Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 309 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

У січні автовиробництво зросло на 57%

Експерти: У січні автовиробництво зросло на 57%

Виробництво автотранспортних засобів в Україні в січні 2019 року, порівняно з січнем 2018 року, зросло на 57% - до 893 одиниць. Про це повідомляє асоціація "Укравтопром".

В Укравтопромі зазначають, що позитивну динаміку сформувало великовузлове складання легкових автомобілів заводу «Єврокар», обсяги якого зросли на 73% - до 828 авто.

"На сьогодні «Єврокар» є єдиним підприємством в Україні, де триває випуск легкових автомобілів", - зауважують в Укравтопромі.

Виробництво автобусів практично не змінилося - минулого місяця було випущено 60 автобусів, проти 59 штук роком раніше.

Украина в 2018 году вошла в пятерку мировых лидеров по экспорту сливочного маслаОб этом сообщает пресс-служба Минэкономразвития на своей странице в Facebook.

"В 2018 году Украина вошла в пятерку мировых лидеров по экспорту сливочного масла. Все благодаря тому, что украинскую пищевую продукцию начали признавать в ЕС",- говорится в сообщении.

В министерстве отмечают, что ЕС остается основным торговым партнером Украины с долей более 42% в общем объеме экспорта. Эффект от Соглашения о свободной торговле с ЕС усилит применение Региональной Конвенции Пан-Евро-Мед и треугольник диагональной кумуляции ЕС-Украина-Израиль.

"После вступления в силу Соглашения о свободной торговле с Израилем, украинские производители смогут импортировать сырье и комплектующие из Израиля, перерабатывать их в Украине и экспортировать в ЕС по нулевой или льготной ставке пошлины. Таким образом, инвесторы будут иметь дополнительные стимулы для размещения в Украине производства с более высокой добавленной стоимостью", - отмечают в министерстве.Укртрансгаз заощадив торік 1,6 мільярда завдяки торгам на Prozorro

Укртрансгаз заощадив торік 1,6 мільярда завдяки торгам на Prozorro

АТ «Укртрансгаз» за результатами торгів у системі електронних закупівель Prozorro зекономило торік 1,647 млрд гривень. Про це інформує прес-служба УТГ.

"У 2018 році АТ«Укртрансгаз» за результатами торгів в Prozorro зекономило 1 млрд 647 млн грн. Всього в системі електронних закупівель було успішно завершено 2824 процедури та укладено відповідні договори з підрядниками на загальну суму 32 млрд грн. Середня кількість учасників на конкурентних торгах Укртрансгазу в 2018 році склала 2,7 пропозиції", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що торік Укртрансгаз провів 16 тендерів, очікувана вартість яких перевищує 1 млрд грн. Один із них - закупівля по проекту «Реконструкція КС Яготин», за результатом якої було укладено договір на 2,2 млрд грн з вітчизняним виробником обладнання «Зоря-Машпроект».

Інші 15 великих аукціонів були проведені з метою закупівлі природного газу для забезпечення балансування та виробничо-технологічних потреб Оператора ГТС на загальну суму 24,3 млрд грн. Завдяки висококонкурентним торгам по цих тендерах вдалося досягти економії в розмірі 1,2 млрд грн."У минулому році Укртрансгаз суттєво покращив ефективність та відкритість своєї закупівельної діяльності за рахунок оптимізації внутрішніх процесів. Серед ключових нововведень - впровадження механізму розрахунку очікуваної вартості, розробка типових договорів для товарів і послуг, які регулярно закуповуються, автоматизація процесу погодження і укладання договорів", - зауважили в компанії.

З метою підвищення прозорості та нормативного супроводження закупівель було створено Локальну конфліктну комісію (ЛКК) АТ«Укртрансгаз». Протягом 2018 року ЛКК розглянула 118 звернень і скарг від учасників торгів, 18 з яких повністю або частково задоволені на користь скаржника.

Як повідомлялося, починаючи з квітня 2016 року Укртрансгаз здійснює тендерні закупівлі виключно через Prozorro. За три роки середньорічна кількість учасників на торгах зросла на 15%, або на 700 потенційних постачальників. При цьому обсяг економії в результаті проведення електронних закупівель збільшився у 17 разів.Украина успешно переходит на новые рынки в экспорте яблокУкраина, много лет ориентированная в основном на экспорт яблок на Россию, успешно осваивает новые рынки в различных регионах мира и наращивает объемы поставок.

Об этом Укринформу рассказали эксперты отрасли, которые принимают участие в берлинской выставке FruitLogistica, крупнейшей профильной плодово-ягодной выставке в мире.

«Украина в этом году рекордно экспортирует яблоко. Наши яблоки распробовали, они вкусные, хорошие, ничем не уступают зарубежным », - заверил коммерческий директор компании UApple Александр Марченко, представляющий на выставке также фермерское хозяйство «Сады Днепра».

Украина успешно переходит на новые рынки в экспорте яблок - эксперт

Основную проблему садов он видит в том, что они были максимально заложены на выращивание сортов, в частности, Голден и Симиренко, которые востребованы на России. После закрытия этого рынка оказалось, что в Европе, да и во всем мире, кроме нескольких стран, в числе которых Беларусь и Казахстан, данные сорта не востребованы. Теперь же в хозяйстве основной упор делается на сорта, которые пользуются спросом в Азии: Фуджи, Ред Делишес, Гренни Смит, Роял Гала.

«Азия - основной рынок, а также Ближний и Средний Восток: Катар, Кувейт, Саудовская Аравия, ОАЭ, Индия, Индонезия, Малайзия, Сингапур, Гонконг. Открывается все больше возможностей поставлять яблоко в Китай, где в этом году недобор урожая на 12 млн тонн », - рассказывает Марченко.

Этой зимой производители из Днипра уже отгрузили свою продукцию к Африку, ОАЭ, Сингапур, Малайзию.

Компания сертифицирована по GlobalGap и может поставлять яблоко в Европу, однако, основные свои рынки видит в других частях мира, частично из-за того, что в нынешнем сезоне Европу дешевыми яблоками обеспечила Польша.

О «яблочном наводнении» из Польши говорит и исполнительный вице-президент FromU2S Константин Хуща. Компания уже 2 года занимается экспортом яблок в Европу. Специализация - поставки в Швецию. "Эта страна среди стран ЕС в 2018 году принесла наибольший баланс по закупкам яблок в денежном измерении. Больше закупила только Румыния, но она «взяла количеством». В Швеции, зная украинское яблоко, которое лучше по качеству, чем в других странах, дают большую цену", - рассказал Хуща.

Экспорт растет, но очень многие производители пока еще до конца не знают необходимые правила, по которым можно хорошо работать на рынках ЕС, отметил Хуща.


Фото: Танасийчук Ольга

Как сообщила пресс-служба аналитического центра «Инфо-Шувар», украинские экспортеры в январе текущего года нарастили экспорт яблок до более чем 8 тыс. тонн после незначительного спада в декабре. Таким образом, начиная с июля 2018 года, Украина экспортировала более 27 тыс. тонн яблок общей стоимостью 9,7 млн долл., что является наилучшим результатом за последние 5 лет.

Завершений дитячий фільм-фентезі "Тільки Диво" показали Держкіно

Завершений дитячий фільм-фентезі
Фото: Фейсбук-сторінка фільму "Тільки Диво"

Кінокомпанія «Казка Продакшн» представила Держкіно завершений виробництвом повнометражний фільм режисера Олени Каретник «Тільки Диво». Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

“Прем’єра фільму в Україні відбудеться 19 грудня 2019 року. Міжнародний прокат стрічки заплановано провести в Європі, США та Канаді”, - ідеться в прес-релізі.

Режисер та автор сценарію картини - Олена Каретник, продюсери - Олена Каретник, Лариса Величанська, Леонід Гудков та Сергій Машевський.

«Тільки Диво» - це історія про юнака Северина та його сестру Аніку, які задля порятунку хворого батька потрапляють у вир пригод та долають низку випробувань. Події фільму розгортаються у переддень свята Миколая.

Над стрічкою працювали понад шість сотень фахівців, серед яких - професійні фігуристи та більш ніж 200 акторів. Ролі у фільмі виконали як відомі українські актори Сергій Озіряний, Петро Миронов, Євген Нищук, Анжеліка Савченко, так і молоді дебютанти - виконавці головних ролей Георгій Ярмоленко, Марія Герасименко, Марія Тараненко.

Левову частку зйомок провели у Буковелі, де звели величезну декорацію - казкове містечко «Ніколас Сіті». Півтисячі казкових костюмів (з них 300 - ручної роботи) спеціально для фільму створила українська дизайнерка Айна Гассе.

Кінопроект дитячого фільму-фентезі «Тільки Диво» став одним із переможців десятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку розміром 43 млн 898 тис. 559 грн. при загальній вартості виробництва фільму 61 млн 598 тис. 559 грн.

Пассажиропоток аэропорта "Львов" в январе вырос почти на 50%

Пассажиропоток аэропорта

В январе этого года пассажиропоток Международного аэропорта "Львов" им. Данилы Галицкого вырос на 48,5% по сравнению с аналогичным периодом 2018 года. Об этом сообщается на странице аэропорта в Facebook.

"По оперативным данным ГП "МА "Львов" им. Данилы Галицкого", в январе 2019 г. авиаперевозками воспользовались 127,1 тыс. пассажиров, что на 48,5% больше, чем в январе 2018 г. (85,6 тыс. пассажиров)", - говорится в сообщении.

Также отмечается, что в январе 2019 года львовская авиагавань обслужила 1 271 рейс, что на 28% превысило результат аналогичного месяца прошлого года.У Житомирі відкрився інформаційний центр ЄС

У Житомирі відкрився інформаційний центр ЄС
Фото: Житомир.інфо

На базі Житомирського національного агроекологічного університету відкрили інформаційний центр ЄС, що став 27-м в Україні. Угоду про відкриття інфоцентру підписали посол ЄС в Україні Хюґ Мінгареллі та ректор університету Олег Скидан.

«Цей новий інформаційний центр надаватиме інформацію про діяльність ЄС. Сподіваємося, що його відкриття дозволить краще інформувати житомирян про ЄС. Все більше молодих людей буде дізнаватися про можливості, які надає Євросоюз для навчання та програми обміну. Буде добре, якщо інформація про ЄС розповсюджуватиметься не тільки серед студентів, а й за межами університету», - наголосив Мінгареллі.

Агроуніврситет обрали для відкриття інформаційного центру ЄС невипадково, адже тут реалізується чимало європейських освітніх програм.

«Те, що центр відкривається в нашому університеті, який є найбільшим на Житомирщині, надихає нас і дає надію, що він буде одним із найуспішніших і найефективніших. В університеті створена кафедра міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції, а також ми реалізуємо ряд європейських проектів. Віримо, що центр стане каталізатором подальшої роботи в цьому напрямку», - додав Скидан.

Інформаційний центр ЄС буде відкритим для жителів міста та області. Там планують розповсюджувати інформаційні матеріали про ЄС та проводити заходи на європейську тематику, до яких будуть залучати не тільки студентів, а й громадські організації, підприємства та органи влади. Крім того, у центрі передбачена можливість замовити спеціалізовану літературу для тих, хто займається науковою діяльністю.

У Житомирі триватиме 4-денна Єврошкола, гра для молоді «Еліас», лекція європейських експертів про безпечність харчових продуктів, а також тренінг для громадських організацій про участь у європейських грантових конкурсах.

Закарпатью в этом году выделят 600 миллионов на дороги

В этом году на строительство и реконструкцию дорог в Закарпатской области выделят 600 млн гривень. Об этом сообщилhttps://www.ukrinform.ru/rubric-regions/2634943-zakarpatu-v-etom-godu-vydelat-600-millionov-na-dorogi.html премьер-министр Украины Владимир Гройсман во время заседания правительства.

Поврежденная дорога на трассе Мукачево-Рогатин / Фото: Гудак Сергей. Укринформ

«На Закарпатье впервые в этом году будет выделено 600 миллионов гривень, которые будут направлены на строительство и реконструкцию дорог Закарпатья»,- подчеркнул Гройсман.

Ранее он сообщал, что до 2022 года в Украине соединят качественными дорогами все областные центры.

410-й авіазавод розпочав освоєння ремонту літаків BoeingДержпідприємство «Завод 410 цивільної авіації» вже розпочало освоєння послуг з ремонту та технічного обслуговування авіаційної техніки марки Boeing, передає Ukrainian Military Pages.

Сьогодні на території підприємства знаходяться два літаки Boeing 737-500, на яких виконуються роботи з технічного обслуговування та фарбування. По завершенні етапу підготовки спеціалістів та сертифікації виробництва, підприємство зможе значно розширити свої можливості, самостійно виконуючи роботи з обслуговування сучасної авіаційної техніки.

Нагадаємо, що раніше повідомлялось про заплановані обсяги технічного обслуговування у 5 літаків Boeing-737 на рік з поступовим збільшенням до 2024 року до 40 літаків на рік.

Україна значно збільшила експорт тепличних овочівПротягом січня 2019-го року українські виробники експортували 140 тонн тепличних помідорів та 221 тонну тепличних огірків. Експорт зріс на 26% та 58% відповідно, передає EastFruit.

Причиною такої позитивної динаміки фахівці називають появу на ринку високотехнологічних теплиць зі застосуванням LED-технологій. Коштують такі теплиці дорожчі, але за рахунок зменшення споживання енергії мають швидку окупність.

На даний момент сумарна площа скляних теплиць в Україні становить 280 га, в той час як плівкових – 8 тис. га.Итальянский аиакомпания в марте откроет рейс из Киева в Геную

Итальянский аиакомпания в марте откроет рейс из Киева в Геную

Итальянский аиакомпания Ernest Airlines начнет выполнять рейс из Международного аэропорта "Киев" имени Сикорского в Геную (Италия) в марте этого года, сообщила руководитель пресс-службы аэропорта Галина Бондаренко.

Также международный аэропорт "Киев" в Facebook сообщает, что авиакомпания Ernest Airlines расширяет свой авиапарк, в частности получила свой первый самолет A320CEO от Airbus по договору лизинга.

Ernest Airlines - итальянская авиакомпания со штаб-квартирой в Милане. Авиакомпания основана в июле 2016 года, из Украины осуществляет рейсы с декабря 2017 года. В частности, в Неаполь, Венецию, Милан, Рим, Болонью.

США підвищили прогноз експорту кукурудзи з України

США підвищили прогноз експорту кукурудзи з України

Міністерство сільського господарства США в лютому підвищило прогноз експорту української кукурудзи в поточному маркетинговому році на 0,5 млн тонн. Про це повідомляє аналітичний центр УкрАгроКонсалт.

"Міністерство сільського господарства США (USDA) в лютому підвищило прогноз експорту кукурудзи з України на 2018-2019 маркетинговий рік (МР, липень-червень) на 0,5 млн тонн у порівнянні з грудневим прогнозом - до 28,5 млн тонн", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням на сайті американського відомства, прогноз врожаю кукурудзи також підвищено на 0,5 млн тонн - до 35,5 млн тонн. Підвищення прогнозу виробництва кукурудзи базується на свіжих даних офіційної статистики.

УкрАгроКонсалт також повідомляє, що USDA в лютому знизив прогноз виробництва ячменю до 7,4 млн тонн (-200 тис. тонн до грудневого прогнозу), прогноз експорту - до 4,2 млн тонн (-300 тис. тонн). У той же час прогноз експорту пшениці з України у 2018-2019 МР зберігся на рівні 16,5 млн тонн, прогноз урожаю - 25 млн тонн. У цілому американське відомство підвищило прогноз урожаю зерна в Україні майже до 69 млн тонн (+300 тис. тонн), експорту - до 49,4 млн тонн (+200 тис. тонн).

За інформацією аналітиків центру, за всіма олійними прогноз переробки збільшено на 250 тис. тонн - до 15,8 млн тонн. Прогноз експорту олійних збільшено до 5,28 млн т (+130 тис. тонн), експорту олій - до 5,92 млн т (+70 тис. тонн). За прогнозами USDA, у 2018-2019 МР виробництво насіння соняшнику в Україні збільшиться на 9,5% в порівнянні з попереднім маркетинговим роком - до 15 млн тонн, шроту - на 6%, до 5,98 млн тонн, олії - також на 6 %, до 6,2 млн тонн. Експорт насіння соняшнику у 2018-2019 маркетинговому році має зрости у 2,6 рази - до 100 тис. тонн, шроту - на 8,5%, до 4,6 млн тонн, олії - на 5%, до 5,6 млн тонн.

Як повідомлялось, у 2018 році зібрано найбільший урожай зернових з моменту здобуття незалежності України - 70,1 млн т. З них кукурудзи 35,5 млн тонн - на 44% більше, ніж у минулому році (попередній рекорд 2013 року - 30,9 млн тонн). Також зібрано рекордні врожаї деяких олійних культур. Соняшнику зібрано 13,7 млн ​​тонн - на 12% більше, ніж у 2017 році (попередній рекорд у 2016 році - 13,6 млн тонн). Також отримано рекордний урожай сої - 4,4 млн тонн, що на 13% більше, ніж у минулому році (попередній рекорд у 2016 році - 4,2 млн тонн).

На будівництво мостів на Буковині виділять 75 мільйонів гривень


Будівництво об'їзної ділянки навколо міста Рені

Профінансують їх за програмою «Розвиток мережі та утримання доріг загального та державного значення». На два мости у Розтоках виділили 75 мільйонів гривень з держбюджету, передає 0372.ua.

«Цих грошей звичайно не вистачить для введення в експлуатацію даного об’єкта. На сьогодні документація проходить експертизу, орієнтовна вартість на завершення цього об’єкта складає 182 мільйони, а поки що ми маємо 75», — каже Юрій Бучка, в.о. начальника САД у Чернівецькій області.

За його словами, до кінця лютого мають завершити проектно-кошторисну документацію для моста в Маршинцях.

Також він повідомив, що, цьогоріч оголосять новий тендер на добудову моста в Сторожинці.SkyUp запускает регулярные рейсы в ОАЭ

SkyUp запускает регулярные рейсы в ОАЭ

Украинская авиакомпания SkyUp Airlines запускает сезонные регулярные рейсы в Объединенные Арабские Эмираты, сообщили в пресс-службе SkyUp Airlines.

“Компания SkyUp Airlines запускает сезонные регулярные рейсы в Объединенные Арабские Эмираты. Полетная программа рассчитана с 2 марта по 11 мая 2019 года. Рейсы будут осуществляться по субботам из аэропорта «Харьков» в аэропорт эмирата Шарджа (ОАЭ)”, - сказали в пресс-службе.

У Львівській області триває будівництво 19 нових сільських амбулаторійЗагалом в області планують збудувати 43 медичні заклади, передає Львівський портал.

«У зв’язку з тим, що розпочалось інтенсивне будівництво амбулаторій, потрібно, щоб райони в найкоротший термін розпочали роботу по співфінансуванню з місцевих бюджетів», – зазначив т. в. о. начальника управління капітального будівництва Львівської ОДА Олег Пелих.

Амбулаторії загальної практики сімейної медицини – ультрасучасні заклади, які збудують за уніфікованими проектами. Будівництво сільських амбулаторій відбуватиметься таким чином, щоб охопити всю територію Львівської області, а відтак кожен мешканець зможе отримати необхідну медичну допомогу.

На Донетчине восстановили почти 7 тысяч разрушенных домовНа территории Донетчины, подконтрольной правительству Украины, с начала проведения АТО было разрушено или повреждено 12 905 жилых домов и затем восстановлено 6 988.

Об этом заявил в Краматорске на встрече с военным атташе Посольства Швейцарской Конфедерации в Украине, полковником Урсом Сульсером, председатель Донецкой военно-гражданской обладминистрации Александр Куць, о чем он и сообщил в Facebook.

«Проинформировал господина Сульсера о том, что с начала проведения антитеррористической операции на территории Донецкой области, контролируемой украинской властью, разрушены или повреждены 12 тысяч 905 жилых домов (11 780 частных, 1048 - коммунальных, 24 - кооперативных и 53 - ОСМД). В настоящее время восстановлены 6 998 на сумму 181,9 млн грн (6 156 частных домов - на сумму 92,1 млн грн; 772 коммунальных на 75,7 млн грн, 24 кооперативных на 7,6 млн грн и 46 ОСМД на сумму 6,5 млн грн)», - написал руководитель области.

Он отметил, что остаются разрушенными или поврежденными 5 907 единиц жилья (5 624 частного, 276 - коммунального и 7 ОСМД).

Но Куць подчеркнул, что несмотря на боевые действия на линии соприкосновения, часть области, контролируемая украинской властью, развивается, промышленные предприятия работают стабильно.

«Конечно, экономика региона понесла значительные потери вследствие российской вооруженной агрессии и довоенной ориентации части предприятий на РФ. Но за эти годы произошла переориентация на другие рынки, наши предприятия продолжают поиск потенциальных партнеров в Европе в мире», - добавил руководитель региона и поблагодарил Сульсера, а в его лице - всю Швейцарскую Конфедерацию, за поддержку Украины, за внимание к ее проблемам и нуждам.

Збройні сили отримають понад сотню високоточних ракет “Вільха”


РСЗВ "Вільха" КБ "Луч" Фото: РНБОУ

Вже цього року до Збройних Сил України надійдуть перші пускові установки вітчизняного ракетного комплексу “Вільха”, передає Gazeta.ua. Про це повідомив генеральний конструктор КБ “ЛУЧ” Олег Коростельов.

Мова йде про щонайменше сотню ракет замовлених цього року.

“Визначена кількість пускових установок буде готов до відправлення у війська в першій половині 2019-го року. Міноборони заплатило нам аванс за серійне виготовлення сотень ракет. Вони будуть готові вже в другому півріччі”, – розказав Коростельов.Ракетний комплекс “Вільха” матиме керований 300-мм ракетний боєприпас. Пуск пакету з 12 ракет – за 48 секунд. Залишення зони пуску – за 3-4 хвилини. Залп відбувається без зміни положення пакету.

Маса ракети – в межах 800 кг. Маса двигуна – в межах 500 кг. Система управління – в межах 70 кг. Швидкість ракети на кінцевій ділянці траєкторії – в межах 3,4 М. . Вага бойової частини – близько 250 кг.

"Зубожіють" українці:


На Подоле открыли первую библиотеку нового поколения


В Подольском районе на ул. Межигорской, 25 открыли первую в Киеве библиотеку нового поколения в рамках проекта Bibliohub. Об этом сообщает пресс-служба КГГА.

«Год кропотливой работы – и из обычной библиотеки в классическом ее понимании мы получили современное функциональное пространство! Здесь будет все: от образовательных и развлекательных мероприятий до теории и практики, где параллельно с культурными традициями детки смогут учиться и узнавать об инновационных технологиях и раскрывать свой творческий потенциал. В библиотеке есть 3D-принтер, интерактивная доска, мощный проектор, компьютеры, в том числе и для людей с дополнительными потребностями и киевлян пожилого возраста. И если раньше мы имели здесь около 3 тысяч посетителей ежегодно, то сейчас, уверен, количество посетителей увеличится как минимум вдвое», – отметил заместитель председателя КГГА Валентин Мондрыивский.

На Подоле открылась первая в Киеве библиотека нового поколения / Фото: kyivcity.gov.ua

В мэрии отметили, что библиотека стала доступным и удобным местом для чтения книг, сообществом людей и организаций, объединенных одной целью – популяризировать чтение, науку и заинтересованность в знаниях.

На модернизацию библиотеки, создание пространства знаний и практик было направлено 3 млн грн, включительно с ремонтом (2 млн 100 тыс. грн) и оборудованием (899 тыс. грн).Прямі іноземні інвестиції зросли на 8%Надходження прямих іноземних інвестицій в економіку України за 2018 рік склали 2,5 мільярда доларів США. З них 60% були спрямовані в реальний сектор, інформує в звіті НБУ.

За даними регулятора в четвертому кварталі 2018-го року обсяги прямих іноземних інвестицій зросли до $ 0,8 мільярда і майже повністю були спрямовані в акціонерний капітал реального сектору. Крім того значні обсяги інвестицій були спрямовані в акціонерний капітал підприємств сільського господарства та оптової і роздрібної торгівлі. Інвестиції в банківський сектор залишилися на рівні минулого року.

Національний банк оцінив приплив прямих іноземних інвестицій в економіку України у 2017 році в $ 2,307 мільярда, в тому числі без урахування операцій конвертації банками боргу в статутний капітал – в $ 1,8 мільярда.

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 310 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Суспільне Око, Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments