Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Москва вбивала нас повсюди та завжди. Пам’ятаймо!

Цього дня, у 1940 році, у Західній Україні розпочався перший етап депортацій, організований радянськими каральними органами, що охопив 220 тис. чоловік.

Як відомо, за пактом Молотова-Ріббентропа, українські землі по річці Сян («лінія Керзона») були окуповані СРСР. Згідно з секретною постановою ЦК КП(б)У про переміщення людей, що опинилися в новій прикордонній смузі шириною вісімсот метрів, відселенню підлягало майже 5 000 дворів (це майже 23 тисячі осіб), переселенню – 17 342 двори (понад 80 тисяч осіб). Перш за все, керівництво СРСР мало на меті викорінити усі «контрреволюційні» настрої серед місцевих жителів, окрім того, депортація мала і економічні наслідки: людей переселяли переважно до Сибіру, на Далекий Схід та Північ Росії, де бракувало робочої сили. Депортовані українці утворювали спецпоселення у віддалених місцях й були позбавлені будь-яких економічних та політичних прав.

За перший етап депортації, який тривав протягом 10-13 лютого 1940 року, було переселено 17 206 сімей, або майже 90 тис. осіб. Протягом 1940-1941 років під різними приводами відбулися ще три хвилі насильницьких переселень.


Людмила Прокопович

Знищували все украiнське...
…Пaлили не просто сірниками, а фocфopними шашками. Пам’ятаймо:
у 1964 мoкшaни знищили українські стародруки та рукописи «домосковської доби»
24 травня 1964 року вночі у Києві від підпалу загорілася Державна публічна бібліотека Академії наук УРСР Полум’я знищило практично увесь відділ україніки та стародруки – від 500 до 600 тисяч книг та рукописів!

Зі 150 вогнеборців понад 10 отримали фосфорне отруєння
- підпал був ретельно спланований радянською владою, а виконавець справи – Погружальський використав фосфорні шашки.
Так, за одну добу в полум’ї були знищені цінні джерела з історії України “домосковської доби, ціле наше середньовіччя пішло з димом....

Людмила Прокопович

Продовження: Москва нас вбивала повсюдно та повсякчас!
Tags: СССР, УССР, архивы, большевики, враги, депортации, каратели, книги, московиты, память, преступления России, преступления коммунистов, русская агрессия в Украине, русские оккупанты, русско-украинская война, советская оккупация, украинофобы, ущерб от русской оккупации, історична правда
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments