес стає все більш популярним

Україна щорічно експортує близько 500 тонн грибів та 18 тис. тонн компосту. При цьому імпорт цієї продукції на внутрішній український ринок повністю відсутній. Враховуючи те, що в ЄС росте споживання свіжого гриба, а також перспективними та постійно зростаючими ринками для експорту є Молдова та Білорусь, для українських виробників грибів відкриваються широкі можливості з розвитку бізнесу. Про це заявив представник компанії Аmycel Максим Єнченко, передає ukrainefood.org.«Чи можливо зробити прибутковою маленьку ферму? Так, можливо! Однак, «маленька» ферма це не менше 300 – 500 тис євро інвестицій і 5-10 тонн виробництва гриба на тиждень. В цьому випадку, проект буде доволі ризикованим – більшість вищеозначених складнощів буде вирішити досить важко. Також треба пам’ятати, що маленькі партії – це дорогий збут, а неповна завантаженість обладнання сприяє вищій собівартості вашого продукту. До того ж, маленька грибна ферма працює, як правило, на покупному компості, а це залежність від постачальника та, знову ж таки, вища собівартість», – зазначив Максим Єнченко.

Ферма має бути достатньо великою, здатна виробляти щонайменше 15 тонн гриба на добу, а також інтегрованою з виробництвом компосту, добре обладнаною та, чи не найголовніше, мати професійний менеджмент.

«Ідеальна грибна ферма повинна мати компостне виробництво – 9 тоннелів пастеризації/інкубації, вирощувати 15 тонн гриба кожен день, мати сучасний відділ продажу, адже гриби самі себе не продадуть. Інвестиції у виробництво такого формату складають близько 15 млн євро, а термін окупності – від 6 років», – зазначив фахівець.

М. Єнченко зупинився й на перевагах грибного бізнесу. Передусім це можливість збирати круглий рік без перерв – до 10 врожаїв з одної площі. В абсолютних цифрах, за словами фахівця, це 600 кг гриба з 1 кв. метру полу теплиці на рік. Сировиною для виробництва грибів виступають звичайні відходи сільгоспвиробництва, а вирощуванням можна займатися незалежно від погодних умов.

«До того ж, гриби – популярний і корисний продукт, споживання якого зростає по всьому світу. Це є дуже вагомим чинником подальшого розвитку українського грибного бізнесу», – зазначив Максим Єнченко.

Представник Аmycel навів також й цифри, що свідчать про розвиток цього виду агробізнесу в Україні. Так, наразі в нашій країні існує 5 компостних виробництв, а розведенням шампіньонів займаються 300 грибних ферм.

«Річний обсяг виробництва шампіньону становить 51,3 тис. тонн, а гливи та екзотичних грибів – 4,9 тис. тонн. При цьому щорічно українець в середньому з’їдає 1,4 кг грибів. Сприяють розвитку виробництва наявність дешевої сировини та спеціалістів і недорога робоча сила», – зазначив Максим Єнченко.

В Херсоне отремонтировали госпиталь инвалидов и ветеранов войны

В Херсоне отремонтировали госпиталь инвалидов и ветеранов войны

В Херсоне торжественно открыли отремонтированное неврологическое отделение и оснащенный пандусами галерейный переход в областном госпитале инвалидов и ветеранов войны. Об этом сообщает пресс-служба Херсонской областной госадминистрации.

"14 февраля в коммунальном учреждении "Херсонский областной госпиталь инвалидов и ветеранов войны" областного совета состоялось торжественное открытие реконструированного галерейного перехода с внутренним пандусом и отремонтированного неврологического отделения", - говорится в сообщении.

В отремонтированном неврологическом отделении, расположенном на третьем этаже терапевтического корпуса, есть палаты для участников АТО/ООС и воинов-интернационалистов. Благодаря реконструкции галерейного перехода обеспечен беспрепятственный доступ для маломобильных групп населения и лиц с инвалидностью.

На ремонт неврологического отделения из областного бюджета было выделено 715,9 тыс. грн, а на реконструкцию галерейного перехода с внутренним пандусом использовано 310,4 тыс. грн, отметили в ОГА.

В течение 2018 года в госпитале обеспечили лечение и реабилитацию 449 участников АТО.

У Києві почали приймати на переробку зламані парасолькиАктивісти започаткували збір зламаних парасольок на станції приймання вторсировини у Києві на Саперно-Слобідський вулиці, інформують на facebook-сторінці “Україна без сміття”.

Як зазначається в повідомленні, старі поламані парасольки можна приносити на станцію на Саперно-Слобідської та залишати в спеціальному контейнері.

За словами активістів, з тканини парасольок пошиють багаторазові бахіли, а спиці підуть на створення арт-об’єкта.

В Украине каждая четвертая школа уже инклюзивная

В Украине каждая четвертая школа уже инклюзивная — Марина Порошенко

В каждой четвертой школе в Украине уже введено инклюзивное образование и дети с инвалидностью учатся вместе со своими сверстниками. Об этом рассказала супруга Президента Марина Порошенко на брифинге, посвященном открытию Ресурсного центра поддержки студентов с инвалидностью в Киевском университете имени Бориса Гринченко.

"На сегодняшний день, а это за три года внедрения инклюзивного образования мы можем сказать, что каждая четвертая школа Украины сегодня инклюзивная. Это значит, что туда уже приняты на обучение и сидят за одним партами со своими сверстниками дети с недостатками психофизического развития и требующие решения их особых образовательных потребностей", - отметила первая пани.

В то же время супруга Президента подчеркнула, что инклюзивное образование внедряется на всех уровнях обучения - начиная от детского сада и заканчивая высшими учебными заведениями.

Как сообщалось, 14 февраля в учебном корпусе Киевского университета имени Бориса Гринченко открыт Ресурсный центр, в котором уже учится 116 студентов с инвалидностью.

На Херсонщине построят солнечную электростанцию мощностью 50 мВт

На Херсонщине построят солнечную электростанцию мощностью 50 мВт - ОГА

На Херсонщине в марте этого года начнут строительство еще одной солнечной электростанции. Об этом председатель Херсонской областной государственной администрации Андрей Гордеев говорил с представителями ООО «Атлас Кэпитал Энерджи», сообщает пресс-служба ОГА.

"Стороны обсудили старт строительства солнечной электростанции на территории Голопристанского района, общей мощностью 50 МВт. Старт строительства запланирован на март 2019 года. Проект реализуется за средства частных иностранных инвесторов", - говорится в сообщении.

В ОГА напомнили, что ООО «Атлас Энерджи Кэпитал» было основано норвежской компанией Scatec Solar для развития солнечной энергетики в Херсонской области. Между Херсонской облгосадминистрацией и компанией подписан Меморандум о сотрудничестве по реализации проекта возобновляемой энергетики в Херсонской области.

Сегодня на Херсонщине в эксплуатацию введено 5 ветровых и 31 солнечную электростанции мощностью 294,1 МВт. Привлечение инвестиций составляет 10 млрд грн.

Продовження: Як в Україні #ничегониделаеца: № 313 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Суспільне Око, Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, #Україназмінюється, #ничегониделаеца, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments