Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Поради від Супрун: Як знизити рівень холестерину

Зміна способу життя та здорове харчування допоможуть знизити рівень холестерину. У випадку проблем зі здоров'ям контролювати холестерин можна за допомогою статинів, які призначаються виключно за порадою лікаря. Про це в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала у Facebook.

Супрун порадила, як знизити рівень холестерину

"Що робити, якщо ви отримали свій результат і рівень холестерину підвищений? Є два основних способи його зменшити: дієта плюс висока фізична активність; ліки, серед яких, головним чином, це статини — засоби, що впливають на синтез холестерину", - написала Супрун.

Вона наголосила, що розпочинати приймання статинів слід за призначенням лікаря. Водночас потреба у лікуванні статинами може зникнути, якщо людина змінює свій спосіб життя — кидає палити, зловживати алкоголем, покращує харчування, нормалізує вагу та збільшує рівень фізичної активності.

Вона навела приклади, коли призначення статинів має сенс: якщо ризик серцево-судинних захворювань (інфаркту, інсульту, смерті від судинних хвороб) у найближчі 10 років перевищує 7,5%; якщо високий рівень ліпопротеїнів низької щільності (“поганого” холестерину) — 4,9 ммоль/л чи вище. Оптимальний його рівень становить менше за 2,6 ммоль/л. Якщо вже є захворювання, що пов’язані з атеросклерозом (ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарду, ішемічний інсульт, звуження артерій ніг тощо); якщо є фактори ризику — куріння, цукровий діабет, рівень “поганого” холестерину — 1,8-4,9 ммоль/л, звуження судин, гіпертонія, вік 40-75 років.

Супрун наголосила, що дорослі повинні робити аналіз на визначення холестерину кожні 4-6 років. Ті, хто знаходиться в групі ризику (має сімейну історію серцево-судинних захворювань, надмірну вагу чи діабет), мають робити це частіше.

Тримати рівень холестерину на нормальному рівні, за словами Супрун, допоможе щоденна фізична активність. А також здорове харчування, основу якого становлять: цільнозернові злаки, овочі, фрукти, рослинні олії, бобові і горіхи; насіння, оливкова та ріпакова олія, скумбрія, оселедець; яблука, гарбуз, корінь селери, вівсянка, нут, сочевиця. Окрім цього, варто відмовитися від солодощів, ковбасних виробів, шкідливих жирів, копченостей і алкоголю.

Також необхідно слідкувати за власним параметрами: здоровий індекс маси тіла (до 25) та адекватний обхват талії (до 80 см для жінок, до 94 см в чоловіків).
Tags: ЗОЖ, Супрун, врачи, диагностика, здоровое питание, здоров’я, медицина, полезно, поради, советы
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments