Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У Анкарі на зустріч дружин послів представили картини і музику часів українки РоксоланиПерша леді Туреччини Еміне Ердоган провела зустріч дружин послів та жінок-послів, на якій було представлено мініатюри та музику часів Сулеймана Великого, дружиною якого була Роксолана.

Про це Укрінформу розповіла дружина Посла України в Туреччині Андрія Сибіги – Тетяна Сибіга.

«Щороку пані Еміне Ердоган, перша леді Туреччини, запрошує на прийняття до президентського палацу дружин глав дипломатичних місій та жінок-послів, акредитованих в Анкарі, напередодні Міжнародного жіночого дня, адже в Туреччині дуже люблять і святкують це свято», - розповіла Тетяна Сибіга.

Цього року на зустрічі було презентовано роботи жінок-художниць, які зобразили в мініатюрі життя Султана Сулеймана, а також звучала музика його часів.

У Анкарі на зустріч дружин послів представили картини і музику часів Роксолани

«Султан Сулейман вважається символом успішного правління та могутності часів Османської імперії. саме за його правління імперія досягла свого максимального розквіту, ось чому його також називають Пишним. Дуже символічно, що дружиною його була українка за походженням, відома нам як Роксолана», - розповіла Тетяна Сибіга.

Більшість дружин послів одягли на зустріч національне вбрання.

«Українська вишиванка, звичайно, отримала масу компліментів і щирих відгуків», - зауважила дружина дипломата.За її словами, ці щорічні зустрічі - чудова нагода підвести підсумки та поділитись напрацюваннями у сфері захисту прав жінок, тим більше, що перша леді Туреччини займає активну позицією у підтримці та захисті жінок та дітей, а також вразливих верств населення, особливо біженців.

«Прийняття завжди відбуваються надзвичайно гостинно: теплота спілкування та вишукана кухня з дотриманням кращих турецьких традицій. Туреччина є свого роду дипломатичним хабом, це країна, у якій акредитовано понад 150 дипломатичних місій. Зважаючи на це, дипломатичне життя в Анкарі вирує та є особливо активним не лише для дипломатів, а також для їхніх дружин», - поділилася дружина українського посла.Вона розповіла, що для дружин глав дипмісій в Анкарі є обов'язковою участь у таких заходах, як нинішня зустрічі, так само як і участь у відповідних спілках, наприклад, в Організації дружин глав дипмісій (SHOM).
Tags: Турция, Україна, встречи, женщины, послы, постаті в історії
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments