Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні #ничегониделаеца: № 311 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

З України торік експортували рекордну кількість м’яса птиці

З України торік експортували рекордну кількість м’яса птиці — експерти

В Україні у 2018 році було досягнуто абсолютного рекорду за обсягами експорту м’яса птиці - 329 тис. тонн. Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” (ІАЕ).

“Торік був досягнутий абсолютний рекорд за обсягами експорту цього виду м’ясної продукції – 329 тис. тонн м’яса птиці. 2018 року завдяки триваючій широкій географічній диверсифікації та закріпленню на нових ринках збуту після втрати російського зберігалася позитивна тенденція збільшення обсягів експорту м’яса та субпродуктів. Торік обсяги експорту продукції м’ясної групи збільшилися проти показників 2017 року на 21,6% і становили 646 млн дол.”, - поінформував заступник директора ІАЕ Микола Пугачов.

За його словами, 2018 року найбільше вітчизняної м’ясопродукції було вивезено до країн Євросоюзу, Близького Сходу та постсовку. При цьому позначилася тенденція збільшення обсягів експорту цього виду агропродовольства до країн ЄС. Їх частка у вартісному вимірі склала 35%.

Лідируючу позицію у рейтингу імпортерів вітчизняного м’яса другий рік поспіль утримують Нідерланди (17,9%). Значними є також частки Словаччини (9,3%), Саудівської Аравії (9,0%), Білорусі (8,4%), Іраку (7,0%), Азербайджану (6,1%) та Німеччини (5,0%). Загалом ці країни акумулювали майже 63% закордонних поставок м’ясної продукції, зазначив експерт.

За інформацією ІАЕ, тенденція збільшення обсягів поставок українського м’яса та субпродуктів за кордон зберігається й цього року. У січні 2019 року експорт цього виду продукції перевищив показники відповідного періоду 2018 року на 18% і становив 45,6 млн дол.

Корейская компания приобрела зерновой терминал в Николаевском порту

Корейская компания приобрела зерновой терминал в Николаевском порту
Фото: Ковалив, Facebook

Корейская компания Posco Daewoo, член Национального инвестиционного совета, объявила о приобретении 75% зернового терминала в Мыколаивском порту. Об этом сообщила глава Офиса Национального инвестиционного совета при Президенте Украины Юлия Ковалив в Facebook.

Она отметила, что это первый актив в сфере аграрной логистики, в который компания инвестировала за рубежом.

Posco Daewoo одна из крупнейших корейских торговых корпораций с годовой выручкой свыше 21 млрд долл. Президент и генеральный директор компании Ким Янг-Санг является членом Национального инвестиционного совета.

Издание Korea Herald сообщает, что соглашение о покупке порта было подписано с украинской логистической компанией Orexim Group. Стоимость сделки не раскрывается. Мощность терминала, который будет отгружать на экспорт в основном кукурузу и пшеницу, составит 2,5 млн тонн в год. Его строительство должно завершиться в июле 2019 года. Менеджмент компании Posco Daewoo считает, что приобретение терминала в Украине будет способствовать укреплению продовольственной безопасности Кореи, четвертой по величине экономики Азии.

Отмечается, что в 2017 году Корея купила 10 млн тонн кукурузы и 5 млн тонн пшеницы.

На які дороги витратять 55 мільярдів гривеньУ 2019 на відновлення доріг виділено 55 мільярдів гривень з державного Дорожнього фонду. Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає Build Portal.

«За 5 років плануємо поєднати всі обласні центри України красивими європейськими дорогами», – сказав Гройсман.

Він назвав пріоритетні інфраструктурні проекти:

Проект GO Highway – 4 млрд грн.
Н-31 Дніпро — Решетилівка – 2 млрд грн.
Н-14 Кропивницький — Миколаїв – 1 млрд грн.
Н-08 Запоріжжя — Маріуполь – 1 млрд грн.
М-15 Одеса — Рені – 1,5 млрд грн.
Р-51 Мерефа — Лозова – 1 млрд Грн.Нагадаємо, що в Україні розглядається можливість будівництва доріг з вугільних відходів.

Харьковский тракторный провел очередной этап модернизации

Харьковский тракторный провел очередной этап модернизации

Харьковский тракторный завод в рамках программы модернизации производства заменил линию химико-термической обработки металлов. Об этом сообщает пресс-служба завода.

«На заводе ХТЗ установлено новое оборудование, и сейчас проходит его освоение. К нему относится и линия химико-термической обработки металлов от всемирно известной компании Ipsen. Это специализированное оборудование производства США, изготовленное в Германии. Линия представляет собой автоматизированный комплекс оборудования, управляемого дистанционно с помощью компьютера. На данном этапе сотрудники завода проходят обучение по эксплуатации линии в полуавтоматическом режиме одновременно с процессом производства. После завершения обучения линия будет переведена в автоматический режим работы», - отметил руководитель проекта модернизации Харьковского тракторного завода Владислав Сопит. По его словам, преимущества новой линии заключаются как в качестве обрабатываемых деталей, так и в энергоемкости, что позволяет в разы снизить энергопотребление.Помимо этого, как отмечается в сообщении, на ХТЗ уже установлена и проходит тестовые испытания роботизированная 3D лазерная установка для точной обработки металла, которая позволит заменить существующие линии по механической обработке корпусных и рамных деталей. Новинка уменьшит трудоемкость и снизит энергозатраты, сообщили на предприятии.

На заводе также подчеркнули, что в автоматическом режиме работают и новые ленточнопильные станки, позволившие предприятию отказаться от горячей рубки металла, а в ближайшее время ожидается поставка центров, необходимых для переноса механической обработки деталей со старого оборудования на новые более прогрессивные технологии.

Как отмечается в сообщении, группа DCH продолжает реализацию первого этапа двухлетней стратегической программы модернизации ведущего национального производителя тракторов. Объем инвестиций DCH в модернизацию ХТЗ составит около 230 млн грн.

Харьковский тракторный завод – единственный в странах бывшего СНГ производитель колесных и гусеничных тракторов, был приобретен группой DCH Ярославского в 2016 году. К моменту смены собственника завод находился в состоянии затяжного кризиса.

ХТЗ предлагает модернизированный модельный ряд колесных и гусеничных тракторов, пользующихся спросом на внутреннем рынке. Тракторы ХТЗ экспортируются в 10 стран Центральной и Восточной Европы, а также в Новую Зеландию.

По итогам 2018 года ХТЗ удвоил объем внешних поставок своей техники, а сейчас изучает потенциал рынков стран африканского континента и региона Океания.

Тракторы ХТЗ комплектуются различными двигателями в зависимости от условий и целей их будущей эксплуатации, есть комплектации с зарубежными двигателями известного мирового производителя - компании IVECO.

Укрзалізниця придбає у Крюківського вагонобудівного заводу 46 пасажирських вагонів та 3 дизель-поїзди

КВБЗ побудував 600-й пасажирський вагон
КВБЗ побудував 600-й пасажирський вагон

Укрзалізниця у 2019 році оновить пасажирські вагони та приміський рухомий склад. Зокрема, придбає у ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» 46 пасажирських вагонів та 3 дизель-поїзди. Про це в ході прес-конференції у Києві повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, передає Залізничне постачання.

За словами керівника Укрзалізниці, нові вагони будуть включені до складу фірмових поїздів.

«Постачання вже здійснюється: із 46 пасажирських купейних вагонів на 2019 рік у січні Укрзалізниця отримала 3, решта мають надійти до кінця червня. Разом із 8 купейними вагонами, що отримала Укрзалізниця від заводу у грудні 2018 року, загалом за контрактом парк поповнять 54 нові пасажирські вагони, які Укрзалізниці обійдуться у 1,5 млрд грн з ПДВ», — розповів Євген Кравцов.

Він зауважив, що Укрзалізниця не отримує коштів з державного бюджету для оновлення пасажирського рухомого складу і придбання здійснюється виключно за кошти компанії.

«Укрзалізниця поставила перед виробником завдання, щоб усі важливі елементи, 70 % обладнання вагона було вітчизняного виробництва, навіть системи кондиціювання повітря, вакуумні туалети, які раніше використовувалися іноземного виробництва. Для зручності пасажирів передбачені розетки на рівні верхніх полиць, збільшено кількість розеток у проходах. Окрім того, у кожному купе відчиняються кватирки; вода для чаю нагрівається не під час руху поїзда, а гаряча вже при посадці», — розповів Євген Кравцов.

Окрім того, капітально-відновлювальним ремонтом планується оновити 64 пасажирські вагони, що дозволить покращити якість і підвищити комфорт перевезень.

Євген Кравцов анонсував і відкриття нових маршрутів до Німеччини та Словаччини: Київ-Берлін та Мукачево-Кошице.

«Укрзалізниця розвиває міжнародне сполучення до країн ЄС, оскільки пасажиропотік стрімко зростає. Сьогодні курсує у сполученні Україна — ЄС вже 20 поїздів та низка безпересадкових вагонів», — розповів Євген Кравцов.

Керівник Укрзалізниці також зазначив, що для регіональної філії «Львівська залізниця» цього року планується придбати 3 приміські дизель-поїзди у тривагонній комплектації виробництва також Крюківського вагонобудівного заводу за договором, що підписаний у серпні минулого року.

«Придбання приміського рухомого складу Укрзалізниця не здійснювала з 2015 року. Ми пропонуємо, щоб місцеві органи влади, як замовники послуг, долучалися до фінансування та оновлення затребуваного і критично зношеного приміського рухомого складу, який має велике соціальне навантаження – ним користується до 70% пільговиків. До того ж у рамках децентралізації місцеві бюджети отримують більше фінансових ресурсів і повноважень», — зауважив Євген Кравцов.

Також планується здійснити капітальний ремонт з подовженням терміну служби електропоїздів та дизель-поїздів, загалом буде оновлено 24 приміські поїзди.

Десятки социально важных проектов Луганщины получили господдержку

Десятки социально важных проектов Луганщины получили господдержку

На Луганщине при поддержке государства финансируют десятки социально важных проектов. Об этом сообщает пресс-служба Луганской ОГА.

«В частности, выделены средства на Луганскую областную детскую клиническую больницу, где открыты обновленные отделения плановой хирургии, экстренной хирургии и эндоскопии, путепровод на автодороге Покровск–Бахмут–Михайловка, ремонт Половинкинской ООШ І–III ступеней, на восстановление материально-технической базы и капитальный ремонт с термомодернизацией Луганского национального университета имени Тараса Шевченко», - сообщает пресс-служба ОГА.

За государственные средства будет осуществлено также строительство газопровода высокого давления от ГРС «Мирная Долина» (с. Подлесное) до ШРП в пгт Тошкивка, строительство подстанции в г. Креминна для надежного электроснабжения потребителей региона, строительство радиотелевизионной станции в Попаснянском районе, что позволит возобновить вещание 15 украинских телеканалов в 60-километровой зоне от установленной станции.

Будет проведен капитальный ремонт Луганского областного центра по профилактике и борьбе со СПИД, реконструкция двух Билогиривских магистральных водоводов, что позволит значительно улучшить водоснабжение центральной и северной частей г. Лисичанск, и другие проекты в области.

В областной администрации отмечают, что в областном бюджете на 2019 год растет финансирование региональных программ.

Украэрорух в прошлом году обслужил более 300 тысяч авиарейсов

Украэрорух в прошлом году обслужил более 300 тысяч авиарейсов

Государственное предприятие обслуживания воздушного движения Украины (Украэрорух) в 2018 году предоставило услуги по аэронавигационному обслуживанию 300 853 рейсам иностранных и украинских авиакомпаний, что на 18,5% превышает показатель 2017 года. Об этом сообщается на сайте Украэроруха.

"В частности, Украэрорух обеспечил выполнение 106 654 рейсов отечественных авиакомпаний (больше за прошлый год на 9,7%) и 194 199 авиарейсов иностранных авиакомпаний, что по сравнению с 2017 годом больше на 23,9%", - говорится в сообщении.

В Украэрорухе заметили, что уже третий год подряд наблюдается положительная динамика в обслуживании количества взлетов и посадок в украинских аэропортах, – этот показатель составляет 205 301 полет, что на 14,9% больше по сравнению с результатом 2017 года.Наибольшее количество взлетов и посадок, осуществленных украинскими и зарубежными авиакомпаниями, Украэрорух обеспечил в прошлом году в таких аэропортах Украины: Киев (Борисполь) – 97 928 (+10,8% по сравнению с 2017 годом), Киев (Жуляны) – 33 808 (+28,8%), Одесса – 15 979 (+11,5%), Львов – 15 566 (+28,6%), Харьков – 8 978 (+7,9%), Запорожье – 6 396 (+10%), Днепр – 5 823 (-6,9%), Херсон – 3 292 (+65,9%), Полтава – 3 162 (+78,3%), Ивано-Франковск – 2 106 (-2%), Винница – 1 585 (+32,3%), Черновцы – 1 137 (-21,2%), Кривой Рог – 710 (+13,8%), Ужгород – 354 (30,1%), Ривне – 257 (+11,7%).

В 2018 году наиболее значительные объемы аэронавигационного обслуживания "Украэрорух" предоставил таким авиакомпаниям: Ukraine International Airlines (Украина) – обеспечено 61 691 полет (на 7,8% больше по сравнению с 2017 годом), Turk Hava Yollari A. O. (Турция) – 29 972 (+8,6%), OAO Aviakompaniya Belavia (Беларусь) – 16 003 (+10,1%), LOT Polish Airlines (Польша) – 15 813 (+24%), Wizz Air Hungary LLC (Венгрия) – 15 251 (+72,7%), Wind rose Aviation Company (Украина) – 9 301 (+14%), Pegasus Hava Tasimaciligi A. S. (Турция) – 7 664 (+31,6%), Air Moldova (Молдова) – 7 224 (+30,7%), Azur Air Ukraine Airlines LLC (Украина) – 4 859 (+5,5%), Qatar Airways CO (Катар) – 4 673 (+135,4%).Украэрорух напоминает, что в октябре 2018 года Федеральная авиационная администрация США (FAA) пересмотрела специальные федеральные правила (SFAR113) относительно запрета на выполнение полетов в восточной части воздушного пространства Украины и над открытым морем, где ответственность за обслуживание воздушного движения возложена на Украину. Ожидается, что это станет дополнительным фактором дальнейшего повышения интенсивности полетов в украинском небе.

Президент Украины и глава ХОГА посетили первый концерт в восстановленном зале филармонии«Поздравляю всех харьковчан с тем, что, наконец, осуществилась мечта многих поколений харьковчан. С открытием нашей Харьковской филармонии», - сказал Президент.

Он отметил, что ключевые работы на строительстве филармонии были выполнены рекордными темпами за последние три года и вспомнил открытие органного зала, на котором присутствовал в 2016 году.

«За время, прошедшее с 2016 года, состоялось 500 органных концертов. Харьковский органный зал характеризуется как, наверное, лучший зал в мире», - отметил Глава государства.

«Когда говорят пушки, музы молчат». Нас учили этому. Но я, как Президент, занимаю совершенно иную позицию. Именно музы помогают нам защищать наше государство», - отметил Петр Порошенко.«Здание Харьковской филармонии много лет находилось в ужасном состоянии, несмотря на величественную историю и традиции. Многие пытались восстановить и здание, и его назначение. И нам, наконец, удалось полностью его реконструировать, - прокомментировала руководитель ХОГА Юлия Светличная. - Сегодня это один из лучших и самых современных филармонических комплексов в Украине, в который входят три функциональных зала: большой - на 777 мест, камерный и органный. В целом комплекс может принимать около 1500 зрителей одновременно».

Большой зал Харьковской областной филармонии был построен в конце XIX века как аналог зала дворца Тюильри в Париже. В нем уникальная акустика, которую не только сохранили, но и усилили во время реконструкции, оборудовав сцену ракушкой, которая формирует звук так, чтобы он не шел в кулисы и не поглощался занавесом.

«В зале фантастическая акустика. Очень хорошо, что мы сделали звуковую ракушку - спасибо за это Юлии Светличной. Поэтому все ноты до единой идут в зал», - отмечает директор и главный дирижер Харьковской областной филармонии Юрий Янко.

Оркестровая яма в большом зале трехуровневая, что позволяет проводить любые спектакли, оперы и балеты. При реконструкции исторического здания старались максимально восстановить его аутентичный вид, но, кроме этого, сооружение сделали доступным для людей с инвалидностью.

Телемедицину начнут внедрять в Харьковской области уже в февралеОтработка внедрения телемедицины для жителей сельской местности начнется 11 февраля в 6 районах Харьковской области: Красноградском, Чугуевском, Балаклейском, Барвенковском, Харьковском и Краснокутском. Тестирование системы телемедицинских консультаций запланировано на 20 февраля.

«На базе этих пилотных районов планируется провести тренинги для медицинских работников из других районов области, - отметил заместитель председателя ХОГА Михаил Черняк. - До 25 февраля постепенно будет проводиться обучение врачей первичного звена по внедрению пилотного проекта телемедицины в Харьковской области».

В частности, 8-9 февраля проводятся консультации жителям сельской местности с заболеваниями кожи между врачами-дерматологами второго и третьего уровней оказания медицинской помощи.

Для технической реализации проекта телемедицины в Харьковской области создана региональная служба телемедицинских услуг. Основные задачи службы - создание частной защищенной сети медицинских учреждений, защищенной почтовой службы, дата-центра, системы видеоконференций и передачи медицинских данных в реальном времени.

«На данный момент из 36 ЦПМСП области 28 уже объединены в частную защищенную сеть. До 1 марта все 36 центров области будут приобщены к сети. В течение года планируется присоединение к сети медицинских учреждений второго и третьего уровня.

«Врачи первичного звена поддерживают внедрение пилотного проекта по телемедицине в области. Мы проводили совещания с ними, и они выразили мнение о необходимости добавления к этой работе специалистов-онкологов, фтизиатров, хирургов, урологов, инфекционистов, а также обязательно предусмотреть проведение телемедицинских консультаций с врачами областных учреждений здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь детям.», - отметил Михаил Черняк.

В Швеции пользуются популярностью яблоки из УкраиныЖители Стокгольма тратят 19,95 крон или около ₴ 60 за килограмм украинских яблок. Там продают фрукты высшего сорта — «Klass 1».

Продаются яблоки экстра-класса сортов Джона принц (Черный Принц), Ред Чиф, Гала, Голден Делишес.

Рост ВВП Украины в IV квартале 2018 года ускорился до 3,4%Реальный ВВП Украины в IV квартале 2018 года увеличился на 3,4% по сравнению с последним кварталом 2017 года, проинформировали 14 февраля в Государственной службе статистики Украины.

Указано, что по сравнению с III кварталом 2018 года рост составил 1,1%.

По данным Госстата, в I квартале рост составил 3,1%, во II – 3,8%, в III – 2,8%.

По прогнозам Нацбанка Украины, рост ВВП по итогам 2018 года составит 3,4%, а в 2019 году замедлится до 2,5%.

Децентралізація: Як «зубожіє» провінція:На Київщині запрацювала нова сонячна станціяУ місті Богуслав (Київська область) ввели в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 16 МВт. СЕС побудувало ТОВ "Сангріненерджі" на 23,7 гектарах, передає Енергореформа.

Сонячна станція генеруватиме орієнтовно 18,4 кВт-год електроенергії у рік.

Для приєднання Богуславської СЕС побудують підстанцію 110/10 кВ і повітряні лінії на 112 млн гривень.

Компанія Amobi Capital (США) у 2018 році побудувала у Богуславі СЕС потужністю 4,5 МВт і заявила про намір розширити її потужність до 50 МВт. В Amobi Capital також повідомляли про намір протягом трьох років побудувати в Україні сонячні станції сумарною потужністю 500 МВт.

Банковская система показывает рекордные прибыли

Нацбанк укрепил курс гривни

Банковская система Украины демонстрирует стабильность и рекордные прибыли, а национальная валюта укрепляется.

В этом заверил президент Петро Порошенко во время выступления на XV Ежегодной инвестиционной конференции, организованной Dragon Capital в Киеве.

"Банковская система стабильна и сегодня показывает рекордные прибыли. Гривня при сохранении золотовалютных резервов и их наращивании укрепляется”, - отметил глава государства.
Читайте также: Порошенко: Доля ЕС в структуре украинского экспорта составляет 42,6%

Кроме того, Порошенко напомнил, что 12 кварталов подряд растет украинская экономика. Он также добавил, что в прошлом году рост ВВП составил 3,4 %, что, по его словам, является крупнейшим экономическим ростом за последние семь лет.

Енергоатом та Турбоатом зробили ще один крок на шляху до імпортозаміщення

Енергоатом та Турбоатом зробили ще один крок на шляху до імпортозаміщення
Фото: сайт Енергоатому

Державні підприємства НАЕК «Енергоатом» і АТ «Турбоатом» в рамках програми імпортозаміщення уклали угоду щодо закупівлі конденсатора для енергоблока №3 Південно-Української АЕС. Про це повідомляє прес-служба Енергоатому.

Таким чином відбувається заміщення обладнання для швидкохідних турбін, розроблених Ленінградським металічним заводом, на сучасне українського виробника АТ «Турбоатом» – світового лідера з виробництва тихохідних турбоустановок.

Угоду про погодження істотних умов договору на виготовлення та постачання конденсатора «блочно-модульного» виконання з трубними системами із корозійностійкого матеріалу турбоустановки К-1000-60/3000 для енергоблоку №3 Южно-Української АЕС підписали генеральний директор «Турбоатома» Віктор Суботін і директор підрозділу «Атомкомплект» НАЕК «Енергоатом» Андрій Майстренко. Крім того, було підписано доповнення до Програми участі АТ "Турбоатом" в постачаннях устаткування для АЕС України на п'ятирічний термін - до 2022 року. Документ підписали президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський та Віктор Суботін. Підписання відбулось за участі Президента України Петра Порошенка в рамках урочистого заходу, присвяченого 85-річчю «Турбоатома».

Юрій Недашковський подякував керівництву ПАТ «Турбоатом» за продуктивну співпрацю та висловив надію, що НАЕК «Енергоатом» на багато років залишиться пріоритетом №1 в лінійці замовлень АТ «Турбоатом». «Ми суттєво розширюємо нашу співпрацю в рамках програми імпортозаміщення з модернізації діючого парку реакторів і розраховуємо на Турбоатом як в ході добудови енергоблоків №№3 та 4 Хмельницької АЕС, так і в рамках будівництва нових потужностей при виборі технологій турбінного острова», ‒ зазначив президент Енергоатома.

У свою чергу генеральний директор Турбоатома Віктор Суботін зауважив, що ця угода є знаковою для Турбоатома, оскільки вона стосується імпортозаміщення російських комплектуючих на блоках українських АЕС: «Зараз в Україні працює п'ять російських турбін-мільйонників, і Турбоатом бере на себе всі зобов’язання щодо їхньої модернізації та обслуговування».

Нагадаємо, експлуатація конденсаторів К-38080 «блочно-модульного» виконання на третьому енергоблоці Запорізької АЕС продемонструвала: нове обладнання виробництва АТ «Турбоатом» істотно підвищує ефективність енергоблока за рахунок виробництва додаткової електроенергії та зниження витрат на ведення водно-хімічного режиму. Компанія Енергоатом висунула реалізований спільно з Турбоатомом проект на здобуття Державної премії в галузі науки і техніки за 2018 рік. 5 листопада 2018 на засіданні Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки шляхом голосування було прийнято рішення рекомендувати спільний проект АТ «Турбоатом» та НАЕК «Енергоатом» з розробки нового покоління конденсаторів для українських АЕС на присудження Державної премії в галузі науки і техніки 2018 року.

Київський маргариновий завод наростив обсяги виробництваУ січні-грудні 2018 року ПрАТ “Київський маргариновий завод» збільшив обсяги виробництва до 595,92 млн грн. Зростання виробництва становило 13,5%, передає “Агро Перспектива“.

- За 2018 рік ми збільшили обсяги виробництва харчових жирів на 165,4% і маргарину вагового на 31,9%, – сказав голова правління ПрАТ «Київський маргариновий завод» Юрій Євенко.

Також, у 2018-му році підприємство на 37% збільшило обсяги виробництва гірчиці і зменшило обсяги виробництва майонезу та соняшникової олії – на 5% та 9% відповідно.

У планах заводу розширення виробництво маргарину та харчових жирів, а також – розвивати нові канали дистрибуції продукції, в тому числі за рахунок поставок до країн ЄС, Африки та Азії.

- Ми плануємо посилити свої позиції на ринку за рахунок підвищення глибини і якості переробки масложирового сировини і оптимізації виробничих і логістичних витрат. Наші плани – збільшити частку на ринку маргаринів і харчових жирів до 13%, на ринку майонезу – до 4,5%, гірчиці – до 3,2% і зберегти свою позицію в ТОП-10 виробників олії в Україні, – сказав Євенко.Под Киевом заработала новая пивоварня

Под Киевом заработала новая пивоварня

Пивоварня Rebrew (Reformation Brewery, Бровары) начала работу в феврале 2019 г., поставив первые партии пива в столичные пабы. Об этом сообщил один из акционеров компании Дмитрий Шоломко, пишет «Интерфакс-Украина».

«Если считать, что пивоварня запустилась тогда, когда стало возможным где-то купить пиво, то это произошло 12 февраля — у нас появился первый кран в баре. Лицензию мы получили с февраля. А самому проекту 2,5 года», — рассказал Шоломко.

По его словам, завод построили в помещении бывшего склада, мощность завода на данный момент составляет около 50 тыс. литров пива в месяц. Оборудование на заводе — итальянской компании Meccanica Spadoni, его стоимость — около $200 тыс. Общие инвестиции в запуск пивоварни еще подсчитываются.

«Пока мы будем реализовывать продукцию через пабы. Со временем мы планируем выйти в розницу, однако это требует установки оборудования для разлива пива», — объяснил Шоломко.

Согласно планам компании, в феврале пиво Rebrew должно появиться в пабах Киева, Харькова, Днипра и других городов.

Економіка України зростає три роки поспіль

Держборг України перевищив $78 мільярдів

Три роки поспіль економіка України зростає, хоча мало хто вірив, що вдасться швидко її стабілізувати. Так в ефірі Радіо Свобода заявила міністр фінансів України Оксана Маркарова.

"Хвора економіка до 2014 року, на яку наклалася агресія – і, звичайно, ситуація була жахлива. Я пам’ятаю дуже добре грудень 2014 року, коли з командою Яресько ми прийшли в міністерство. Зараз про це вже мало хто згадує — але (були - ред.) і девальвація, і інфляція, і дійсно економічне падіння. Тому задача №1 було зупинити це. Це було зроблено. І зараз вже 12 кварталів поспіль економіка України зростає", - зазначила вона.

При цьому міністр позитивно оцінила результат, якого в Україні досягли за попередні чотири роки.

"Мало хто вірив насправді, що нам вдасться так швидко стабілізувати економіку і повернутися вже, можна сказати, до стабільного зростання. Інфляція – менш як 10%. Золотовалютні резерви на сьогодні найвищі за останніх 5 років", - наголосила очільниця Мінфіну.

Макроекономічна ситуація в державі станом на сьогодні, на думку Маркарової, є "досить стабільною".Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 312 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Суспільне Око, Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, #Україназмінюється, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment