Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

УГКЦ закликає українців прийти на вибори

Українська Греко-Католицька церква закликає українців взяти участь у виборах і голосувати усвідомлено і виважено.

УГКЦ закликає українців прийти на вибори

Про це йдеться у зверненні Синоду УГКЦ, підписаному главою УГКЦ Святославом і оприлюдненому на сайті церкви.

“Передовсім звертаємося до всіх, кому належить виборче право, обов’язково взяти участь у виборах, продемонструвавши таким чином готовність до особистої відповідальності за майбутнє нашої держави. Водночас нагадуємо, що нашим завданням є зробити добре усвідомлений вибір, показавши себе зрілими громадянами. Не беручи участі у виборах чи недбало та легковажно віддаючи свій голос, ми не робимо позитивного внеску в подальший розвиток і утвердження української державності”, - наголошується у зверненні.

Автори закликають звернути увагу на те, яку конкретну модель розвитку країни пропонують кандидати у президенти і якими шляхами вони хочуть досягати визначених цілей.

“Президент України несе відповідальність за такі дуже важливі ділянки суспільно-політичного буття, як державний суверенітет і територіальна цілісність Батьківщини, захист країни від посягань зовнішніх ворогів, національна безпека і оборонна здатність України, її міжнародні відносини та інші важливі функції державного управління і контролю. Якщо б таке кермо потрапило до рук цілком не підготовленої чи скомпрометованої якимись шкідливими для держави та народу діями особи, її деструктивна діяльність могла б обернутися непередбачуваними, навіть трагічними наслідками для країни”, - застерігають вони.

За їхніми словами, особливо слід бути обережними щодо осіб, які пропонують легкі та швидкі способи вирішення дуже непростих питань, зокрема війни і миру.

“Бо встановлення миру з агресором будь-якою ціною та на його умовах означає знищення Української Держави та втрату державності і, де-факто, є прихованою відмовою від власного суверенітету та свободи народу. Кожен, хто на основі популістських підходів пропонує такого типу розв’язки, не гідний довіри українських громадян”, - підкреслюється у документі.

Водночас кандидатів закликають “поводитися чесно, прозоро і відповідально, рішуче відкидаючи негідні засоби ведення виборчої кампанії, і представити громадянам програму дій, яку справді можливо виконати”.

Їх застерігають від намагання купити голоси виборців, а громадян — від готовності продати свій голос. Членів виборчих комісій, своєю чергою, закликають "сумлінно виконувати свої завдання і не ставати співавторами кримінального й морального злочину фальсифікацій чи маніпуляцій волевиявлення громадян".

“Беручи до уваги небезпідставні остороги щодо можливих провокацій з боку недругів нашої Вітчизни, особливій Божій опіці поручаємо українські правоохоронні органи, щоб вони могли запевнити мир і безпеку під час виборчої кампанії та в сам день виборів”, - ідеться у зверненні.
Tags: Владика Святослав, УГКЦ, выборы, греко-католики, заклики, заявление, звернення, избиратели, избирательная кампания, конфессии, обращение, электорат
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments